• <

Wynik wyszukiwania - " dofinansowanie z u" - Wiadomości

Port Gdańsk: Przebudowa infrastruktury drogowo-kolejowej w decydującej fazie

Port Gdańsk wchodzi w decydującą fazę projektu „Rozbudowa i modernizacja węzłów sieci bazowej w Porcie morskim w zakresie dostępowej infrastruktury drogowo-kolejowej. Port Gdańsk rozbudowując infrastrukturę dostępową od strony lądu, podwyższa standardy obsługi, zwiększa konkurencyjność i umacniania pozycję na Bałtyku.
06.04.2023

Pożegnanie „Wyspiarki”, mrożenie gruntu i budowa dróg, czyli najważniejsze wydarzenia na budowie tunelu w 2022 roku

W styczniu 2023 roku mijają trzy lata od rozpoczęcia budowy komory startowej dla maszyny, która wydrążyła tunel pomiędzy wyspami Wolin i Uznam. W tym czasie na budowie trwała między innymi budowa dróg, ramp dojazdowych do tunelu, konstrukcji wewnętrznych, jak również wyjść ewakuacyjnych przy zastosowaniu metody mrożenia gruntu.
03.01.2023

Adamczyk: Via Carpatia od Bałtyku do Morza Egejskiego - do 2030 r.

Drogowy szlak Via Carpatia, ciągnący się od wybrzeża Bałtyku w Estonii do Morza Egejskiego w Grecji ma powstać w swoim zasadniczym kształcie do roku 2030 - zapowiedział w piątek na konferencji prasowej minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
09.12.2022

Strażak-28 ochrzczony i z banderą [FOTO]

Nowa jednostka pożarnicza Portu Szczecin, Strażak-28, została oficjalnie ochrzczona. Po raz pierwszy podniesiono na niej także polską banderę.
06.12.2022

Strażak-28 już w Szczecinie

Strażak-28, nowy statek pożarniczy zbudowany dla Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, dotarł już do miejsca swojej pracy.
20.11.2022

Modernizacja zaplecza w Porcie Rybackim w Kołobrzegu

Zaplecze sanitarne Portu Rybackiego Kołobrzeg przejdzie modernizację. Pomogą fundusze unijne.
01.08.2022

Strażak-28 dla ZMPSiŚ zwodowany w Remontowej Shipbuilding

Wodowanie statku pożarniczego Strażak-28 zamówionego przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. odbyło się w czwartek (30 czerwca) w stoczni Remontowa Shipbuilding S.A. należącej do Grupy Kapitałowej Remontowa Holding S.A.
01.07.2022

Nowe tereny inwestycyjne w porcie Szczecin

W porcie Szczecin w Kanale Dębickim powstają dwa nowe nabrzeża – Norweskie i Duńskie, a istniejące Czeskie i Słowackie przechodzą gruntowną modernizację. Poszerzany jest także sam Kanał Dębicki. Wszystko to w ramach inwestycji „Poprawa dostępu do portu w Szczecinie w rejonie Kanału Dębickiego”. Celem tych działań jest podwojenie ilości obsługiwanych ładunków oraz poprawa jakości ich obsługi.
15.06.2022

Jak powstają wyjścia ewakuacyjne w tunelu pod Świną?

Na budowie tunelu pod cieśniną Świny trwają prace przy budowie wyjść ewakuacyjnych. Dwa z nich powstają wewnątrz tunelu wydrążonego maszyną TBM. Pierwsze w odległości 500 metrów, a drugie kilometra - licząc od nowej drogi prowadzącej do tunelu po stronie wyspy Uznam.
19.05.2022

Strażak-28 opuścił stoczniową halę [ZDJĘCIA]

Nowobudowany statek pożarniczy Strażak-28 opuścił właśnie stoczniową halę. Jeszcze w tym roku dołączy do floty statków w Zarządzie Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. W najbliższym czasie kadłub jednostki zostanie połączony z nadbudówką. Ze względu na brak możliwości montażu całości w hali, ta część prac zostanie wykonana na zewnętrznym placu.
11.04.2022

"Strażak-28". Prace przy budowie statku pożarniczego postępują

Jeszcze w tym roku flota statków pożarniczych w Zarządzie Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. powiększy się o nową jednostkę „Strażak-28”. O postępie prac związanych z budową statku poinformowano na konferencji prasowej.
29.03.2022

Tunel pod Świną ma być oddany w połowie 2023 roku

Tunel pod Świną w Świnoujściu ma być oddany do użytku na przełomie maja i czerwca 2023 roku - poinformowała w poniedziałek zastępca prezydenta Świnoujścia Barbara Michalska. Pierwotnie inwestycja miała być ukończona w trzecim kwartale br.
28.03.2022

Świnoujście. Szukają kierownika utrzymania tunelu pod Świną

Kto zostanie kierownikiem działu utrzymania tunelu drogowego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin? Właśnie ogłoszono nabór na to stanowisko.
21.03.2022

Świnoujście. Po co mrożą grunt za tunelem?

Dwie z sześciu dróg ewakuacyjnych w podwodnym tunelu pomiędzy wyspami Uznam i Wolin będą w części przebiegały poza obudową samego tunelu. Wykonawca wykonał już odwierty technologiczne przez betonową obudowę tunelu i rozpoczyna mrożenie gruntu dla obydwu wyjść ewakuacyjnych.
02.03.2022

Świnoujście. Zobacz, jak powstaje konstrukcja pod jezdnię w tunelu [ZDJĘCIA]

Jak informuje urząd miejski w Świnoujściu, na budowie najdłuższego w Polsce podwodnego połączenia pomiędzy wyspami Uznam i Wolin gotowe są już niemal wszystkie elementy konstrukcji pod przyszłą jezdnię dla samochodów.
17.02.2022

PRCiP ponownie pogłębi tor podejściowy w Gdyni

Tor podejściowy do Portu Gdynia zostanie pogłębiony. Liderem konsorcjum, które wykona prace, jest Przedsiębiorstwo Robót Czerpalnych i Podwodnych.
15.02.2022

Tunel pod Świną. Budują elementy pod jezdnię i sufit [ZDJĘCIA]

