• <
escort_980x120_gif_2020

Nowa marina w Szczecinie prawie gotowa

Partnerzy portalu

Nowa marina w Szczecinie prawie gotowa - GospodarkaMorska.pl

Pomosty są gotowe, działa także nowy most zwodzony z Łasztowni na Wyspę Grodzką i w czerwcu w centrum Szczecina będą cumować jachty w nowej miejskiej marinie. Trwają jeszcze ostatnie prace przy budynku bosmanatu.

W tej chwili nie wiadomo, kto będzie zarządzał obiektem. To okaże się do czerwca. Wtedy do Szczecina przypłyną żaglowce na tzw. "małe tolszipy", czyli Baltic Tall Ships Regatta.

Prezydent Piotr Krzystek zapytany na poniedziałkowej konferencji prasowej o to, kto będzie zarządzał mariną, przyznał, że nie zna jeszcze szczegółów. - Operator będzie wyłoniony przed regatami w czerwcu tego roku - mówił prezydent.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, jeżeli nie będzie chętnych, mariną będzie zarządzać któraś z miejskich instytucji bądź spółek.

Pomysł przystani na Wyspie Grodzkiej wyszedł od środowisk żeglarskich. Kapitan Maciej Krzeptowski podkreśla, że ze Szczecina nie raz wyruszały wielkie wyprawy. - Stąd wypłynąć i tutaj wrócić to wielkie przeżycie - przyznał kapitan.

Są także plany zagospodarowania całej Wyspy Grodzkiej. Prezydent zapewnia, że do 2020 roku miasto zamierza tu wydać kilkadziesiąt milionów złotych: na tereny rekreacyjne czy budowę amfiteatru. Wiele będzie jednak zależało od tego, czy uda się pozyskać dofinansowanie unijne. Na razie więc szczegółów w tej sprawie brak.

Źródło:
radioszczecin.pl
taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.