• <

Aleksander Waszkiewicz wygrywa Szczecińską Ligę Regatową

pc

17.10.2017 12:46 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Aleksander Waszkiewicz wygrywa Szczecińską Ligę Regatową
Aleksander Waszkiewicz wygrywa Szczecińską Ligę Regatową - GospodarkaMorska.pl

Załoga Raven IT ze sternikiem Aleksandrem Waszkiewiczem wygrała czwartą finałową rundę Szczecińskiej Ligi Regatowej i przypieczętowała zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Ligi. Finał odbył się na Odrze w Szczecinie przy Wyspie Grodzkiej i Marinie North-East.

Przed finałową rundą szanse na wygraną miały jeszcze 3 załogi, ale na czele z przewagą czterech punktów po 2 wygranych rundach znajdowała się załoga Raven IT. Początek regat wskazywał na to, że załogi Krzysztofa Rączki (PKO Leasing) i Adama Szymborskiego (Volvo Auto Bruno) wygrywając pierwsze wyścigi postawią liderom trudne warunki. Jednak równe, regularne punktowanie w każdym wyścigu dało Waszkiewiczowi zwycięstwo w tej rundzie i zapewniło utrzymanie prowadzenia w rankingu Ligi. Drugie miejsce w regatach zajął Krzysztof Rączka, wyprzedzając na finiszu Szymborskiego, ale nie dało mu to awansu w klasyfikacji generalnej. Załogi PKO Leasing i Volvo Auto Bruno skończyły sezon z jednakową ilością punktów, ale ten remis z uwagi na lepsze miejsca w poszczególnych rundach został rozstrzygnięty na korzyść załogi Szymborskiego. Kolejne miejsca zajęły załogi Łukasza Żuchowskiego (Deloitte) i Mariusza Leńca (EOL), którego w ostatnich regatach zastąpił za sterem Maks Bojek z Centrum Żeglarskiego.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, po drugim miejscu w ubiegłym sezonie tym razem udało nam się wygrać Ligę i zabieramy Puchar Przechodni do siebie. Będzie stał na honorowym miejscu w siedzibie naszej firmy i sponsora jednocześnie. Za rok będziemy bronić i być może będziemy pierwszą załogą której się to uda! No i chętnie popływamy znowu na Odrze, to doskonale doświadczenie i super zabawa.” – podsumował Aleksander Waszkiewicz

„To był dla nas dobry czas, zdecydowaliśmy się na start w lidze w celach uzupełnienia naszych przygotowań do startów w klasie Micro, gdzie startujemy regularnie. Skład załogi był trochę eksperymentalny, pozamienialiśmy się funkcjami i to dało nam wiele cennych doświadczeń. Rywalizacja była super i mamy nadzieję że za rok uda nam się wystartować ponownie” – ocenił Adam Szymborski

„Liga dla nas to już stały punkt sezonu żeglarskiego, startujemy tu od początku i do tej pory raz udało się wygrać. Poziom stale się podnosi i naprawdę nie ma łatwych wygranych wyścigów. Finał rozegrany na Odrze to świetne regaty za sprawą emocjonującej walki, dopingu kibiców no i promocji żeglarstwa. Za rok wzmacniamy załogę i walczymy o odzyskanie Pucharu” – zapowiedział Krzysztof Rączka.
Klasyfikacja końcowa Szczecińskiej Ligi Regatowej 2017:

1. Aleksander Waszkiewicz – RAVEN IT – 27 pkt
2. Adam Szymborski – VOLVO AUTO BRUNO Szczecin – 17 pkt
3. Krzysztof Rączka – PKO Leasing – 17 pkt
4. Łukasz Żuchowski – DELOITTE – 12 pkt
5. Mariusz Leniec – EOL – 8 pkt

Szczecińska Liga Regatowa rozegrana została już 6 raz, nagrodą jest Puchar Przechodni, rywalizacja skierowana jest dla żeglarzy amatorów, szczecińskich klubów i firm a celem jest integracja środowiska, promocja uczestników i podnoszenie poziomu regatowego wśród zawodników. 

Organizatorem wydarzenia była Fundacja Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego i MT Partners (organizator regat Polish Match Tour) przy współpracy Centrum Żeglarskiego w Szczecinie i wsparciu Miasta Szczecin.

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 39475,00 $ tona -1,13% 2 gru
 Cynk 3293,00 $ tona -0,06% 2 gru
 Aluminium 2654,00 $ tona -0,56% 2 gru
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.