Galeria ewakuacyjna, sufit z kanałem wentylacyjnym i wreszcie płyta z jezdnią, po której będą jeździć samochody - wszystko to powstanie w tunelu pod Świną dzięki zamontowanym tam prefabrykatom. W zakładzie prefabrykacji wykonano już ponad połowę z nich. A to nie jedyne wieści z budowy.
07.12.2021

Skandynawski kurs na hydrogen i projekty w żegludze i portach. Polska ma nowy kurs. Czas na projekty

Norweski operator promowy Norled odebrał dostawę „pierwszego na świecie promu napędzanego ciekłym wodorem” MF Hydra. Niedawno grupa technologiczna Wärtsilä, wraz z RINA, ABB, Helbio – filią Metacon AB, Liberian Registry, oraz firmą specjalizującą się w produkcji ds. energii połączyły siły w celu opracowania rozwiązania wykorzystującego wodór jako paliwo. W Geteborgu, Kopenhadze. Oslo i innych miastach skandynawskich przygotowują się do obsługi statków z napędem wodorowym.
30.11.2021

Na Śląsku powstaje prototyp elektrycznego jachtu dla niepełnosprawnych

Konstruktorzy z Gliwic i Żor rozpoczęli prace nad projektem zasilanego bateriami litowymi 12-metrowego jachtu w pełni dostosowanego do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Prototyp łodzi – pierwszej takiej na rynku – ma być gotowy najpóźniej jesienią 2023 roku.
04.11.2021

Tunel w Świnoujściu. Będą mrozić grunt pod wyjścia ewakuacyjne

Nawet minus 35°Celsjusza - roztwór o takiej temperaturze będzie wykorzystywany do mrożenia gruntu na budowie tunelu pod Świną. Cała operacja potrwa około pięciu miesięcy. Mrożenie gruntu umożliwi wykop pod wyjścia ewakuacyjne. Ich budowa to w tej chwili jedno z największych wyzwań wykonawcy stałego połączenia pomiędzy wyspami Uznam i Wolin.
03.11.2021

Świnoujście. Powstaje tunel pomiędzy wyspami Uznam i Wolin. Co nowego na budowie? [WIDEO, ZDJĘCIA]

Lada dzień rozpocznie się demontaż maszyny TBM Wyspiarka, która wydrążyła tunel pomiędzy wyspami Uznam i Wolin. W tej chwili trwa wypompowywanie wody z komory odbiorczej, do której weszła TBM. Może potrwać jeszcze kilkadziesiąt godzin.
23.09.2021

Adamczyk: nie byłoby tunelu pod Świną, gdyby nie determinacja rządu i samorządu

Tunel pod Świną nie zostałby zbudowany, gdyby nie ogromna determinacja polityków Prawa i Sprawiedliwości i władz samorządowych - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas wizyty na terenie budowy tunelu w Świnoujściu.
16.09.2021

Wydrążono kilometr tunelu pod Świną. "Powstaje najdłuższa przeprawa podwodna w Polsce" [WIDEO]

Kilometr tunelu wydrążyła maszyna TBM Wyspiarka w Świnoujściu – poinformowała w czwartek GDDKiA. Budowa świnoujskiej przeprawy ma się zakończyć w ostatnim kwartale przyszłego roku.
13.08.2021

Tunel w Świnoujściu. Zakończono produkcję obudowy tunelu

6280 segmentów obudowy tunelu wyprodukowano w zakładzie prefabrykacji, który specjalnie w tym celu powstał na wyspie Uznam. To dokładnie tyle, ile potrzeba do obudowania całego tunelu.
08.07.2021

Zachodniopomorskie. Maszyna TBM drąży tunel pod cieśniną Świny

Wyspiarka drąży już pod Świną - poinformowano w piątek na oficjalnym profilu facebookowym "Tunel w Świnoujściu" poświęconym inwestycji. Drążenie od wyspy Uznam do wyspy Wolin maszyna TBM powinna zakończyć we wrześniu.
04.06.2021

W Świnoujściu jest już 419 metrów tunelu

Potężna TBM Wyspiarka wydrążyła już 419 metrów tunelu i na całej tej długości ułożyła blisko 250 betonowych pierścieni obudowy tunelu. W trakcie miała jeszcze przestoje na przeglądy. Największe wyzwania wciąż przed maszyną i załogą budowlaną. Gotowy świnoujski tunel połączy wyspy Uznam i Wolin i będzie najdłuższym tunel podwodnym w Polsce.
06.05.2021

Adamczyk: tunel pod Świną ma już 305 m długości; przejedziemy nim jesienią 2022 r.

Drążony tunel pod Świną, który połączy wyspy Uznam i Wolin, ma już 305 metrów długości - poinformował w czwartek na antenie radiowej Jedynki minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Przejazd tunelem będzie możliwy jesienią przyszłego roku - dodał.
29.04.2021

Helsinki – raport z bałtyckiego rynku portowego

Helsinki są ważnym portem pasażerskim jak i towarowym. Jest to największy fiński port z licznymi regularnymi połączeniami z innymi portami Bałtyku, Morza Północnego oraz Atlantyku i pośrednio reszty świata. Jeśli chodzi o wielkość obsługiwanego ruchu pasażerskiego, to jest on w ścisłej europejskiej czołówce.
27.04.2021

Najważniejsze wypowiedzi polityków z dzisiejszej inauguracji prac przy tunelu w Świnoujściu

Gazoport, planowany gazociąg Baltic Pipe wraz z tunelem pod Świną pokazują, czym jest racja stanu - powiedział premier Mateusz Morawiecki w piątek w Świnoujściu, podczas uroczystości rozpoczęcia drążenia tunelu między wyspami Wolin i Uznam.
05.03.2021

Gróbarczyk: "tunel w Świnoujściu to inwestycja oczekiwana, pożądana i konieczna"

Tunel w Świnoujściu zapewni stałe połączenie z resztą kraju – powiedział PAP wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk. Jak dodał, to ostatnie miejsce w Polsce bez takiego połączenia.
05.03.2021

Świnoujście: drążenie tunelu od wyspy Uznam do Wolina ruszy za tydzień

Drążenie tunelu pod Świną ma rozpocząć pod koniec przyszłego tygodnia maszyna TBM, której świnoujścianie nadali imię Wyspiarka. Prace nad tunelem mają się zakończyć w 2022 r.
25.02.2021

