• <
attis_konferecnja_2024

Pierwsza edycja konferencji Green Energy Tricity zakończona sukcesem

gm

04.10.2023 14:50
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Pierwsza edycja konferencji Green Energy Tricity zakończona sukcesem

Partnerzy portalu

Fot. Grupa Technologiczna ASE

Wrzesień zakończył się jednym z ważniejszych wydarzeń dla biznesu - pierwszą edycją konferencji Green Energy Tricity (GET), która w dniach 26-27 września przekazała przedsiębiorcom takie tematy, jak: odnawialne źródła energii w kontekście technologicznym, magazynowanie ciepła, transformacja energetyczna mająca przynosić przedsiębiorcom zyski i oszczędności, technologia wodorowa i energetyka wiatrowa, obniżanie śladu węglowego w firmach czy obniżenie rosnących kosztów energii.

Konferencja zakończyła się sukcesem - Grupa Technologiczna ASE, będąca organizatorem całego wydarzenia, podzieliła się z ponad 220 uczestnikami konferencji nowymi koncepcjami i rozwiązaniami technologicznymi w taki sposób, aby uniknąć szumu informacyjnego czy ogólnych stwierdzeń, a przekazać jedynie rzetelną dawkę merytorycznej wiedzy, popartej doświadczeniem firm reprezentowanych przez zaproszonych Panelistów oraz samą Grupę Technologiczną ASE. Misją konferencji GET było przygotowanie firm do otworzenia ich na nowe formy rozwoju, związane z dekarbonizacją ich działań oraz optymalizacji kosztów energii. Słyszymy po zakończonej konferencji głosy zaproszonych gości potwierdzające wypełnienie przez nas tej misji. 

Wydarzenie miało swoje uroczyste otwarcie na terenie AmberExpo 26 września i zostało poprowadzone przez Dariusza Jachowicza - dyrektora generalnego Grupy Technologicznej ASE i organizatora samej konferencji - w towarzystwie Gości Specjalnych, którymi byli:  przewodniczący Gospodarczego Gabinetu Cieni BCC dr Janusz Steinhoff, wicemarszałek zarządu województwa pomorskiego Leszek Bonna, wiceprezydent Gdańska Piotr Borawski, wiceprezes zarządu BCC i kanclerz Loży Gdańskiej Maciej Dobrzyniecki oraz kanclerz Loży Toruńskiej i wiceprezes zarządu BCC Zbigniew Wyszogrodzki. 

Dwudniowa konferencja składała się na 6 paneli dyskusyjnych poświęconych po kolei tematom: optymalizacji kosztów energii elektrycznej; dyskusji na temat przyszłości wodoru w kontekście firm; wprowadzenia do poznania standardów raportowania pozafinansowego (ESG),  poznania innowacyjnych sposobów pozyskiwania i magazynowania ciepła bazującego na solach na anglojęzycznym panelu Zero Emission Heating oraz zapoznanie się ze wszystkimi kwestiami EPC, czyli realizacji pod klucz - temu jak powstaje plan, jak szacuje się ryzyko w projekcie. Ostatnim panelem był Wind of change, na którym zaproszeni eksperci przyjrzeli się kwestiom dotyczącym farm wiatrowych w wymiarze środowiskowym, społecznym, biznesowym oraz prawnym. 

Fot. Grupa Technologiczna ASE


Jednak cała konferencja nie składała się jedynie z wypełnionych po brzegi merytoryczną wiedzą paneli; uczestnicy wydarzenia brali również udział w części networkingowej, która została oprawiona muzycznym koncertem gdańskiego kwartetu smyczkowego Baltic String Quartet oraz uroczystej kolacji zamykającej pierwszy dzień wydarzenia, podczas której goście mogli jeszcze lepiej się poznać między sobą w towarzystwie koncertu zagranego przez Amelię Chilveską oraz Smooth Jazz Trio.  W trakcie trwania tych dwóch dni na terenie kampusu ASE było dostępne Miasteczko Targowe będące miejscem spotkań z wystawcami prezentującymi m.in. Toyotę Mirai, magazyn energii EnerGate, przenośne detektory gazu gwarantujące ochronę osobistą w trakcie korzystania z instalacji przemysłowych i inne stoiska wystawiennicze. W ramach Miasteczka można było również zapoznać się z efektywnością magazynu energii Energate, dzięki wglądowi do autentycznych faktur za prąd porównanych ze stanem sprzed instalacji magazynu i po. Przy stoisku z fakturami można było również przeprowadzić rozmowy z ekspertami finansowymi ASE. 

Organizatorem konferencji GET była Grupa Technologiczne ASE - firma z ponad 30-letnim doświadczeniem, będąca pionierem na rynku wodorowym i magazynowania energii w Polsce. Głównymi partnerami Green Energy Tricity były firmy Mercor S.A. (partner strategiczny) i CIVITTA. Konferencja została objęta honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego. W tworzenie wydarzenia w aspekcie tworzenia merytorycznego scenariuszu dla paneli były zaangażowane również spółki Grupy Technologicznej ASE:  ASE ATEX, Biproraf, Camino Project, EKO-KONSULT, Elmech-ASE, ASE Offshore, Projmors. 

Duże gratulacje dla Organizatorów za to, że w Gdańsku i w Polsce są organizowane tak ważne wydarzenia, wpływające na budowanie neutralności klimatycznej - jednego z najważniejszych celów, które człowiek chce obecnie zdobyć w przeciągu najbliższych lat. Jeżeli chcą Państwo być uczestnikami przyszłorocznej edycji, proszę śledzić LinkedIn Green Energy Tricity, gdzie będą umieszczane wszystkie najnowsze informacje. 

Partnerzy portalu

seaway7
rosang_2023
ambermarine_2023_390x150

Dziękujemy za wysłane grafiki.