• <

Wynik wyszukiwania - " Boeing" - Wiadomości

Flint Systems dostarczył symulator VR pojazdu lotniskowego

Firma Flint Systems, specjalizująca się w opracowywaniu i dostarczaniu symulatorów VR przeróżnych maszyn i pojazdów, w tym statków, a także urządzeń portowych, jak dźwigi czy suwnice, dostarczyła klientowi także pierwszy na świecie symulator VR pojazdu pushback, stosowanego na lotniskach do przeciągania samolotów po płycie.
26.02.2024

To przyszłość zaopatrzenia na morzu? Boeing Defence testuje bezzałogowy dron do tankowania powietrznego

Trwają testy prototypowego bezzałogowego pojazdu latającego, przeznaczony do wypełniania zadań w zakresie powietrznego tankowania. Jednostka, która znajdzie się w wyposażeniu US Navy ma zrewolucjonizować kwestię zaopatrywania sił powietrznych, regularnie działających nad akwenami morskimi.
22.02.2024

[WIDEO] Nurkowie US Navy pokazują, jak zabezpieczają wojskowego Boeinga na dnie morza

W zeszłym tygodniu amerykański samolot patrolowy P-8A Poseidon przeleciał nad pasem startowym i spadł do morza w zatoce Kaneohe na Hawajach. Amerykańscy nurkowie opublikowali właśnie nagranie wideo z operacji zabezpieczania maszyny pod wodą.
01.12.2023

Hawaje. Samolot amerykańskiej marynarki wojennej wypadł z pasa i wpadł do zatoki

Samolot zwiadowczy typu P-8A Poseidon amerykańskiej marynarki wojennej wypadł z pasa i wpadł do zatoki Kaneohe podczas lądowania w bazie piechoty morskiej na Hawajach (MCBH) – podał portal BBC. Nikt z 9-osobowej załogi nie ucierpiał.
22.11.2023

Izraelskie korwety ostrzeliwują pozycje Hamasu

Trwający od 7 października konflikt między Izraelem a palestyńskimi bojownikami nie słabnie, a walki odbywają się w każdej domenie. Działania zbrojne prowadzą także korwety typu Sa'ar 6, będące najnowszym nabytkiem Izraelskiego Korpusu Morskiego,
18.10.2023

Australia zainwestuje miliard dolarów celem zwiększenia bezpieczeństwa morskiego

Ekspansja Chin na Oceanie Spokojnym i Indyjskim jest powodem międzynarodowych napięć w regionie, w związku z czym wiele państw dąży do wzmocnienia swojego potencjału obronnego, w tym morskiego. Dotyczy to również Australii, której rząd zdecydował o zainwestowaniu dodatkowych środków w systemy obronne, pozwalające na zwiększenie zdolności w zakresie nadzoru morskiego kluczowych tras żeglugowych oraz wód terytorialnych.
20.09.2023

Marynarka wojenna Francji wzbogaca się o nowy okręt zaopatrzeniowy

Pod banderą francuskich sił morskich (Marine Nationale) rozpoczyna służbę najnowsza jednostka wsparcia floty. Budowany w latach 2021-2022 FS Jacques Chevallier zakończył próby morskie i rozpoczyna działalność jako pierwszy z czterech zaplanowanych zbiornikowców, które w ciągu najbliższych kilku lat znajdą się w wyposażeniu jednej z największych marynarek wojennych Europy.
19.07.2023

Przeciwokrętowe harpuny wzmocnią tajwańską obronę

Tajwan kupi 400 wystrzeliwanych z lądu amerykańskich manewrujących pocisków Harpoon, przeznaczonych do zwalczania celów nawodnych. Jest to wynikiem rosnącego zagrożenia ze strony Chin.
18.04.2023

W PE wystawa zabytków wydobytych podczas pogłębiania toru wodnego Szczecin–Świnoujście

W Parlamencie Europejskim w Brukseli do końca marca można będzie oglądać wystawę poświęconą zabytkom wydobytym z modernizowanego toru wodnego Szczecin–Świnoujście. W trakcie jego pogłębiania z wody wyciągnięto około 100 ton różnych przedmiotów.
29.03.2023

Pentagon: Ukraińcy rakietami wystrzelonymi z ciężarówek zatopili dwa rosyjskie okręty

Stany Zjednoczone wyszkoliły ukraińskich żołnierzy, którzy zatopili dwa rosyjskie okręty wojenne rakietami Harpoon, zainstalowanymi na ciężarówkach - poinformował w środę rzecznik Pentagonu William La Plante.
07.09.2022

Samolot linii KLM przeleciał Morze Północne z częściowo otwartym włazem bagażowym

Samolot KLM miał częściowo otwarty właz podczas lotu nad Morzem Północnym - potwierdza w środę holenderski przewoźnik. Boeing 737-7K2 przyleciał we wtorek z Leeds w Wielkiej Brytanii na lotnisko Schiphol w Amsterdamie.
03.08.2022

Największy port świata wraca do normalności – czy łańcuchy dostaw również podążą za tym trendem? [ANALIZA RAPORTU, WIDEO]

Szanghaj powoli wychodzi z wyczerpującej blokady COVID-19, która praktycznie unieruchomiła miasto od marca. Chociaż port w Szanghaju, który obsługuje jedną piątą chińskiego transportu morskiego, działał przez cały czas, to jego przepustowość była znacznie ograniczona. Wiele przesyłek zostało odwołanych, przełożonych lub przekierowanych do innych chińskich megaportów, takich jak Ningbo-Zhousan.
29.05.2022

Poznań. Zabytki toru wodnego Szczecin-Świnoujście na wystawie w Muzeum Broni Pancernej

Cenne zabytki techniki militarnej i morskiej można zobaczyć na prezentowanej w Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu wystawie "Zabytki toru wodnego Szczecin-Świnoujście". Wśród eksponatów są m.in. pozostałości zestrzelonego w 1944 r. Boeinga B-17 Flying Fortress.
14.05.2022

Ekonomista: Polska może stać się zapleczem produkcyjnym Europy

Polska może stać się zapleczem produkcyjnym Europy, jeżeli stworzy przepisy ułatwiające lokowanie się firm, które wycofują się m. in. z Rosji - powiedział PAP prodziekan kolegium finansów i ekonomii Akademii Leona Koźmińskiego dr Błażej Podgórski.
17.03.2022

