• <
gryfia_70lat

Ukraina. Resort rolnictwa: szykujemy plan B, jeśli nie uda się odblokować eksportu morskiego

gm

15.06.2022 14:08 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Ukraina. Resort rolnictwa: szykujemy plan B, jeśli nie uda się odblokować eksportu morskiego

Partnerzy portalu

Ukraina. Resort rolnictwa: szykujemy plan B, jeśli nie uda się odblokować eksportu morskiego - GospodarkaMorska.pl

Ukraina szykuje plan B na wypadek niemożności odblokowania eksportu zboża drogą morską; w przygotowaniu są dodatkowe magazyny, by pomieścić zeszłoroczne i tegoroczne zbiory – ogłosił wiceminister rolnictwa Ukrainy Taras Wysocki, cytowany w środę przez Ukrinform.

“Biorąc pod uwagę zeszłoroczne pozostałości i prognozy zbiorów na ten rok, w magazynach może zabraknąć miejsca na 10-15 mln ton zboża” – przekazał Wysocki.

Dodał, że w ramach “planu B” na Ukrainę sprowadzane są obecnie mobilne magazyny, w których będzie można składować zboże, jeśli nie uda się go szybko wyeksportować.

Wiceminister podkreślił, że władze Ukrainy w dalszym ciągu współpracują z ONZ na rzecz odblokowania eksportu zboża poprzez porty morskie. “Bez tego nie będziemy w stanie osiągnąć pełnego potencjału eksportowego. To oczywiście wymaga kilku czynników: odpowiedniej ilości broni przeciwokrętowej i gwarancji wsparcia wojskowego” – dodał Wysocki.

Fot. DepositphotosPartnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.