• <
mewo_2022

Forum Baltic Power 2022. Spotkali się interesariusze projektu z 30 instytucji

gm

09.06.2022 09:51 Źródło: Baltic Power
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Forum Baltic Power 2022. Spotkali się interesariusze projektu z 30 instytucji

Partnerzy portalu

Forum Baltic Power 2022. Spotkali się interesariusze projektu z 30 instytucji  - GospodarkaMorska.pl
Fot. Baltic Power

Ponad 60 przedstawicieli z 30 instytucji, które są lub będą zaangażowane w procesy administracyjne, związane z przygotowaniem i realizacją morskiej farmy wiatrowej wzięło udział w spotkaniu zorganizowanym 7 czerwca w Gdańsku. Wydarzenie skierowane było do interesariuszy z sektora administracji publicznej, samorządowej oraz instytucji zaangażowanych w procesy pozyskiwania kluczowych zgód, pozwoleń i decyzji administracyjnych.

Baltic Power to obecnie najdynamiczniej rozwijany projekt budowy morskiej farmy wiatrowej w polskiej części Morza Bałtyckiego. W związku z jego zaawansowaniem przedstawiciele spółki systematycznie spotykają się z kolejnymi grupami interesariuszy, które są  bezpośrednio zaangażowane w procesy przygotowania inwestycji do realizacji.

Wydarzenie otworzyła prelekcja na temat transformacji energetycznej, jakiej jesteśmy świadkami w Polsce i roli sektora offshore wind w tym  procesie. Uzupełnieniem była prezentacja dotycząca potencjału rozwoju sektora offshore wind i aktualnego stanu przygotowań projektu Baltic Power. Podczas spotkania przedstawiciele ministerstw, urzędów i służb morskich, jednostek samorządowych oraz najważniejszych instytucji publicznych mieli okazję zapoznać się w szczegółach z procesami administracyjnymi projektu oraz wynikającymi z tego wyzwaniami proceduralnymi i regulacyjnymi. Całość zamknęły aktualne informacje na temat portów serwisowych oraz potencjału łańcucha dostaw projektu na poziomie Polski i regionów Pomorza i Pomorza Zachodniego.

CZYTAJ też: Baltic Power zaprasza do prekwalifikacji w przetargach na usługi i sprzęt wykorzystywany przy budowie morskich farm wiatrowych

Budowa morskiej farmy wiatrowej Baltic Power to wspólne przedsięwzięcie realizowane przez Grupę Orlen i Northland Power. Obszar inwestycji, o łącznej powierzchni ok. 131 km2, zlokalizowany jest ok. 23 km na północ od linii brzegowej Morza Bałtyckiego, na wysokości Łeby i Choczewa. Inwestycja o mocy do 1,2 GW, której budowa zaplanowana jest na lata 2024-2025 docelowo zasili czystą energią nawet milion gospodarstw domowych w Polsce.

Partnerzy portalu

seaway7
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.