CNN: "Ekstremalnie bliskie" spotkanie samolotów USA i Rosji nad Morzem Śródziemnym

Kilka rosyjskich samolotów wojskowych zbliżyło się w miniony weekend na "ekstremalnie bliską" odległość do samolotu marynarki wojennej USA nad Morzem Śródziemnym - podała telewizja CNN. Rosyjskie maszyny miały wykonać "niebezpieczne i nieprofesjonalne" manewry.
16.02.2022

Australijski okręt wiezie do Tonga pomoc oraz... koronawirusa

23 członków załogi australijskiego okrętu HMAS Adelaide zostało zakażonych koronawirusem. Jednostka zmierza do Tonga z pomocą humanitarną po katastrofalnym dla wyspiarskiego kraju tsunami. Problem w tym, że Tonga był wcześniej krajem niedotkniętym koronawirusem.
26.01.2022

Pogłębianie toru wodnego Szczecin-Świnoujście: inwestycja w rozwój z historią w tle

Blisko 100 ton zabytkowych obiektów, w tym ponad 44 tysiące przedmiotów ferromagnetycznych zostało wydobytych podczas pogłębiania toru wodnego Szczecin-Świnoujście. Najciekawsze z nich można było obejrzeć na wystawach w różnych miastach w kraju.
29.12.2021

Średniowieczny miecz lub silnik Boeinga B-17. Te zabytki już w szczecińskim muzeum

W Szczecinie zagościła wystawa "Zabytki toru wodnego Świnoujście-Szczecin". Uroczystego jej otwarcia dokonał sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. gospodarki wodą oraz inwestycji w gospodarce morskiej i wodnej - Marek Gróbarczyk.
19.11.2021

Maersk notuje rekordowe zarobki, przejmuje niemieckiego spedytora

Duński gigant spedycyjny i logistyczny A.P. Moller – Maersk zamknął trzeci kwartał 2021 roku rekordowymi zyskami.
04.11.2021

Pogłębianie toru Świnoujście-Szczecin: wydobyte zabytki pokazane w Warszawie

Do 5 listopada w budynku przy ulicy Nowy Świat 6/12 w Warszawie, gdzie mieściło się Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, można będzie oglądać zabytki wydobyte podczas pogłębiania toru wodnego Świnoujście-Szczecin.
28.10.2021

Dania szuka sposobu na drugie życie łopat turbin wiatrowych

Duńczycy są jednym z liderów rozwoju OZE w Europie. Już dzisiaj pozyskują 48 proc. energii elektrycznej z wiatru, ale mają ambicje, aby do końca dekady ten udział wyniósł 70 proc. Do tego czasu konieczne będzie opracowanie zaawansowanych modelu demontażu i recyklingu starych łopat turbin wiatrowych. Rząd Danii jest otwarty na współpracę z organizacjami pozarządowymi w celu rozwiązania tego trudnego problemu.
25.10.2021

Trzy sztuczne wyspy powstają na Zalewie Szczecińskim i Zalewie Wiślanym

W ostatnich miesiącach na Zalewie Szczecińskim i Wiślanym powstają łącznie trzy sztuczne wyspy, w ramach projektu „Modernizacja toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości 12,5m” oraz „Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską”. Projmors Biuro Projektów Budownictwa Morskiego Sp. z o.o. jest autorem dokumentacji projektowej, a także pełni nadzór autorski w trakcie wykonywanych robót budowlanych.
13.08.2021

USA. Towarowy boeing 737 spadł do wody pod Hawajami

Towarowy samolot boeing 737-200 z dwoma pilotami na pokładzie lądował awaryjnie nieopodal Honolulu na Hawajach - podała w piątek Federalna Administracja Lotnictwa (FAA). Obaj piloci zostali uratowani z miejsca wypadku.
02.07.2021

Czy Australia wznowi poszukiwania samolotu, który 7 lat temu rozbił się na wodach Oceanu Indyjskiego?

Były szef Australijskiego Biura Bezpieczeństwa Transportu Peter Foley wezwał w poniedziałek do ponownych poszukiwań wraku lotu Malaysian Airlines 370 w związku z nowymi badaniami oceanografów i ekspertów lotnictwa. Samolot zaginął 7 lat temu.
09.03.2021

Francja chce moratorium, które przerwie wojnę celną UE i USA

Szef francuskiej dyplomacji Jean-Yves Le Drian powiedział w wywiadzie dla dziennika "Journal du Dimanche" opublikowanym w niedzielę, że wojnę celną UE i USA należałoby przerwać dzięki moratorium na kolejne taryfy, zanim wypracowane zostanie trwałe rozwiązanie.
17.01.2021

Z morza wydobyto czarną skrzynkę rozbitego Boeinga

Płetwonurkowie indonezyjskiej marynarki wojennej wydobyli z dna morza jedną z czarnych skrzynek rejestrującą parametry lotu samolotu Boeing 737, który rozbił się w sobotę krótko po starcie z Dżakarty - poinformowały we wtorek władze. Na pokładzie maszyny były 62 osoby.
12.01.2021

Trwają poszukiwania w miejscu katastrofy samolotu na Morzu Jawajskim

W poniedziałek (11 stycznia) indonezyjska narodowa agencja poszukiwawczo-ratownicza (Basarnas) kontynuuje poszukiwania w miejscu katastrofy samolotu na Morzu Jawajskim, wyciągając z wody kolejne szczątki ofiar.
11.01.2021

LOTOS-Air BP z nowymi cysternami

Trzy nowe cysterny lotniskowe zasilą warszawską bazę spółki LOTOS-Air BP Polska. Pojazdy, poza standardowymi operacjami tankowania samolotów, będą wykorzystywane również podczas świadczenia usług roztankowywania paliwa, w trakcie przeglądów lub awarii maszyn lotniczych.
26.11.2020

UE nakłada karne cła na USA, ale ma nadzieję na poprawę relacji handlowych

UE uzgodniła, że nałoży na sprowadzane z USA towary i usługi o wartości do 4 mld dolarów karne cła w związku z niedozwoloną państwową pomocą dla koncernu lotniczego Boeing. "27" ma jednak nadzieję, na poprawę relacji handlowych wraz ze zmianą władzy w Waszyngtonie.
09.11.2020

