• <
Baltexpo2023_duży

Towimor wykona urządzenia cumownicze do przetwórni FLNG

Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Towimor wykona urządzenia cumownicze do przetwórni FLNG

Partnerzy portalu

Fot. Towimor

Specjalizujący się w konstrukcji urządzeń pokładowych Towimor otrzymał zlecenie na wykonanie urządzeń cumowniczo-kotwicznych na potrzeby przetwórni FLNG, która powstaje w koreańskiej stoczni.

FLNG to pływający terminal przeładunkowy do obsługi statków LNG. Zostanie ono wybudowane przez konsorcjum JGC Corporation i Samsung Heavy Industries w Korei Południowej. Zleceniodawcą jest koncern Petronas. FLNG ma docelowo pracować u wybrzeży Malezji. Polska spółka Towimor wykona natomiast urządzenia cumowniczo-kotwiczne, które znajdą się na statku.

Towimor jest jednym ze stałych dostawców urządzeń pokładowych do projektów realizowanych w południowokoreańskich stoczniach dzięki znajdującemu się w Busan zakładowi produkcyjnemu. O możliwości pozyskania kontraktu na realizowany przez Petronas pływający terminal LNG Marcin Starybrat, dyrektor handlowy toruńskiej firmy, mówił już w rozmowie z Gospodarką Morską w marcu tego roku. Obecnie parafowanie umowy zostało potwierdzone. Nie ujawniono warunków kontraktu.

Planowany pływający terminal LNG ma być w stanie przeładować około 2 milionów ton skroplonego gazu ziemnego rocznie. Jednostka ma być gotowa do eksploatacji w 2027 roku. Statek ma stacjonować w pobliżu Sipitang Oil and Gas Industrial Park w Sabah we wschodniej Malezji.


etmal_790x120_gif_2020
pge_baltica_390x100_sg
gryfia_2023
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.