Ponad 33 mln zł z UE na przygotowanie nowych inwestycji w sąsiedztwie pomorskich portów

Ponad 33 mln zł ze środków unijnych w nowe tereny inwestycyjne do końca 2023 roku przekażą władze samorządu województwa pomorskiego. Dzięki tym przedsięwzięciom ma powstać w regionie ponad 400 nowych miejsc pracy.
20.02.2021

Plany Urzędu Morskiego w Szczecinie na 2021 rok

Wśród najważniejszych inwestycji, które będą kontynuowane w tym roku, jest "Modernizacja toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości 12,5 metra”. Celem inwestycji jest zmiana parametrów toru wodnego na długości około 62 km, tj. osiągnięcie wskazanej głębokości. Urząd Morski w Szczecinei przedstawił także inne zamierzenia na rok 2021.
03.02.2021

Konkurs na imię maszyny drążącej tunel w Świnoujściu

Konkurs na imię maszyny drążącej tunel ogłosili prezydent miasta Świnoujście i wykonawca tunelu – poinformował dzisiaj świnoujski magistrat. Drążenie przeprawy pod Świną maszyna ma rozpocząć w marcu br.
27.01.2021

Pieniądze z nowego budżetu UE mogą trafić do Polski w tym roku

Zakładamy, że pieniądze z nowego budżetu UE trafią do polskiej gospodarki jeszcze w tym roku - powiedziała PAP wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak. Zaznaczyła, że będzie to zależało nie tylko od starań Polski, ale także od postępu prac KE.
25.01.2021

Zamontowano pierwsze elementy maszyny drążącej tunel w Świnoujściu

Trwa montaż pierwszych elementów maszyny, która wydrąży tunel łączący wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu (Zachodniopomorskie). Ważąca ponad 3 tys. ton maszyna pracę ma rozpocząć w marcu przyszłego roku.
14.12.2020

Bardzo duży napływ środków UE do Polski w najbliższych latach

Ogromny napływ środków z UE w najbliższych latach to szansa na szybki wzrost gospodarczy, nawet ok. 5 proc. - mówi PAP ekonomista PKO BP Piotr Bujak. Dzięki środkom na transformację energetyczną uda się ją przeprowadzić bez szkody dla konkurencyjności gospodarki - dodaje.
12.12.2020

Ponad 475 mln zł unijnego dofinansowania na projekty kolejowe i drogowe

27 listopada 2020 r. Centrum Unijnych Projektów Transportowych zawarło z trzema beneficjentami: PKP Polskimi Liniami Kolejowymi SA, Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad i Urzędem Transportu Kolejowego trzy umowy o dofinansowanie na ponad 475 mln zł z Funduszy Unii Europejskiej.
28.11.2020

Świnoujście buduje tunel. Rusza montaż wielkiego „kreta”

W przyszłym tygodniu rozpocznie się montaż maszyny TBM (Tunnel Boring Machine) w szybie startowym, a to oznacza, że wielkimi krokami zbliża się początek drążenia tunelu pod Świną, który połączy wyspę Uznam i Wolin. Marzenie mieszkańców Świnoujścia i nie tylko o sprawnej komunikacji jest coraz bliżej spełnienia.
26.11.2020

Tunel w Świnoujściu. Na wyspie powstaje niemal 800 potężnych pierścieni [foto]

Są już gotowe pierwsze segmenty, z których będzie wykonany tunel łączący wyspy Uznam i Wolin. Specjalna maszyna Tunnel Boring Machine (TBM), która będzie drążyła tunel pod dnem Świny, będzie jednocześnie układała te betonowe segmenty w pierścienie, a kolejne zabudowane pierścienie będą tworzyły pełną obudowę tunelu.
30.10.2020

W Świnoujściu trwa rozładunek wielkiego „kreta”

Gigant, w środę wieczorem na statku Da Chang przypłynął z portu Nansha w Chinach. To on wydrąży tunel pomiędzy wyspami Wolin i Uznam. Po złożeniu jego tarcza będzie mieć średnicę 13,46 metra. Całkowita długość TBM (Tunnel Boring Machine) to około 100 metrów, a waga 2740 ton.
09.10.2020

Kolejne działanie proekologiczne w porcie Szczecin

Port Szczecin-Świnoujście wzbogacił się o pole osadowe i zasobnię magazynową na Ostrowie Grabowskim wybudowaną przez spółkę Infra-Port. W tym miejscu będą składowane i utylizowane materiały pozostałe po czyszczeniu studzienek i kanalizacji deszczowej. Jest to kolejne działanie proekologiczne na terenie portu.
03.09.2020

Tunel pod Świną. „Kret” gigant płynie do Świnoujścia [foto, wideo]

Potężna maszyna TBM (Tunel Borring Machine), która wydrąży tunel pod dnem Świny i na stałe połączy wyspy Uznam i Wolin, jest już na pokładzie statku Da Chang i płynie do Świnoujścia. Na miejscu (w zależności od warunków pogodowych) spodziewana jest na przełomie września i października.
24.08.2020

Inwestycja w bezpieczeństwo energetyczne i ekologię w porcie w Świnoujściu

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał 20 sierpnia br. decyzję o pozwoleniu na rozbudowę i modernizację infrastruktury technicznej w porcie w Świnoujściu. Zadanie realizowane jest przez ZMPSiŚ w ramach projektu „Rozbudowa i modernizacja infrastruktury technicznej w portach w Szczecinie i w Świnoujściu”.
21.08.2020

Dofinansowanie z Funduszy Europejskich na rozwój śródlądowych dróg wodnych

Wody Polskie podpisały umowy o dofinansowanie modernizacji śluz oraz sterowni na stopniach wodnych w Krapkowicach i Januszkowicach, a także na budowę jazu klapowego na stopniu wodnym Ujście Nysy. Modernizacja potrwa od września 2020 do lipca 2023 r. W ramach dofinansowania, w ciągu niespełna trzech lat przeprowadzony zostanie szereg działań, które usprawnią funkcjonowanie trzech obiektów. Co ważne, inwestycje będą przyjazne dla środowiska naturalnego – na obiektach m.in. wybudowane zostaną przepławki dla ryb dwuśrodowiskowych. Łą
19.08.2020

