• <
BOTA_2023

Tunel w Świnoujściu. Szykują się do wylewki asfaltu [ZDJĘCIA]

jb

13.01.2023 13:35 Źródło: UM Świnoujście
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Tunel w Świnoujściu. Szykują się do wylewki asfaltu [ZDJĘCIA]

Partnerzy portalu

Tunel w Świnoujściu. Szykują się do wylewki asfaltu [ZDJĘCIA] - GospodarkaMorska.pl
Fot. UM Świnoujście

W tunelu pomiędzy wyspami Uznam i Wolin trwają prace porządkowe przed rozpoczęciem wylewania asfaltu na nawierzchnię drogową. Do testów przygotowywane są także instalacje przeciwpożarowa, teletechniczna i elektryczna, montowana w specjalnych nawach technicznych pod powierzchnią płyty jezdnej.  Zobacz najnowsze zdjęcia.

Coraz bliżej otwarcia tunelu pomiędzy wyspami Uznam i Wolin. Pierwsze pojazdy przejadą nim jeszcze przed tegorocznymi wakacjami. 

Świnoujski tunel biegnie pod dnem Świny i jest najdłuższym w Polsce podwodnym tunelem. Sam tunel wydrążony metodą TBM ma 1483,80 metrów, a razem z drogami dojazdowymi po obu stronach ponad 3 km.

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum Gülermak – PORR. Inwestorem Gmina Miasto Świnoujście, a zastępczym GDDKiA oddział w Szczecinie.

Koszt inwestycji to ponad 900 mln złotych. Budowa jest w aż 85 procentach finansowana ze środków Unii Europejskiej. Resztę Miasta Świnoujście dokłada z własnego budżetu.

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.