DACHSER gotowy na szczyt sezonu. Firma poszerza ofertę połączeń czarterowych

DACHSER ponownie zwiększa możliwości przewozowe w szczycie sezonu. Dostawca usług logistycznych po raz kolejny uruchomił własne połączenia czarterowe między Azją a Europą. Od połowy października na trasie Frankfurt-Shanghai-Frankfurt będzie latał jeden dodatkowy frachtowiec B747 tygodniowo. Skorzystają na tym również polskie przedsiębiorstwa.
16.10.2020

MSC – armator z pozytywnym nastawieniem

MSC – Mediterranean Shipping Company to bardzo znana szwajcarska firma armatorska założona w 1970 roku w Neapolu, we Włoszech. Statki tego armatora są częstym gościem polskich portów, a w szczególności Bałtyckiego Terminala Kontenerowego w Gdyni, gdzie regularnie zawijają eksploatowane przez niego kontenerowce. Do gdańskiego Deepwater Container Terminal zawitał natomiast w zeszłym roku największy na świecie kontenerowiec świata, noszący właśnie logo armatora MSC. Oprócz tego przed wybuchem pandemii przypływały również do naszyc
05.10.2020

Największa na świecie latająca łódź - samolot morski AG600 pozytywnie przeszedł testy

Po opóźnieniach związanych z Covid-19, prototyp samolotu morskiego przeszedł testy pływania i startowania z wody podczas próby w prowincji Shandong w Chinach. Pojazd zostanie wykorzystany w reagowaniu kryzysowym Chin na incydenty morskie i klęski żywiołowe, ale może również służyć do działań na Morzu Południowochińskim.
05.08.2020

Rosja: myśliwiec Su-27 przechwycił samolot patrolowy USA nad morzem Czarnym

Rosyjski myśliwiec Su-27 zmusił do zawrócenia amerykański samolot patrolowy P-8A Poseidon, który zbliżał się do granicy Rosji nad wodami Morza Czarnego - podało w poniedziałek ministerstwo obrony w Moskwie, nie wskazując dokładnego miejsca incydentu.
27.07.2020

Amerykańscy żołnierze przylecieli na ćwiczenie Defender-Europe 20

Samolot transportujący amerykańskich żołnierzy wylądował w czwartek po południu na poznańskim lotnisku Ławica. Wezmą oni udział w drugiej fazie ćwiczenia Defender-Europe 20 na poligonie w Drawsku Pomorskim.
17.07.2020

Niemiecka dyskusja o broni jądrowej – znaczenie dla Sojuszu Północnoatlantyckiego

Szef klubu parlamentarnego SPD Rolf Mützenich zapoczątkował w maju br. debatę o wycofaniu Niemiec z programu umożliwiającego przenoszenie przez Luftwaffe amerykańskiej broni jądrowej oraz o zakończeniu jej stacjonowania na terytorium RFN. Przebieg i wyniki debaty wpłyną na politykę jądrową NATO, wiarygodność odstraszania, perspektywy kontroli zbrojeń i stosunki z Rosją. Dla utrzymania obecnego, korzystnego dla Sojuszu poziomu zaangażowania Niemiec niezbędne jest wsparcie ich rządu przez sojuszników i kierownictwo NATO oraz lepsze
15.07.2020

Solidne wzrosty na Wall Street na początku nowego tygodnia

Po spadkach na koniec ubiegłego tygodnia, poniedziałek na Wall Street przyniósł solidne wzrosty. Inwestorzy zastanawiają się, w jaki sposób wzrost przypadków koronawirusa w USA może przełożyć się na zapowiadane ożywienie po obecnej recesji.
29.06.2020

USA rozważa cła na towary z Niemiec, Francji, W. Brytanii i Hiszpanii

Administracja USA rozważa nałożenie wartych 3,1 mld dol. ceł na dobra importowe z Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii - informuje w środę agencja Bloomberg, powołując się na dokument przygotowany przez przedstawiciela USA ds. handlu Roberta Lighthizera
24.06.2020

Mocne wzrosty na Wall Street

Środowa sesja na Wall Street przyniosła solidne wzrosty. Indeks Dow Jones zyskał ponad 550 punktów i po raz pierwszy od marca jest powyżej poziomu 25.000 pkt. Rynki analizują m.in. kwestię rosnących napięć na linii USA-Chiny.
28.05.2020

Ceny ropy w USA idą w górę po dużym spadku

Ceny ropy w USA lekko rosną po najmocniejszym tygodniowym spadku notowań w całym ubiegłym tygodniu od lipca 2019 r. - o 6,4 proc., do którego przyczyniło się osłabienie napięcia geopolitycznego na Bliskim Wschodzie - informują maklerzy.
13.01.2020

Saab i Boeing przeprowadzili udane strzelania próbne amunicji GLSDB

Saab wraz z Boeingiem przeprowadzili w Norwegii udane strzelania próbne amunicji GLSDB (Ground Launched Small Diameter Bomb).
14.10.2019

Hiszpański rząd zapowiada zdecydowaną odpowiedź na amerykańskie cła karne

Hiszpania zapowiedziała w piątek, że odpowie w sposób "jasny i zdecydowany", jeśli w życie wejdą zapowiedziane przez USA 25-procentowe cła karne na import setek produktów z UE. Hiszpański rząd wezwał amerykańskiego ambasadora w Madrycie, aby zaprotestować przeciwko planom Waszyngtonu.
05.10.2019

Niemcy: Szef MSZ domaga się twardej postawy wobec USA za cła

Szef niemieckiego MSZ Heiko Maas opowiedział się w piątek za obraniem twardej linii w sporze handlowym ze Stanami Zjednoczonymi. Waszyngton chce wprowadzić 18 października 25-procentowe cła karne na import setek produktów z UE.
04.10.2019

KE ostrzega, że gdy USA wprowadzą cła, UE też będzie musiała to zrobić

Komisja Europejska ostrzegła w czwartek, że wprowadzenie przez Stany Zjednoczone ceł odwetowych na towary z Europy sprawi, że UE będzie musiała wykonać taki sam krok.
03.10.2019

USA nałożą cała odwetowe na UE za subwencje dla Airbusa

USA nałożą od 18 października cła odwetowe w wysokości 10 proc. na samoloty i 25 proc. na inne produkty przemysłowe i rolne z Unii Europejskiej - poinformował w środę przedstawiciel USA ds. handlu. Cła mają związek z nielegalnymi subwencjami UE dla Airbusa.
03.10.2019