Tunel pod Świną: rozpoczyna się załadunek maszyny! Świnoujście czeka na giganta [foto, wideo]

W porcie Nansha w Chinach rozpoczął się załadunek gigantycznej maszyny, która wydrąży tunel w Świnoujściu. W ciągu kilku dni wszystkie elementy maszyny, a jest ich 129 - zostaną umieszczone na statku Da Chang. Na przełomie września i października przypłyną do Świnoujścia.
18.08.2020

Urząd Morski w Gdyni podpisał umowę na Pogłębienie toru podejściowego Portu Gdynia

Środki z Programu Infrastruktura i Środowisko, w sumie ponad 167 mln zł, zostaną przeznaczone na modernizację dostępu drogowego do portu w Szczecinie, pogłębienie toru podejściowego do portu Gdynia oraz na zakup statku pożarniczego uzupełniającego flotę Portowej Straży Pożarnej Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.
24.07.2020

Setna dostawa LNG do gazoportu w Świnoujściu

W piątek do terminalu LNG w Świnoujściu dotrze jubileuszowa, setna dostawa skroplonego gazu. Komercyjne dostawy gazu tą drogą ruszyły niemal dokładnie cztery lata temu. W trakcie 99 transportów metanowce dostarczy niemal 11 mld m sześc. gazu po regazyfikacji.
03.07.2020

Pierwszy odcinek gazociągu Zdzieszowice – Wrocław oddany do eksploatacji

GAZ-SYSTEM uzyskał pozwolenie na użytkowanie gazociągu Brzeg – Zębice – Kiełczów, który jest elementem inwestycji Zdzieszowice – Wrocław.
02.06.2020

Mimo kryzysu Covid-19 budowa Publicznego Terminalu Promowego w Porcie Gdynia idzie pełną parą [foto, wideo]

Pomimo skomplikowanej sytuacji epidemiologicznej w kraju budowa Publicznego Terminalu Promowego w Porcie Gdynia, realizowana przez DORACO, sprawnie wchodzi w kolejne fazy realizacji: obecnie na wielu frontach prowadzone są intensywne roboty budowlano-montażowe.
22.04.2020

Adam Meller, Prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. TOP Menedżerem 2019 roku! [wideo]

TOP Menedżer Pomorza od 20 lat organizowany jest przez redakcję Polska the Times "Dziennika Bałtyckiego". Ranking najlepszych z najlepszych na Pomorzu prezentuje pomorskich biznesmenów, wybranych przez kapitułę plebiscytu, którą tworzą autorytety ze świata ekonomii, biznesu i mediów. Prestiżowa nagroda została wręczona menedżerom, których działania w danym roku zostały docenione nie tylko za dobre wyniki finansowe przedsiębiorstwa, ale także za styl i sposób zarządzania, za tworzenie wizerunku firmy oraz za reagowanie na potrzeby
31.03.2020

Adam Meller: „W setną rocznicę zaślubin Polski z morzem Port Gdynia jest w doskonałej kondycji i po raz kolejny z rzędu odnotowuje rekordowe przeładunki” [wywiad]

O zbliżającym się 100-leciu Portu Gdynia, rekordowych przeładunkach w 2019 roku, wielopłaszczyznowych inwestycjach na niespotykaną dotąd skalę oraz planach na przyszłość rozmawiamy z Adamem Mellerem prezesem Zarządu Morskiego Portu Gdynia.
26.02.2020

Baltic Pipe: tłocznia Gustorzyn z pozwoleniem na budowę

Wojewoda kujawsko-pomorski 5 lutego br. wydał pozwolenie na budowę tłoczni gazu w Gustorzynie. Nowy obiekt będzie jedyną tłocznią wybudowaną od podstaw przez GAZ-SYSTEM w polskiej części Baltic Pipe.
10.02.2020

GDDKiA podpisała dwie ostatnie umowy na budowę trasy S61 Via Baltica

Umowy na budowę dwóch ostatnich odcinków trasy S61 Via Baltica: Podborze-Śniadowo i Suwałki-Budzisko podpisała w środę z wybranymi w ponownych przetargach wykonawcami GDDKiA w Białymstoku. Wartość obu umów na budowę ok. 39,6 km trasy to 1,8 mld zł.
08.01.2020

Litwa rozpoczyna budowę swojego odcinka gazociągu GIPL

Rozpoczęły się prace przygotowawcze do budowy litewskiego odcinka interkonektora gazowego z Polską GIPL; organizowany jest już przewóz wyprodukowanych w Polsce rur – poinformował w czwartek litewski operator przesyłowy Amber Grid.
02.01.2020

Ponad 720 mln zł z UE na inwestycje w polskich portach i na kolei

Sześć umów na dofinansowanie inwestycji transportu kolejowego i morskiego ze środków unijnych o łącznej wartości 720 mln zł podpisała w piątek minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska - Jedynak.
20.12.2019

Ostatnie przetargi na budowę odcinków S61 Via Baltica

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku rozstrzygnęła w czwartek dwa ostatnie przetargi na projekt i budowę odcinków S61 Via Baltica. Firma Polaqua zbuduje odcinek Podborze-Śniadowo, a Budimex - odcinek z Suwałk do granicy z Litwą w Budzisku - podała GDDKiA w komunikacie.
21.11.2019

Modernizacja sieci drogowo-kolejowej Portu Zewnętrznego w Porcie Gdańsk na półmetku

Prace przy rozbudowie i modernizacji sieci drogowo-kolejowej Portu Zewnętrznego w Porcie Gdańsk są na półmetku – poinformowała w czwartek wykonująca te prace firma NDI. Powstający w porcie układ drogowo-kolejowy ma być w przyszłości zapleczem dla planowanego Portu Centralnego, dzięki któremu przeładunki Portu Gdańsk mogą wynieść ok. 100 mln ton rocznie.
17.10.2019

Gaz-System uruchamia gazociąg Lwówek-Odolanów

Około 750 mln zł kosztowała budowa 168-km gazociągu Lwówek-Odolanów, oddanego do użytku przez Gaz-System. To kolejny krok w dążeniu do suwerenności energetycznej Polski - mówił w piątek pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.
04.10.2019

