• <
konferencj_platforma_lng_2023

Trwają przygodowania do rozładunku kontenerowca Ever Given blokującego Kanał Sueski

zk

28.03.2021 17:47 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Trwają przygodowania do rozładunku kontenerowca Ever Given blokującego Kanał Sueski

Partnerzy portalu

Trwają przygodowania do rozładunku kontenerowca Ever Given blokującego Kanał Sueski  - GospodarkaMorska.pl
Pixabay

Prezydent Egiptu Abd el-Fatah es-Sisi zarządził przygotowania do rozładowania ładunku z gigantycznego kontenerowca, który od wtorku blokuje Kanał Sueski - poinformował w niedzielę w egipskiej telewizji Extra News prezes władz kanału, gen. broni Osama Rabie.

Szef Zarządu Kanału Sueskiego (SCA) powiedział, że prezydent Sisi nakazał władzom kanału, aby przygotowały się na wszystkie opcje, w tym zdejmowanie kontenerów ze statku. Dodał, że egipscy urzędnicy rozmawiają o tej możliwości z USA, ale nie ujawnił żadnych szczegółów - podała agencja AP.

Kontenerowiec Ever Given blokuje kanał od wtorku, a ekipy ratunkowe liczą na to, że ściągną go z mielizny za pomocą pogłębiarek i holowników bez rozładowywania ładunku.

Tymczasem właściciel kontenerowca, japońska firma Shoei Kisen, poinformowała, że rozważa usunięcie kontenerów, jeśli inne próby przesunięcia statku zawiodą.

SCA przekazał w niedzielę, że operacje holowania i pogłębiania będą kontynuowane w zależności od warunków wiatrowych oraz przypływu. Pogłębiarki pracujące nad usunięciem statku z mielizny wydobyły do tej pory 27 tysięcy metrów sześciennych piasku wokół statku w celu osiągnięcia głębokości 18 metrów - podano w oświadczeniu.

Bollore Logistics
NAVIRETECH

Dziękujemy za wysłane grafiki.