• <
konferencj_platforma_lng_2023

Ukraina. Dwa kolejne statki przepłynęły przez tymczasowy „korytarz zbożowy”

Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Ukraina. Dwa kolejne statki przepłynęły przez tymczasowy „korytarz zbożowy”

Partnerzy portalu

Dwa kolejne statki pomyślnie przeszły przez tymczasowy korytarz zbożowy , powiedział w sobotę prezydent Wołodymyr Zełenski, poinformował portal Ukraińska Prawda.

„Ukraina przywraca prawdziwą swobodę żeglugi na Morzu Czarnym. Wolność wymaga determinacji”, powiedział Zełenski i podziękował pracownikom portów i wszystkim, którzy dbają o bezpieczne funkcjonowanie korytarza.

„Wzywamy sojuszników, aby wspierali nasze wysiłki poprzez zapewnienie większej liczby systemów obrony powietrznej. Razem jesteśmy w stanie chronić swobodę żeglugi na Morzu Czarnym i poza nim” – dodał prezydent.

W piątek minister infrastruktury Ołeksandr Kubrakow ogłosił, że dwa statki zablokowane w związku z wojną z surówką i koncentratem rudy żelaza opuściły ukraińskie porty w kierunku Bosforu.

Według Kubrakowa od 15 sierpnia z tymczasowego korytarza skorzystały już 4 statki. Używają go przede wszystkim statki, które w momencie inwazji na Federację Rosyjską znajdowały się w ukraińskich portach Czarnomorsk, Odesa i Piwdenny.

Po odstąpieniu Rosji od „porozumienia zbożowego” Ukraina ogłosiła utworzenie tymczasowych korytarzy na Morzu Czarnym dla statków handlowych płynących do i z ukraińskich portów.

wr/
fot. Depositphotos


Bollore Logistics
NAVIRETECH

Dziękujemy za wysłane grafiki.