Zobacz, jak powstaje publiczny terminal promowy w Porcie Gdynia (wideo)

Nowoczesny publiczny terminal promowy w Porcie Gdynia coraz bliżej. Jak poinformował w rozmowie z portalem GospodarkaMorska.pl Krzysztof Tomczuk, kierownik kontraktu w Korporacji Budowlanej Doraco, która jest głównym wykonawcą projektu, obecnie kończą się prace rozbiórkowe, głównie w części lądowej. Inwestycja poprawi dostępność transportową do portu oraz umożliwi sprawną obsługę pasażerów i ładunków.
02.07.2019

Tak będzie wyglądał nowy terminal promowy w Gdyni (foto, wideo)

W Porcie Gdynia trwa budowa publicznego terminalu promowego. Będzie nowoczesny, poprawi dostępność transportową do portu oraz umożliwi sprawną obsługę pasażerów i ładunków. W piątek w Gdyni odbyła się konferencja, której uczestnicy mogli m.in. szczegółowo poznać zakres planowanej inwestycji.
08.04.2019

CBA zatrzymało cztery osoby w związku z wyłudzeniem z ARiMR ponad 9 mln zł na hodowlę ryb

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało cztery osoby, które mają być związane z wyłudzeniem ponad 9 mln zł unijnego dofinansowania na hodowlę ryb - dowiedziała się PAP. Środki wypłacił pomorski oddział regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
22.03.2019

Historyczny rekord w Porcie Gdynia. Wkrótce miliardowe inwestycje (foto, wideo)

23 mln 492 tys. t przeładowanych towarów – z takim historycznym wynikiem zamknął 2018 r. Zarząd Morskiego Portu Gdynia. Oznacza to 10% wzrost w stosunku do 2017 roku. I na tym nie koniec. ZMPG zapowiada w nalbliższych latach miliardowe inwestycje, dzięki którym wyniki gdyńskiego portu mają być jeszcze lepsze. To m.in. budowa publicznego terminalu promowego i pogłębienie akwenu portowego.
28.02.2019

W Porcie Gdynia powstanie nowy publiczny terminal promowy

Kosztem około 235 mln zł w Gdyni powstanie nowy publiczny terminal promowy, gotowy do przyjmowania i szybkiej obsługi promów pasażerskich o długości do ok. 240 m. Inwestycja prowadzona z pomocą środków unijnych ma zostać zrealizowana do końca 2021 r.
28.02.2019

28 lutego podpisanie umowy na budowę publicznego terminalu promowego w Porcie Gdynia

Umowa na budowę publicznego terminalu promowego w Porcie Gdynia zostanie podpisana 28 lutego. Jedną z najważniejszych inwestycji dla rozwoju gdyńskiego portu wykona Korporacja Budowlana DORACO. Terminal ma być gotowy w 2021 r.
22.02.2019

Unijne fundusze dla nowego terminalu promowego

Budowa nowego terminalu promowego to dzisiaj jedna z najważniejszych inwestycji w Porcie Gdynia. Nowe umiejscowienie terminalu na nabrzeżach: Fińskim i Polskim, przy rondzie Karlskrona, umożliwi łatwiejsze manewrowanie promami oraz skrócenie czasu ich pobytu w porcie, a także znacznie ułatwi przybywającym na promach pasażerom dostęp do centrum Gdyni. Ponadto inwestycja przyczyni się do rozwoju połączeń autostrady morskiej Gdynia – Karlskrona.
17.09.2018

Przetarg na budowę nowego terminala promowego

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. ogłosił przetarg na budowę publicznego terminala promowego. Nowa infrastruktura powstanie na nabrzeżach: Fińskim i Polskim. Szacowany koszt inwestycji to ok. 180 mln zł, z czego ok. 116 mln zł pokryje dofinansowanie z Unii Europejskiej.
06.09.2018

MIiR: dofinansowanie z UE w podpisanych umowach przekroczyło 200 mld zł

Kwota unijnego dofinansowania z perspektywy budżetowej 2014-2020 w podpisanych już umowach przekroczyła 200 mld zł - poinformowało w czwartek Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Do końca lipca złożono wnioski o dofinansowanie na niemal 338 mld zł.
02.08.2018

Exerters: Indywidualne podejście i dobrze wykorzystany czas - jak sprawić, żeby szkolenie było przyjemnością? (wywiad)

Czas dla ludzi pracujących na morzu jest niezwykle istotny. Szczególnie ten spędzany na lądzie z rodziną. Szkolenia są często zmarnowanym czasem i przysparzają wiele irytacji. Niezadowolenie budzą niedoświadczenie i czyste teoretyzowanie prowadzących oraz brak praktycznej wiedzy. Wiedział o tym założyciel Exerters, który zawodowo zajmował się pływaniem. O tym, jak ważne jest indywidualne podejście, jakie kompetencje powinien mieć idealny kandydat na prowadzącego szkolenie i jak sprawić, żeby czas spędzony na dodatkowej nau
03.07.2018

Port Gdańsk rozbuduje i zmodernizuje sieć drogowo-kolejową w Porcie Zewnętrznym (foto, wideo)

Port Gdańsk rozbuduje i zmodernizuje sieć drogowo-kolejową w Porcie Zewnętrznym. Umowę w tej sprawie podpisano w Gdańsku we wtorek. Wartość inwestycji to ok. 176 mln zł.
03.07.2018

MIiR: wartość umów o dofinansowanie z UE w ciągu dwóch tygodni wzrosła o 3,2 mld zł

Wartość umów o dofinansowanie z UE w ciągu dwóch tygodni zwiększyła się o 3,2 mld zł - podało Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.
27.06.2018

Mazowieckie: Wodociągi Płockie otrzymają 70,5 mln zł unijnego wsparcia

Spółka miejska Wodociągi Płockie otrzyma 70,5 mln zł unijnego dofinansowania na już wykonane inwestycje, a także na przedsięwzięcia realizowane w tym roku oraz planowane na 2019 r. – poinformował w poniedziałek płocki Urząd Miasta.
28.05.2018