Sprzątanie Świata na gdańskich plażach

20 września (piątek) z samego rana na Stogach, w Brzeźnie, w Jelitkowie i na Wyspie Sobieszewskiej rusza gdańska odsłona światowej akcji Sprzątania Świata. Po raz kolejny "na celowniku" są plaże i cały pas nadmorski. Wszyscy chętni do pomocy są mile widziani!
17.09.2019

Rosja: Kreml nie wykluczył rozmów o oddaniu Ukrainie jej okrętów wojennych

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział w piątek, że kwestia oddania Ukrainie jej okrętów wojennych, przejętych przez Rosję na Morzu Czarnym, nie była omawiana na rozmowach o wymianie więźniów, ale nie wykluczył, że dojdzie do rozmów o warunkach ich zwrotu.
13.09.2019

NATO domaga się od Rosji uwolnienia pozostałych więźniów zgodnie z porozumieniami z Mińska

NATO nadal wzywa Rosję do wypełnienia wszystkich zobowiązań wynikających z porozumień mińskich, w tym uwolnienia wszystkich więźniów - oświadczyła w sobotę rzeczniczka Sojuszu Północnoatlantyckiego Oana Lungescu.
08.09.2019

Media: Rosja i Ukraina rozpoczęły procedurę wymiany więźniów

Według mediów w Moskwie i wypowiedzi adwokatów Rosja i Ukraina rozpoczęły w sobotę procedurę wymiany więźniów. Jak podała telewizja Rossija24, z obu stolic - Moskwy i Kijowa - odleciały już samoloty obu krajów. Na ich pokładzie są zapewne osoby objęte wymianą.
07.09.2019

Rosja: z więzienia wyjechały autobusy, w których mogą być marynarze Ukrainy

Z moskiewskiego więzienia Lefortowo wyjechały dwa autobusy; z dużym stopniem prawdopodobieństwa znajdują się w nich aresztowani przez Rosję marynarze Ukrainy - podała w sobotę agencja RIA Nowosti. Wiadomość tę RIA wiąże z zapowiadaną wymianą więźniów.
07.09.2019

Gdańska technika okrętowa z gigantycznym potencjałem (wywiad)

Jedno z najnowocześniejszych centrów badawczych w Europie, z olbrzymim potencjałem i możliwościami znajduje się w Gdańsku! Jego pracownicy brali udział w powstawaniu Kormorana czy Ślązaka. O analizach numerycznych jednostek dla Marynarki Wojennej, łączeniu wiedzy teoretycznej z praktyką i o tym, dlaczego prace obliczeniowe mogą na wczesnym etapie wyeliminować wiele błędów opowiedzieli nam Adam Bocian i Rafał Klotzke z Centrum Techniki Okrętowej.
05.09.2019

Błaszczak: MSPO w Kielcach pokazują możliwości polskiej zbrojeniówki

Targi zbrojeniowe w Kielcach to projekcja możliwości polskiego przemysłu zbrojeniowego; podczas imprezy zostaną podpisane umowy na dostawę produktów dla polskiego wojska oraz porozumienia między Polską i USA – powiedział PAP minister obrony Mariusz Błaszczak.
02.09.2019

27. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego od wtorku w Kielcach

Ponad 600 firm z 31 krajów zapowiedziało swój udział w rozpoczynającym się we wtorek w Kielcach 27. Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego (MSPO). W tym roku wystawę narodową przedstawią Stany Zjednoczone.
02.09.2019

USA: Pentagon sprzeda sojusznikom w Azji 34 drony obserwacyjne

Pentagon zamierza sprzedać 4 krajom położonym nad Morzem Południowochińskim, z którymi łączy go współpraca wojskowa, 34 bezzałogowe aparaty latające ScanEagle. Reuters przypomina wypowiedź po. szefa Pentagonu Patricka Shanahana: "koniec chodzenia na palcach".
04.06.2019

Prezydent Duda przyleciał do Baku; w piątek początek oficjalnej wizyty

Prezydent Andrzej Duda przyleciał w czwartek wieczorem do Baku, gdzie w piątek rozpocznie oficjalną wizytę. Podczas rozmów m.in. z prezydentem Azerbejdżanu Ilhamem Alijewem poruszy takie kwestie jak współpraca dwustronna w dziedzinie transportu, infrastruktury, handlu i energetyki.
31.05.2019

USA: Boeing wypadł z pasa startowego do rzeki, 21 osób rannych

21 osób zostało rannych w piątek wieczorem gdy czarterowy samolot pasażerski 737 podczas lądowania w bazie wojskowej w Jacksonville na Florydzie w czasie burzy z piorunami ześlizgnął się z pasa i wpadł do płytkiej w tym miejscu rzeki Świętego Jana.
04.05.2019

Prezydent i szef MON: Armia wymaga modernizacji

Silna armia to warunek bezpiecznego państwa – powiedział prezydent Andrzej Duda 3 maja podczas uroczystej defilady w Warszawie. Prezydent i szef MON Mariusz Błaszczak podkreślali znaczenie członkostwa w NATO i UE oraz potrzebę modernizacji sił zbrojnych.
04.05.2019

Po nowej groźbie Trumpa w sprawie ceł, media apelują o dyplomatyczny reset UE z USA

Niemieckie media, które komentują nową groźbę prezydenta USA Donalda Trumpa w sprawie wprowadzenia ceł na kolejne europejskie towary, są zgodne, że na eskalacji handlowego sporu stracą wszyscy. "Neue Osnabruecker Zeitung" apeluje o dyplomatyczny reset.
10.04.2019

Trump: USA nałożą dodatkowe cła na towary z UE warte 11 mld dolarów

USA nałożą cła na warte 11 mld dolarów towary importowane z UE - poinformował we wtorek prezydent USA Donald Trump na Twitterze. Dzień wcześniej przedstawiciel USA ds. handlu zaproponował listę takich towarów w reakcji na unijne dotacje dla Airbusa.
10.04.2019

Załogowy Dragon odcumował od ISS i wraca na Ziemię

Załogowa wersja kapsuły Dragon firmy SpaceX odcumowała w piątek w trybie automatycznym od Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), by powrócić na Ziemię - poinformowała NASA. Wodowanie na Atlantyku jest przewidziane na godz. 14.45 czasu polskiego.
08.03.2019

USA: Zapewne nikt nie przeżył katastrofy samolotu transportowego Boeing 767 (foto)

