• <
KONGSBERG_2023

Wydłużono budowę największego wycieczkowca świata z powodu pandemii koronawirusa

PMK

20.07.2020 23:00
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Wydłużono budowę największego wycieczkowca świata z powodu pandemii koronawirusa

Partnerzy portalu

Wydłużono budowę największego wycieczkowca świata z powodu pandemii koronawirusa - GospodarkaMorska.pl

Budowa nowego wycieczkowca klasy Oasis, Wonder of the Seas, we francuskiej stoczni Chantiers de l’Atlantique została wydłużona ze względu na wpływ pandemii koronawirusa na działalność zakładu.

Przyszły armator jednostki, Royal Caribbean, wyjaśnił, że dostawa statku ma nastąpić po opanowaniu pandemii.

Olbrzymi statek miał zadebiutować w 2021 roku w Szanghaju w Chinach, jako największy wycieczkowiec świata - ujawnił Royal Caribbean w październiku 2019 roku. Miał być to również pierwszy statek klasy Oasis, który miał pływać po regionie Azji i Pacyfiku.

Wonder of the Seas to trzeci statek z tej klasy, który zostanie zbudowany przez Chantiers de l’Atlantique po dostawach Harmony of the Seas i Symphony of the Seas odpowiednio w 2016 i 2018 roku. Jest to w sumie piąty statek klasy Oasis.

Pierwsze dwa statki z tej klasy, Oasis of the Seas i Allure of the Seas, zostały dostarczone odpowiednio w 2009 i 2010 roku przez stocznię STX Europe Turku.

Royal Caribbean International świętowało rozpoczęcie budowy statku w stoczni Chantiers de l'Atlantique w Saint-Nazaire we Francji w kwietniu 2019 roku.

Stoczniowiec powiedział, że kadłub nowego statku wycieczkowego będzie składał się z około 400 000 obrobionych mechanicznie części stalowych, podobnie jak jego siostrzane statki Harmony of the Seas i Symphony of the Seas. Statek będzie łączył kultową koncepcję siedmiu dzielnic, którą cechują jego siostrzane statki.

Mając 362 metry długości i 66 metrów szerokości, statki klasy Oasis są uznawane za największe statki pasażerskie świata. Statki mogą pomieścić odpowiednio 2732 członków załogi i do 6780 pasażerów.

Zamówiono również szósty okręt tej klasy, który ma dołączyć do floty w 2023 roku.

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.