• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Tysięczny egzemplarz łodzi dla światowego giganta wyprodukowany przez Markos

gm

30.06.2022 14:23 Źródło: Markos
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Tysięczny egzemplarz łodzi dla światowego giganta wyprodukowany przez Markos

Partnerzy portalu

Tysięczny egzemplarz łodzi dla światowego giganta wyprodukowany przez Markos - GospodarkaMorska.pl
Cezary Koselski i Franz Zeiser przy jubileuszowej łodzi. Fot. Markos

Mury zakładu firmy Markos opuścił właśnie tysięczny egzemplarz łodzi produkowanej dla fińskiej marki Axopar. W ciągu ostatnich trzech lat kooperacja obydwu firm zaowocowała nasyceniem światowego rynku łodzi motorowych o luksusowe modele stanowiące synonim perfekcji, staranności wykończenia i komfortu.

Tysięczna łódź produkowana w Głobinie na zlecenie skandynawskiego giganta to Axopar-37. Finał trwającego kilka tygodni procesu realizacji tego modelu świętowano z udziałem władz i pracowników Markos oraz Dyrektora Produkcji Axopar Franza Zeisera.

– Naszym ogromnym sukcesem i wielkim szczęściem było znalezienie firmy Markos jako partnera w realizacji ambitnej wizji rozwoju i dostarczenia na rynek produktów o najwyższych standardach i jakości. Z tego miejsca bije niesamowita energia, wielki profesjonalizm oraz atmosfera sprzyjająca nieustannemu rozwojowi – stwierdził szef produkcji Axopar.

Historia współpracy Markos i skandynawskiego giganta branży motorowodnej sięga 2019 roku. Podczas organizowanych w Dusseldorfie branżowych targów doszło do spotkania obydwu stron, które od razu znalazły pole do współpracy. Formalne zawarcie umowy miało miejsce pod koniec roku, a już w styczniu Finowie otrzymali pierwsze egzemplarze wyprodukowanych w Głobinie łodzi.

– Pierwsze zamówienie dotyczyło realizacji bardziej kompaktowych, ale równie luksusowych egzemplarzy Axopar – 28 w wersji Cabin. Zaledwie dziesięć sztuk, które obejmowało zamówienie, wystarczyło, by nasi kontrahenci przekonali się o profesjonalizmie, jaki charakteryzuje naszą firmę. Dalsza współpraca rozwijała się właściwie z każdym kolejnym spotkaniem czy rozmową – przytacza Piotr Chomontek, Dyrektor Techniczno – Handlowy Markos.

Aktualnie w ramach szeroko zakrojonej kooperacji głobińska stocznia produkuje aż cztery modele łodzi pod szyldem Axopar. Obok jubileuszowego modelu AX-37, są to: AX-25, AX-28, Shadow 500 (AX-28). Na tym jednak współpraca obydwu stron się nie kończy.

– Cały czas szukamy kolejnych możliwości rozwoju i poszerzenia zakresu współpracy. Obydwie strony widzą wzajemne zrozumienie oraz zainteresowanie, jakie towarzyszy produktom, które wspólnie realizujemy. Chcemy, by obydwie marki rosły w siłę i jeszcze mocniej zaznaczyły swoją pozycję na rynku. Ten jubileuszowy moment to przede wszystkim ukoronowanie wyjątkowej pracy całego zespołu, który po raz kolejny udowodnił swoją siłę i potencjał. To nasz wspólny sukces, nasza wspólna radość – podkreśla Cezary Koseski, prezes Markos.

W czasie tegorocznej edycji Cannes Boat Show 2022 turyści oraz dealerzy będą świadkami premiery Axopar 45, której pierwsze egzemplarze właśnie produkowane są w Markos. W niedalekiej przyszłości ruszy również budowa ekskluzywnego modelu SHADOW 300 albo AX45 . W ten sposób obydwie firmy jeszcze odważniej chcą wejść na rynek łodzi klasy premium plus.

Markos to obecnie jeden z największych zakładów na Pomorzu Środkowym i jeden z największych pracodawców. Obecna na uroczystości wójt gminy Słupsk podkreślała kapitał, jaki dla rozwoju całego regionu, wynika z obecności tak dynamicznie rozwijającej się firmy.

– Firma jest silnym punktem naszego regionu, zarówno pod względem gospodarczym, ekonomicznym, jak również promocyjnym. Swoimi działaniami i realizacjami niezwykłych projektów zwracacie uwagę całego kraju właśnie na gminę Słupsk, która dumna jest z tego, że funkcjonujecie państwo akurat u nas – zaznaczała Barbara Dykier.

Firma Markos została założona w 1991 roku. Dziś jest czołowym producentem kompozytów wzmocnionych włóknem szklanym i jednym z największych pracodawców na Pomorzu Środkowym.

Gospodarka Morska
Gospodarka Morska
bulk_cargo_port_szczecin
Tagi:
Markos, Słupsk

Partnerzy portalu

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna
port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.