Najprawdopodobniej nikt z trzyosobowej załogi nie przeżył katastrofy samolotu transportowego Boeing 767, który w sobotę spadł do zatoki Trinity Bay w pobliżu międzynarodowego lotniska im. George'a Busha w Houston w Teksasie.
24.02.2019

USA: W pobliżu Hosuston rozbił się samolot towarowy z trzema osobami na pokładzie (foto, wideo)

Amerykański samolot towarowy Boeing 767 z trzema osobami na pokładzie runął do morza w pobliżu międzynarodowego lotniska im. George'a Busha w Houston - podały w piątek światowe agencje. Nie ma na razie informacji na temat losów załogi samolotu.
24.02.2019

Opozycja krytykuje 3 lata rządów PiS w MON; Skurkiewicz: odbudowaliśmy potencjał obronny

Trzy lata rządów PiS to zwiększenie nakładów na armię, modernizacja techniczna wojska, umacnianie relacji z NATO, a zwłaszcza z USA, odbudowa potencjału obronnego - ocenił wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz. Posłowie opozycji zarzucali MON pozbycie się doświadczonej kadry, zatrzymanie przetargów.
20.02.2019

Indonezja: Odnaleziono czarną skrzynkę z Boeinga 737 MAX

Władze Indonezji poinformowały w poniedziałek, że odnaleziona została druga czarna skrzynka samolotu Boeing 737 MAX, należącego do linii Lion Air, który 29 października zeszłego roku rozbił się na Morzu Jawajskim. W katastrofie zginęło wówczas 189 osób.
14.01.2019

Japonia przyspiesza rozbudowę potencjału militarnego

Rząd Japonii przyjął we wtorek nowe wytyczne polityki obronnej, które przewidują zwiększenie wydatków na obronę i przyspieszenie rozbudowy potencjału militarnego w ciągu najbliższych lat. Japonia chce stać się regionalnym mocarstwem wobec wzrostu potęgi Chin i Rosji.
18.12.2018

Indonezja: Samolot, który rozbił się na Morzu Jawajskim, był niesprawny już dzień wcześniej

Samolot indonezyjskiej niskokosztowej linii Lion Air, który w październiku rozbił się na Morzu Jawajskim, nie był w pełni sprawny już podczas swojego przedostatniego lotu dzień wcześniej, poinformowali w środę prowadzący śledztwo.
28.11.2018

PKN Orlen ponownie z wyróżnieniem Global Finance Magazine

PKN Orlen został ponownie wyróżniony jako najlepsza spółka w obszarze zarządzania ryzykiem walutowym w Europie Centralnej i Wschodniej w rankingu publikowanym przez Global Finance Magazine. W tegorocznej edycji zestawienia znalazły się firmy z 114 krajów - podała spółka.
23.11.2018

Dachser z czarterem do Szanghaju na szczyt sezonu

Dachser, globalny operator logistyczny, spodziewa się pracowitej końcówki roku w lotniczym cargo i w związku z tym uruchomił specjalny rejs na trasie Frankfurt-Szanghaj-Frankfurt. Dzięki temu firmy z Polski i innych krajów Europy Środkowej oraz Chin mają zapewnione cotygodniowe połączenia w obie strony podczas szczytu sezonu w transporcie lotniczym.
15.11.2018

Indonezja/Władze: Prędkościomierz Boeinga był trwale uszkodzony

Indonezyjski Boeing 737 MAX 8, w którego ubiegłotygodniowej katastrofie zginęło wszystkich 189 osób znajdujących się na pokładzie, miał w trakcie swych czterech ostatnich lotów uszkodzony wskaźnik prędkości - poinformowały w poniedziałek władze Indonezji.
06.11.2018

Indonezja: Nurkowie wydobyli z morza czarną skrzynkę

Płetwonurkowie zaangażowani przez Komitet ds. Bezpieczeństwa Transportu Powietrznego (KNKT) dla zbadania dna morskiego w miejscu, skąd dochodził sygnał dźwiękowy, wydobyli czarną skrzynkę, która jest w dobrym stanie - podała w czwartek stacja Metro TV.
01.11.2018

Indonezja: Odebrano sygnał z czarnej skrzynki rozbitego boeinga

Indonezyjskie służby poszukiwawcze odebrały w środę sygnał z czarnej skrzynki rozbitego samolotu Boeing 737 MAX 8. Odnaleziono także unoszące się na wodzie rzeczy osobiste pasażerów oraz niewielkie części samolotu.
31.10.2018

Indonezja: Prawdopodobnie znaleziono część kadłuba samolotu Lion Air

Ekipy poszukiwaczo-ratunkowe prawdopodobnie znalazły część kadłuba samolotu Boeing 737 MAX tanich indonezyjskich linii Lion Air, który wpadł do morza 189 osobami na pokładzie - poinformował w środę indonezyjski generał Hadi Tjahjanto.
31.10.2018

Agencja z USA i Boeing pomagają w śledztwie ws. katastrofy samolotu w Indonezji

Amerykański Federalny Urząd Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) oraz firma Boeing poinformowały w poniedziałek, że pomagają indonezyjskim liniom lotniczym Lion Air w śledztwie badającym katastrofę Boeinga 737 MAX 8, który spadł do Morza Jawajskiego.
30.10.2018

Indonezja: Prezydent polecił wszczęcie śledztwa ws. katastrofy samolotu

Prezydent i szef rządu Indonezji Joko Widodo polecił w poniedziałek komisji ds. bezpieczeństwa transportu wszczęcie śledztwa w sprawie katastrofy samolotu linii lotniczych Lion Air, który spadł tego dnia do morza na północ od wyspy Jawa.
29.10.2018

Indonezja: Samolot ze 189 osobami spadł do morza - najpewniej nikt nie przeżył (wideo)

Samolot pasażerski indonezyjskich linii lotniczych Lion Air runął do morza w poniedziałek na północ od indonezyjskiej wyspy Jawa kilkanaście minut po starcie. Na pokładzie było 189 osób. Według ratowników raczej nie ma szans, by ktoś przeżył.
29.10.2018

1 osoba zaginiona po awaryjnym lądowaniu samolotu na lagunie w Mikronezji

Wbrew wcześniejszym doniesieniom w piątek podczas lądowania samolotu na lagunie w Mikronezji na Pacyfiku zaginęła jedna osoba. Wcześniej poinformowano, że wszyscy znajdujący się na pokładzie Boeinga 737 - 36 pasażerów i 11 członków załogi - przeżyli.
29.09.2018