Gdynia: 18,3 mln zł ma kosztować jednostka dla Urzędu Morskiego

Ponad 18 mln zł ma kosztować jednostka dla Urzędu Morskiego w Gdyni do obsługi oznakowania nawigacyjnego na wodach Zalewu Wiślanego. Jednostka ma być przekazana do eksploatacji w połowie przyszłego roku. Urząd w najbliższych latach kupi pięć nowych statków.
28.04.2018

Jest zgoda KE na dofinansowanie z funduszy UE na blisko 1,9 mld zł

KE wydała zgody na dofinansowanie z funduszy UE pięciu inwestycji w Polsce - poinformował resort inwestycji i rozwoju. Kwota dofinansowania to blisko 1,9 mld zł. Najwięcej pieniędzy trafi do stolicy m.in. na modernizację oczyszczalni ścieków i rozbudowę sieci wodociągowej.
10.03.2018

Podpisano umowy na rekultywację jeziora Gołdap

Gmina Gołdap podpisała umowy, które umożliwią rekultywację jeziora położonego na polsko-rosyjskiej granicy. Prace ruszą na początku grudnia. Do oczyszczenia akwenu zostanie użyte 300 ton preparatu z glinki bentonitowej, która ma wiązać nadmiar biogenów.
30.11.2017

Projekt planu ochrony morskiego obszaru Natura 2000 Ławica Słupska

W siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie 11 października 2017 r. została podpisana umowa o dofinansowanie dla projektu pn. "Projekt planu ochrony morskiego obszaru Natura 2000 Ławica Słupska". Całkowity koszt projektu to 4 012 610,71 zł brutto, dofinansowanie z UE 3 410 719,10 zł brutto.
16.10.2017

Apel do KE ws. budowy S6 na całym przebiegu

Samorządowcy i przedsiębiorcy ziemi koszalińskiej i słupskiej apelują do KE o wsparcie ich działań w sprawie budowy drogi ekspresowej S6 na całym jej przebiegu.
17.07.2017

Ponad 11 mln zł na promocję gospodarczą Wielkich Jezior Mazurskich

Ponad 11,6 mln zł przeznaczą gminy zrzeszone w stowarzyszeniu "Wielkie Jeziora Mazurskie 2020" na promocję gospodarczą firm działających na tym obszarze. Regionalny samorząd zdecydował, że otrzymają na ten cel dofinansowanie z UE.
20.06.2017

Morska Stocznia Remontowa Gryfia zbuduje lodołamacze dla RZGW Gdańsk

Morska Stocznia Remontowa Gryfia ze Szczecina wykonawcą lodołamaczy dla Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Jej oferta uznana została za najkorzystniejszą. Cena to 70 mln złotych.
26.03.2017

Zachodniopomorskie: rusza rozbudowa portów turystycznych

Zachodniopomorski Szlak Żeglarski, czyli sieć turystycznych portów Pomorza Zachodniego zostanie rozbudowany. We wtorek w Szczecinie podpisano umowy na dofinansowanie z UE infrastruktury żeglarskiej w portach w Szczecinie, Trzebieży i Dziwnowie.
14.03.2017

Gdańsk: Cztery lodołamacze mają powstać do 2021 r. za 74 mln zł

Cztery lodołamacze dla Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku mają powstać do 2021 r. Ich koszt budowy wynosi 74 mln zł. Projekt w 85 proc. będzie dofinansowany z UE. Jednostki wzmocnią ochronę przeciwpowodziową Żuław i regionu Dolnej Wisły.
15.02.2017

710 mln zł unijnego dofinansowania dla transportu

Wartość całkowita pięciu podpisanych we wtorek umów w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko to ponad 1 mld zł, przy czym dofinansowanie z UE wyniesie 710 mln zł - poinformował we wtorek wiceminister rozwoju Witold Słowik.
20.12.2016

MIB: powstanie cała trasa Via Baltica

- Międzynarodowa trasa Via Baltica ma istotny charakter tranzytowy i bardzo duże znaczenie dla systemu transportowego Polski i Europy. Dlatego polski rząd podjął decyzję o jak najszybszej budowie całego ciągu. Dziś kierujemy do realizacji ostatni odcinek drogi ekspresowej S61 z Ostrowi Mazowieckiej do Szczuczyna, wraz z obwodnicą Łomży – powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.
24.10.2016

Transport i gospodarka morska w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju

Spójna sieć połączeń drogowych do 2023 roku, szybsza i bardziej bezpieczna kolej, wspólny bilet na połączenia kolejowe, łatwiejszy dostęp do portów od strony lądu i morza, modernizacja śródlądowych dróg wodnych ze szczególnym uwzględnieniem Odry, przyjazna i ekologiczna komunikacja w miastach – to tylko niektóre cele projektu rządowej Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju w obszarze transportu.
25.09.2016

Prawie 100 mln złotych dofinansowania z UE na rozwój terminalu promowego w Świnoujściu

W poniedziałek w Warszawie podpisano 9 umów na dofinansowanie z UE projektów drogowych, kolejowych i morskich. Wartość całkowita projektów to 11 mld 698 mln zł, kwota dofinansowania wyniesie ponad 8 mld 192 tys. zł. w ramach instrumentu "Łącząc Europę".
30.05.2016

Spotkanie konsultacyjne w gminie Ustronie Morskie

17.02.2016 r. w Gminie Ustronie Morskie odbyło się spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami miejscowości w sprawie przedstawienia informacji o planowanych działaniach inwestycyjnych z zakresu ochrony brzegu morskiego.
25.02.2016

Porty bałtyckie zacieśniają współpracę na rzecz środowiska

Trzy fińskie porty należące do sieci TEN-T we współpracy z portem w Sztokholmie i przewoźnikiem Viking Line zainwestowały 8 100 000 euro w celu zmniejszenie wpływu żeglugi morskiej na środowisko w obrębie Morza Bałtyckiego.
09.12.2015

11 działań dla województwa zachodniopomorskiego, w tym 4 związane z gospodarką morską

Terminal gazowy w Świnoujściu, inwestycje drogowe, rozwój branży przewozów promowych czy regulacja Odry granicznej – oto lista działań dla województwa zachodniopomorskiego.
14.10.2015

