• <
polboat_2022

Światowa premiera wyprodukowanej w Markos łodzi odbędzie się w Cannes

gm

10.06.2022 11:44 Źródło: Markos
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Światowa premiera wyprodukowanej w Markos łodzi odbędzie się w Cannes

Partnerzy portalu

Światowa premiera wyprodukowanej w Markos łodzi odbędzie się w Cannes - GospodarkaMorska.pl
Na zdjęciu od lewej: Szymon Koseski, członek zarządu Markos, Ari-Pekka Saarikangas dyrektor zarządzający Axopar, Franz Zeiser - Dyrektor Produkcji, Piotr Chomontek, dyrektor techniczno-handlowy Markos.

Łodzie z Markosu będą prezentowane w Cannes – stolicy europejskiego luksusu i filmu. W czasie tegorocznej edycji Cannes Boat Show 2022 turyści oraz dealerzy będą świadkami premiery Axopar 45, której pierwsze egzemplarze właśnie produkowane są w Markos. Między innymi te ustalenia zapadły w czasie wczorajszej wizyty w Głobinie ścisłego kierownictwa firmy Axopar – światowego potentata produkcji łodzi motorowych.

– Nasza współpraca z firmą Axopar to piękna historia gospodarczej ofensywy polskiego przedsiębiorstwa na światowe rynki pod skrzydłami globalnej marki. Współpraca na przestrzeni wielu gałęzi biznesu to ogrom wyzwań, które zakończyliśmy sukcesami. Ukoronowaniem tej historii jest światowa premiera wyrobów produkowanych kompleksowo w Markos właśnie w Cannes – zaznacza Cezary Koseski, prezes Markos.

Prezentowany w Cannes model Axopar 45 to nowoczesna i luksusowa łódź o długości niespełna 14 metrów. Zgodnie z ideą twórców tego projektu – ma on łączyć harmonię, wyrafinowanie i funkcjonalność ze skandynawskim designem.

Axopar Boats Oy to najmłodsza fińska firma produkująca łodzie motorowe. Jej założycielami są aktywni w branży fińscy biznesmeni, którzy wcześniej dali się poznać, wprowadzając na rynek znane łodzie motorowe: Paragon, Aquador czy XO.

Markos współpracuje z Axopar od 4 Lat. Markos produkuje obecnie trzy modele łodzi AXOPAR. Oprócz wspomnianej serii AX45, realizowane są zlecenie związane z budową innych modeli. Od września 2019 roku zakład wypuszcza na rynek kolejne egzemplarze serii AX28 oraz AX37. W październiku 2020 zdobył kontrakt na produkcję serii AX 22. 

– W Cannes prezentowane będą kolejne typy łodzi, które wchodzą do seryjnej produkcji w Markos. Chodzi o Axopar 25 oraz Brabus Shadow 300. Łodzie te właśnie w tej chwili przechodzą proces walidacji na terenie naszej firmy, a od lipca wejdą do produkcji seryjnej – podkreśla Piotr Chomontek, dyrektor techniczno-handlowy Markos. 

Cannes Boats Show odbędzie się w dniach 6-11 września.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.