Awaryjne lądowanie samolotu na lagunie w Mikronezji; wszyscy przeżyli (foto, wideo)

Wszyscy pasażerowie i załoga przeżyli awaryjne lądowanie samolotu na lagunie na Pacyfiku. Boeing 737 z ok. 50 osobami na pokładzie próbował wylądować na wyspie Chuuk w Sfederowanych Stanach Mikronezji, ale uderzył w wodę - poinformowały media.
28.09.2018

Ukraina: Rosyjski kuter prowokował dwa okręty na Morzu Azowskim

Kuter straży granicznej Rosji prowokował okręty marynarki wojennej Ukrainy, które w niedzielę przepłynęły pod kontrolowanym przez Rosję Mostem Krymskim - podało we wtorek dowództwo ukraińskiej floty. Mimo zdarzenia jednostki bezpiecznie dotarły do Mariupola.
25.09.2018

Ukraińskie okręty wojenne przepłynęły pod Mostem Krymskim

Dwa okręty marynarki wojennej Ukrainy przepłynęły pod Mostem Krymskim, który jest kontrolowany przez Rosję, z Odessy do Berdiańska, gdzie powstaje baza floty ukraińskiej – poinformował w niedzielę „Ukraiński portal militarny”.
23.09.2018

Rezygnacja dra Jakuba Skiby z funkcji Prezesa PGZ S.A.

Z dniem 21 września 2018 r. zdecydowałem się z powodów osobistych zrezygnować z funkcji prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej.
21.09.2018

Witold Słowik będzie pełnił obowiązki prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej

Od piątku Witold Słowik będzie pełnił obowiązki prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej - poinformowało biuro prasowe Ministerstwa Obrony Narodowej. W czwartek z Witoldem Słowikiem spotkał się szef MON Mariusz Błaszczak.
20.09.2018

Adamczyk: Wyzwaniem rządu jest, aby budowa CPK była zrównoważona, z poszanowaniem dla ludzi i środowiska

Wraz z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego zwiększy się uciążliwość dla okolicznych mieszkańców - powiedział w środę minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Jak dodał, wyzwaniem jest, aby ta budowa była zrównoważona, z poszanowaniem nie tylko dla ludzi, ale także dla środowiska.
12.09.2018

Hiszpania: Rząd Sancheza rekordzistą w wydatkach na zbrojenia

Hiszpański rząd Pedra Sancheza wydał w ciągu 100 dni urzędowania rekordową kwotę na sprzęt dla armii - podają w poniedziałek media w Hiszpanii. Gabinet socjalistów zakontraktował zakup uzbrojenia o wartości ponad 4,2 mld euro.
10.09.2018

The Times: Iran w tarapatach w obliczu nowych sankcji

Brytyjski dziennik "The Times" ocenił we wtorek, że nowe amerykańskie sankcje przeciwko Iranowi mają na celu "ukaranie Teheranu za krwawą destabilizację Bliskiego Wschodu" oraz "podkreślają korupcję reżimu". "Iran jest w tarapatach" - zaznaczono.
07.08.2018

Lotnisko Katowice zwiększyło ilość odprawionych ładunków i inwestuje w infrastrukturę cargo

W pierwszym półroczu br. w terminalu cargo portu lotniczego Katowice odprawiono ponad 9,3 tys. ton ładunków - przeszło 12,5 proc. więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej. Lotnisko zapowiada dalsze inwestycje w rozwój infrastruktury, służącej obsłudze ładunków
18.07.2018

USA: Spadki na Wall Street, mocna przecena ropy po groźbach celnych USA

Zapowiedzi nałożenia przez USA na Chiny kolejnych ceł przerwały serię 4 wzrostowych sesji na Wall Street i przyczyniły się do 5-7 proc. przeceny ropy naftowej.
12.07.2018

Kwieciński: Inwestycje Amazona w Polsce m.in. szansą rozwoju polskich firm

Inwestycja Amazona w Sosnowcu to m.in. 500 kolejnych miejsc pracy oraz większe szanse rozwoju dla firm, które wykorzystują centra logistyczne – powiedział w poniedziałek minister rozwoju i inwestycji Jerzy Kwieciński.
10.07.2018

Nowa Zelandia zakupi w USA samoloty patrolowe Poseidon

Nowa Zelandia postanowiła zakupić w USA cztery morskie samoloty patrolowe Boeing P-8A Poseidon - poinformował w poniedziałek nowozelandzki minister obrony Ron Mark, co sygnalizuje zamiar sprostania zwiększonej aktywności wojskowej Chin na Pacyfiku.
09.07.2018

Kwieciński: biznesowi giganci mogą pomóc naszym startupom w wejściu na rynki globalne

Chcielibyśmy, by wielkie koncerny, jak Microsoft, Boeing czy Amazon silniej współpracowały z naszymi małymi i średnimi firmami, pomagając im w wejściu na rynki globalne – powiedział PAP minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.
08.07.2018

Rosja: Rozpoczęło się Międzynarodowe Forum Ekonomiczne w Petersburgu

Z udziałem około 15 tysięcy uczestników z ponad 100 państw rozpoczęło się w czwartek w Petersburgu doroczne Międzynarodowe Forum Ekonomiczne. Gościem honorowym jest prezydent Francji Emmanuel Macron, który spotka się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.
24.05.2018

USA: Spokojna reakcja Wall Street na decyzję Trumpa, nerwowo na rynku ropy

Reakcja giełdowych inwestorów na Wall Street na decyzję prezydenta Donalda Trumpa o wycofaniu się z porozumienia z Iranem była dosyć spokojna, notowania ropy naftowej natomiast mocno taniały przez cały dzień przy ekstremalnie wysokich obrotach.
09.05.2018

Milczarski: Powołanie Polskiej Izby Handlowej w Waszyngtonie – to długo oczekiwana inicjatywa

Polska Izba Handlowa w Waszyngtonie pozwoli dobrze i sprawnie reprezentować interesy polskich firm - mówi PAP prezes PLL LOT Rafał Milczarski. "To długo oczekiwana inicjatywa" - dodaje. Spółka jest współzałożycielem izby.
24.04.2018

USA: Dow Jones w dół; utrzymują się obawy o wojnę handlową

Główne indeksy na nowojorskich giełdach zakończyły poniedziałkową sesję pod kreską: indeksowi Dow Jones zaszkodziły spadki kursów spółek przemysłowych m.in. Boeinga i Caterpillara. Inwestorzy obawiają się wojny handlowej po wprowadzeniu ceł na stal i aluminium
13.03.2018