Pięciu operatorów promowych otrzyma dotacje unijne

Pięciu europejskich operatorów promowych otrzyma dofinansowanie z Unii Europejskiej o łącznej kwocie 48 milionów euro. Unijne środki finansowe mają częściowo pokryć koszty montażu „płuczków”, które zredukują zużycie siarki do 0,1% w paliwach zużywanych przez statki, zgodnie z obowiązującą od stycznia Dyrektywą Siarkową.
28.07.2015

Betonowanie dna przy nowym nabrzeżu w Świnoujściu

Kończy się budowa nowego stanowiska promowego w Świnoujściu, które umożliwi przyjmowanie jednostek promowych o maksymalnej długości 220 m. Zostało jeszcze betonowanie dna przy nabrzeżu, co ma zapobiec podmywaniu konstrukcji nabrzeża przez cumujące promy.
12.06.2015

Terminal GCT w Gdyni - rozbudowa, nowa suwnica i korekta przeładunków w I kwartale

Terminal kontenerowy GCT w Gdyni zanotował spadek (o 7 proc.) w przeładunkach kontenerów w I w kwartale 2015 roku. Ogółem obsłużono w tym czasie ok 83 tys. TEU (89 tys. TEU w zeszłym roku). Jednocześnie rozbudowa i nowe inwestycje pozwalają włodarzom terminalu z optymizmem patrzeć w przyszłość.
22.04.2015

W Porcie Rybackim Gryf planują zbudować kolejną chłodnię

Na terenie Portu Rybackiego Gryf ma powstać nowa chłodnia. Jeżeli dojdzie do realizacji inwestycji, firma podwoi liczbę przechowywanych ryb informuje radio szczecin.
02.04.2015

Sztormowe fale już nie takie groźne

Umocniono prawie trzy kilometry bałtyckiego brzegu – w okolicy Niechorza, Rewala i Międzywodzia. Wykonawcą prac, na zlecenie Urzędu Morskiego w Szczecinie, była gdańska spółka Navimor-Invest. Ścianki oporowe, kamienne opaski oraz ostrogi mają chronić klif przed morskim żywiołem, a zwłaszcza skutkami sztormów.
08.12.2014

BCT: Prawie 23-procentowy wzrost przeładunków kontenerów

W pierwszych trzech kwartałach 2014 r. w terminalu kontenerowym BCT Gdynia przeładowano ponad 357 tys. TEU. Jest to wynik o blisko 22,8% lepszy niż wskaźnik przeładunków w analogicznym okresie w 2013 r.
10.10.2014

Port Gdańsk szykuje się do przebudowy dwóch nabrzeży

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk ogłosił przetarg, którego zwycięzca przygotuje dokumentację dla rozbudowy dwóch nabrzeży: Zbożowego i Wisłoujście. To przedsięwzięcie jest elementem większego projektu inwestycyjnego planowanego w gdańskim porcie.
16.09.2014

Pospaceruj nowymi nabrzeżami Wyspy Spichrzów!

Po kilkunastu miesiącach trudnych prac na lądzie i w wodzie można już podziwiać m.in. gdański Żuraw z zupełnie nowej perspektywy. 25 lipca zakończyła się odbudowa nabrzeży północnego cypla Wyspy Spichrzów i realizacja od razu wzbudziła zachwyt wśród mieszkańców Gdańska oraz turystów, którzy jako pierwsi skorzystali z okazji wyjątkowego spaceru. Inwestycja kosztowała prawie 30 mln zł.
31.07.2014

Port Gdańsk: Inwestycje za dwa lata

Rozbudowane procedury środowiskowe powodują, że nowe prace inwestycyjne w gdańskim porcie rozpoczną się prawdopodobnie w 2016 r.
15.07.2014

W Mrzeżynie otwarto nowy port rybacki

Zakończył się pierwszy etap modernizacji portu rybackiego w Mrzeżynie. Największą inwestycję w historii gminy Trzebiatów otwarto w sobotę, 28 czerwca podczas Dni Morza. Symboliczne klucze do zmodernizowanego portu przyjął Piotr Ściesiński - reprezentant społeczności rybackiej.
03.07.2014

Stoczniowcy grożą strajkiem. „To zwolnienia w białych rękawiczkach”

Będą inwestycje na terenach stoczniowych w Szczecinie, a Park Przemysłowy za kilka miesięcy otrzyma prawie cały stoczniowy majątek - zapowiedział w piątek prezes Towarzystwa Finansowego Silesia.
30.06.2014

Inwestycje na terenach stoczniowych. Park Przemysłowy przejmie majątek

Będą inwestycje na terenach stoczniowych w Szczecinie, a Park Przemysłowy za kilka miesięcy otrzyma prawie cały stoczniowy majątek - zapowiedział w piątek prezes Towarzystwa Finansowego Silesia.
30.06.2014

Port Gdańsk: Utrata środków z UE na linię 226 obróci się przeciwko wszystkim

Spełnienie groźby utraty wsparcia UE i spóźnienie modernizacji linii 226 obróci się nie tylko przeciwko portowi, ale także przeciwko środowisku naturalnemu – ocenia Janusz Kasprowicz, rzecznik prasowy Zarządu Morskiego Portu Gdańsk.
23.06.2014

Droga dojazdowa do świnoujskiego portu tak, estakada nie

Prezydent Świnoujścia nie dofinansuje budowy estakady, która ma połączyć krajową "trójkę" z portem. To część wartego 130 mln zł projektu modernizacji sieci dróg dojazdowych do świnoujskiego portu.
30.04.2014

Pogłębianie nabrzeży przemysłowych – problem dużo głębszy

W artykule “Szczecin wraca do tematu pogłębiania swoich nabrzeży przemysłowych” przedstawiliśmy problem z jakim od lat boryka się nadodrzański port – zbyt płytki akwen. Kłopoty związane z procedurą zakupu pogłębiarki oraz jej zastosowania jest mały w porównaniu z tym, jaki przynosi wprowadzona niedawno w życie ustawa o odpadach.
13.03.2014

Urząd Morski w Słupsku będzie umacniał Pobrzeże Koszalińskie

Niemal 4 km brzegu morskiego na Pobrzeżu Koszalińskim zostaną w latach 2014–2015 umocnione przy wsparciu z unijnych funduszy. Szacunkowa wartość projektu to 92,8 mln zł. Dofinansowanie z UE wyniesie 78,9 mln zł.
02.12.2013

Polska potrzebuje lepszej infrastruktury gazowej

W sytuacji, gdy najważniejsze projekty mają dofinansowanie z Unii Europejskiej, wydawałoby się, że czeka nas inwestycyjny boom. Ale czy to możliwe przy obecnych kłopotach branży budowlanej?
26.09.2013

Żmurkiewicz: damy kasę na tunel!