Technologie Kosmiczne i Satelitarne – trwa nabór na drugą edycję studiów

Politechnika Gdańska rekrutuje na drugą edycję interdyscyplinarnych studiów II stopnia Technologie Kosmiczne i Satelitarne (TKiS), prowadzonych przez Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki oraz Wydział Mechaniczny. Pierwszy z nich rekrutuje na specjalność Technologie informacyjne i telekomunikacyjne w inżynierii kosmicznej i satelitarnej, drugi natomiast na specjalność Technologie mechaniczne i mechatroniczne w inżynierii kosmicznej. Na każdą ze specjalności PG przyjmie 30 osób. Studia trwają 3 semestry.
23.01.2018

Ważne wydarzenia gospodarcze w 2017 roku

Rok 2017 obfitował w ważne wydarzenia gospodarcze. Spektakularne efekty przyniosły zmiany w organizacji służb skarbowych, które doprowadziły do znaczącego wzrostu dochodów podatkowych. Rok upłynął też pod znakiem sporów z Komisją Europejską o wycinkę w Puszczy Białowieskiej.
31.12.2017

Macierewicz: W przyszłym roku decyzja w sprawie wyboru śmigłowców ofensywnych

W przyszłym roku zapadnie decyzja, która firma dostarczy Polsce śmigłowce ofensywne, a w tym roku zostanie rozstrzygnięty przetarg na kooproducentów okrętów podwodnych - zapowiedział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl.
04.12.2017

Macierewicz: przed MON kolejne wyzwania, m.in. modernizacja polskiej armii

Stacjonowanie sojuszniczych wojsk, zwiększenie wydatków obronnych i armii, awanse dla młodych oficerów, kontrakty zbrojeniowe, powołanie WOT, wojskowe szkolenie młodzieży - to osiągnięcia, na jakie wskazywało w środę kierownictwo MON.
15.11.2017

Rosną wydatki na obronność. Przemysł lotniczy i wojskowy notują coraz lepsze wyniki

Światowe wydatki na obronność w 2016 roku przekroczyły 1,68 bln dol. Choć liderem są Stany Zjednoczone, to rosną środki, które na ten cel przeznaczają europejskie kraje NATO. Wszystkie państwa sojuszu zobowiązane są do przeznaczania na obronność co najmniej 2 proc. PKB. Intensyfikację wydatków obserwują też największe firmy sektora obronnego.
14.11.2017

Kownacki dla „SE”: Potężne zakupy dla polskiej armii

W 2016 roku wydaliśmy całość wydatków z budżetu na obronność; wszystko wskazuje na to, że w 2017 r. wydamy całość wydatków - mówi w wywiadzie dla piątkowego "Super Expressu" wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki.
08.09.2017

Targi zbrojeniowe w Kielcach – umowy, porozumienia, propozycje

Targi zbrojeniowe w Kielcach to nie tylko wystawa, ale i miejsce zawierania umów. MON podpisało kontrakty warte 700 mln zł; prywatna polska firma zawarła umowę o dostawie bojowych dronów na Ukrainę. Firmy podpisują też listy intencyjne.
07.09.2017

Morawiecki: Chcemy rozwijać najnowsze techniki obronne

Chcemy z naszymi partnerami rozwijać międzynarodową współpracę przy rozwoju najnowszych technik przemysłu obronnego - powiedział we wtorek w Kielcach wicepremier Mateusz Morawiecki. W Kielcach rozpoczął się XXV Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, który potrwa do piątku.
05.09.2017

Linie Emirates SkyCargo wprowadzają nowe rozwiązanie chroniące towary wrażliwe na temperaturę

Emirates SkyCargo we współpracy z firmą DuPont wprowadzają nową powłokę ochronną – White Cover Xtreme. Nowy produkt został wykonany z materiału Tyvek® Xtreme™ W50 firmy DuPont i zapewnia skuteczniejszą ochronę towarów wrażliwych na temperaturę przed ciepłem, zimnem i wilgocią.
23.08.2017

Spadochroniarze z USA przylecą do Estonii na czas manewrów Zapad-2017

Stany Zjednoczone planują przerzucić do Estonii spadochroniarzy na czas wrześniowych wspólnych manewrów Białorusi i Rosji Zapad-2017 - poinformowała we wtorek agencja BNS.
08.08.2017

Na amerykańskich lotniskowcach mają pojawić się bezzałogowe zbiornikowce

Amerykańska marynarka zainstaluje system sterowania i dowodzenia dronami na lotniskowce USS Dwight D. Eisenhower i USS George H.W. Bush. Dzięki temu na tych okrętach mają bazować bezzałogowe powietrzne zbiornikowce MQ-25A Stingray.
19.06.2017

Terminal cargo otwarto na lotnisku w Jasionce k. Rzeszowa

W Jasionce k. Rzeszowa w poniedziałek otwarto terminal cargo. Ma powierzchnię 6,8 tys. m kw., powstał na 2-hektarowej działce przylegającej do portu lotniczego. Kosztował 30 mln zł.
12.06.2017

Chiny potwierdzają, że przechwyciły samolot USA

Chiny potwierdziły w piątek wieczorem, że w ostatnich dniach przechwyciły amerykański samolot wojskowy, ale zapewniły, że doszło do tego „zgodnie z prawem”. Pentagon uznał wcześniej te działania za „nieprofesjonalne”.
20.05.2017

Samoloty bojowe Chin przechwyciły samolot USA nad Morzem Wschodniochińskim

Dwa chińskie samoloty Su-30 dokonały w czwartek „nieprofesjonalnego” przechwycenia samolotu USA do wykrywania promieniowania, gdy ten wykonywał rutynowy lot w międzynarodowej przestrzeni powietrznej nad Morzem Wschodniochińskim – przekazała armia amerykańska.
19.05.2017

Rosyjski myśliwiec niebezpiecznie blisko amerykańskiego samolotu

Rosyjski samolot bojowy zbliżył się we wtorek na odległość zaledwie sześciu metrów do samolotu patrolowego marynarki wojennej USA odbywającego rutynowy lot nad międzynarodowymi wodami Morza Czarnego – podały w piątek amerykańskie władze wojskowe.
13.05.2017

Ministerstwo Obrony Narodowej w sprawie śmigłowców rozpoczęło negocjacje z 3 wykonawcami

W nawiązaniu do zapowiedzi Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza z 18 lutego 2017 r. w sprawie ogłoszenia przetargu na zakup śmigłowców wielozadaniowych dla polskiego wojska, Inspektorat Uzbrojenia, jako zamawiający w imieniu Ministra ON uzbrojenie i sprzęt wojskowy dla polskich Sił Zbrojnych, ogłosił rozpoczęcie negocjacji z 3 wykonawcami, którzy już wcześniej złożyli oferty wstępne na dostawy 8 śmigłowców zdolnych do prowadzenia przez wojska specjalne misji poszukiwawczo-ratowniczych w warunkach bojowych oraz 8 maszy
20.02.2017

Rok 2016 w grupie MARS Shipyards & Offshore: Setki remontów i nowe kontrakty

Przełom roku to okres, który standardowo jest czasem podsumowań i oceny dokonań zrealizowanych w trakcie ostatnich 12 miesięcy. Jak wyglądał rok 2016 w spółkach z grupy MARS Shipyards & Offshore? – Zapraszamy do lektury krótkiego przeglądu najciekawszych projektów.
10.01.2017

Demony prędkości. Najszybszy statek świata napędzają turbiny jak z samolotu (wideo)

Rozpoczynamy letni cykl traktujący o najszybszych statkach i okrętach na świecie. Na pierwszy rzut idzie prom Francisco - najszybsza jednostka komercyjna na świecie, która może się poruszać z prędkością 58 węzłów (107 km/h).
05.07.2016

Digital Marine Solutions przejmuje morską dywizję firmy Jeppesen

Digital Marine Solutions podała dzisiaj do wiadomości, iż podpisała umowę kupna polegającą na nabyciu dywizji morskiej firmy Jeppesen, pod rygorem zatwierdzenia urzędowego.
17.03.2016

Crystal Cruises będzie mieć najbardziej luksusową flotę na świecie

Wycieczkowce mają być większe i szybsze, a ich pasażerowie mają pławić się w luksusach. Na razie armator zamówił trzy takie jednostki, których budową zajmie się niemiecka stocznia Lloyd Werft Bremerhaven.
21.07.2015

Terminal LNG - próby wodne obu zbiorników zakończone sukcesem (wideo)

W terminalu LNG w Świnoujściu zakończono próbę wodną drugiego zbiornika LNG, w którym magazynowany będzie skroplony gaz ziemny. Tak jak w przypadku pierwszego zbiornika, pomiary geodezyjne, zrealizowane pod obciążeniem 100 tysięcy ton potwierdziły odpowiednią jakość wykonanych prac konstrukcyjnych.
20.11.2014

Putin na szczycie G-20 w asyście rosyjskich okrętów

W momencie rozpoczęcia szczytu G-20 w Brisbane, w którym uczestniczył również prezydent Rosji Władimir Putin, w pobliżu Australii pojawił się zespół czterech rosyjskich okrętów nawodnych z Floty Oceanu Spokojnego.
17.11.2014

Udana próba wodna zbiornika LNG w Świnoujściu

W terminalu LNG w Świnoujściu zakończono próbę wodną pierwszego zbiornika LNG, w którym magazynowany będzie skroplony gaz ziemny. Pomiary geodezyjne, zrealizowane pod obciążeniem 100 tysięcy ton wody, potwierdziły odpowiednią jakość wykonanych prac konstrukcyjnych. Wykonawca inwestycji przystąpił do analogicznej próby w drugim zbiorniku LNG.
25.09.2014

Ambasador USA widzi potencjał w Szczecinie

Widzę potencjał współpracy z uczelniami i powstającym Technoparkiem Pomerania - powiedział podczas spotkania z dziennikarzami ambasador USA Stephen Mull, który przebywa z kurtuazyjną wizytą w Szczecinie.
09.08.2013

Operacja betonowania kopuły została rozpoczęta

20 grudnia 2012 roku na terenie budowanego w Świnoujściu terminalu do odbioru skroplonego gazu ziemnego (LNG) rozpoczęła się niezwykle trudna i skomplikowana operacja betonowania kopuły na pierwszym zbiorniku.
21.12.2012

Calmax inwestuje w Polsce

Calmax to amerykańska manufaktura znana na świecie ze swoich wysokiej klasy wyrobów precyzyjnych. Otwierana w Polsce filia międzynarodowego przedsiębiorstwa stwarza szansę nie tylko na rozwój regionu, w którym powstanie zakład przemysłowy, ale także na wyszkolenie nowej grupy specjalistów, która może stać się zaczątkiem rozwijającej się branży przemysłu precyzyjnego. O planach Calmax w naszym kraju rozmawialiśmy z Andreasem Kwiatkowskim, przedstawicielem firmy w Europie Środkowej.(Wideo)
14.11.2012

Budowa Terminalu LNG - efektowna powietrzna operacja podnoszenia dachu zakończona sukcesem!

Jak podnieść ważącą 600 ton stalową kopułę z poziomu gruntu na wysokość 42 metrów, czyli wysokość 15 - piętrowego budynku? Może przy użyciu dźwigu? Zła odpowiedź. Może przy użyciu specjalnych lin? Też nieprawda. A może przy użyciu sprężonego powietrza? Dokładnie tak! Za pomocą tej właśnie metody - 27 lipca br. podniesiono kopułę na pierwszym zbiorniku do magazynowania skroplonego gazu ziemnego (LNG) na terenie budowy terminalu LNG w Świnoujściu. Na tak dużą skalę – dwa zbiorniki mogą pomieścić po 160 tys. m3 skroplonego gazu każd
31.07.2012

Rolls-Royce- w Polsce jest duży kawałek tortu do podziału

Minęło 10 miesięcy od czasu gdy Firma Rolls-Royce otworzyła pierwsze nad Bałtykiem morskie centrum serwisowe. Na terenie dzierżawionym od Zarządu Portu Gdynia, kosztem 5 mln euro wybudowano halę o powierzchni 2 tys. m kw. W jej skład wchodzi warsztat, magazyn i biuro. Umowa zawarta między zarządem gdyńskiego portu a kierownictwem koncernu Rolls-Royce stworzyła nowe możliwości handlowe i serwisowe spółki Rolls-Royce Poland i zagwarantowała 30 lat badań i rozwoju w takich dziedzinach jak nowoczesne systemy napędowe statków, ur
18.04.2012

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.