Świnoujście dołożyłoby nawet 20 procent z na budowę tunelu pod Świną. Reszta pochodziłaby z Unii Europejskiej. Rząd nie musiałby na inwestycję przeznaczać żadnych pieniędzy z budżetu państwa. To nowa propozycja Janusz Żmurkiewicza, prezydenta Świnoujścia skierowana do decydentów w Warszawie.
24.09.2013

BCT kupuje suwnice… i nie tylko

„Zakup suwnic nabrzeżowych dla zwiększenia potencjału operacji intermodalnych terminalu BCT Gdyni” - tak brzmi pełna nazwa kolejnego z 14 projektów (szczegółowo od tego tygodnia prezentowanych na portalu Rynek Infrastruktury), które otrzymają dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach konkursu dla działania 7.4 Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko”, dotyczącego rozwoju transportu intermodalnego w Polsce. Finansowanie tych 14 projektów zatwierdziło w sierpniu 2013 r. Centrum Unijnych Projektów Transportowych.
10.09.2013

Rozpoczęcie prac przy Tunelu pod Martwą Wisłą w Gdańsku - wizyta Ministra Sławomira Nowaka

29 maja br. Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Sławomir Nowak weźmie udział w rozpoczęciu prac drążenia Tunelu pod Martwą Wisłą. Inwestycja współfinansowana jest z realizowanego przez Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
28.05.2013

Unibaltic- recepta na przyszłość

Analitycy zgodnie podkreślają, że rynek przewozu towarów drogą morską jest branżą przyszłości. Mimo perspektyw rozwoju, firmy przewozowe będą musiały zmierzyć się z trudnościami. Arkadiusz Wójcik, prezes Unibaltic nakreśla plany na przyszłość i przedstawia strategię działania przedsiębiorstwa w nadchodzącym okresie.
02.04.2013

Hydrobudowa Gdańsk pozyskała zlecenie za 123 mln zł

Hydrobudowa Gdańsk podpisała z Zarządem Mienia m. st. Warszawy kontrakt na przebudowę lewobrzeżnego bulwaru Wisły. Jego wartość wynosi blisko 123 mln zł mln zł.
14.01.2013

HHLA buduje terminal intermodalny w Dąbrowie Górniczej

Port w Hamburgu rozwija sieć swoich połączeń kolejowych. W piątek, 28 grudnia została podpisana umowa o dofinansowanie budowy terminalu intermodalnego w Dąbrowie Górniczej. Kwota dofinansowania to prawie 10 mln zł.
03.01.2013

Odra poprawia żeglowność. Podpisano umowę o dofinansowanie

Odra ma mieć III klasę żeglowności, przynajmniej w części swojego biegu. W piątek, 28 grudnia 2012 r. została podpisana umowa o dofinansowanie dla tych zadań. Wsparcie otrzymał Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.
02.01.2013

Posłanka kontra prezydent, czyli spór o promy

Jeśli prezydent Świnoujścia nie weźmie się do pracy, trzeba będzie myśleć o kupnie nowych promów - uważa Ewa Żmuda-Trzebiatowska. Posłanka zarzuca Januszowi Żmurkiewiczowi, że przez 10 lat zrobił niewiele dla budowy tunelu pomiędzy wyspami Uznam i Wolin.
21.11.2012

Ruszyła modernizacja Portu Rybackiego Mrzeżyno

W piątek 26 października wmurowano kamień węgielny w projekcie modernizacji portu rybackiego w Mrzeżynie. W 2014 roku będzie to jeden z najnowocześniejszych portów na zachodnim wybrzeżu polskiego Bałtyku.
29.10.2012

Spór o nadbałtycki projekt terminalu LNG

Litwa i Estonia rywalizują o unijne dofinansowanie budowy gazoportu. Każdy z krajów przyśpiesza prace, bo Komisja Europejska jeszcze tej jesieni wybierze projekt, który wesprze.
10.09.2012

Energopol-Szczecin przebuduje dwa nabrzeża w Darłowie

W poniedziałek Urząd Morski w Słupsku podpisał umowę ze spółką Energopol-Szczecin ws. przebudowy dwu portowych nabrzeży w Darłowie (Zachodniopomorskie). Inwestycja ma kosztować 30,1 mln zł.
24.04.2012

Nowe perspektywy edukacji morskiej

Bałtyk pokryty wiatrakami, platformami wiertniczymi, pełen ulokowanych na dnie rurociągów i sieci energetycznych? Czy też miejsce swobodnych przelotów ptaków, uwolnione od rybaków (i stresu dla ryb) oraz betonowania brzegów morskich?
22.11.2011

Nie do polskich portów, a koleją do Hamburga

HHLA Intermodal niemiecka firma z Hamburga może przejąć większość kontenerów, które zamiast do polskich portów będą przewożone koleją do Hamburga.
29.07.2011

Zakończenie realizacji Przebudowy Kanału Portowego w Porcie Gdynia

Z końcem marca br. Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. pomyślnie zakończył realizację inwestycji pod nazwą "Przebudowa Kanału Portowego w Porcie Gdynia". Zgodnie z umową podpisaną w Warszawie w dniu 30 listopada 2009r. inwestycja ta uzyskała dofinansowanie z Unii Europejskiej - ze Środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko - w kwocie 53,73 mln zł.
22.04.2011

Terminal LNG: Inwestor oficjalnie przekazał plac budowy wykonawcy

Zgodnie z harmonogramem, spółka Polskie LNG S.A. (PLNG) przekazała wykonawcy – konsorcjum SAIPEM-TECHINT-PBG – teren pod budowę terminalu gazu skroplonego (LNG) w Świnoujściu. Szczegółowy harmonogram realizacji przedsięwzięcia zakłada oddanie obiektu do eksploatacji w terminie do 30 czerwca 2014 roku.
21.09.2010

Dziękujemy za wysłane grafiki.