• <

Wynik wyszukiwania - "flng" - Wiadomości

Do Grecji wyruszyła jednostka pływająca FSRU, która ma zwiększyć możliwości kraju w zakresie dostaw LNG

Singapurska firma Seatrium ogłosiła dostawę i zakończenie prac testowych nad jednostką do magazynowania i regazyfikacji, która znajdzie się w pobliżu greckiego portu w Aleksandropolis. W ten sposób Grecja dołącza do państw, które wykorzystują możliwości transportu LNG z użyciem pływających terminali.
27.11.2023

Rynek pływających terminali LNG. FSRU w Gdańsku na inwestycyjnym kursie

Flota FSRU podwoi się do 2025 roku – przewidywali około 10 lat temu analitycy z Oxford Institute of Energy Studies. Po napaści Rosji na Ukrainę widać, że wiele krajów europejskich poszukuje sposobów na zwiększenie możliwości przeładunkowych skroplonego gazu. W Polsce zdecydowano, że statek FSRU zacumuje w Zatoce Gdańskiej.
10.07.2023

Towimor wykona urządzenia cumownicze do przetwórni FLNG

Specjalizujący się w konstrukcji urządzeń pokładowych Towimor otrzymał zlecenie na wykonanie urządzeń cumowniczo-kotwicznych na potrzeby przetwórni FLNG, która powstaje w koreańskiej stoczni.
08.06.2023

Samsung Heavy Industries rozpoczyna rok 2023 z zamówieniami na FLNG i LNG o wartości 2 mld dolarów

Południowokoreańska firma stoczniowa Samsung Heavy Industries (SHI) pozyskała nowe zamówienie na budowę dwóch gazowców LNG o wartości 500 mln USD, co zwiększyło jej zarobki z zamówień do 2 mld dolarów w pierwszym miesiącu 2023 roku.
01.02.2023

Mozambik rozpoczął eksport LNG z rejonu Cabo Delgado; działała tam Grupa Wagnera

Władze Mozambiku uruchomiły wysyłkę transportem morskim ładunków skroplonego gazu ziemnego z prowincji Cabo Delgado, na północy tego kraju. Prowincja ta od ponad trzech lat ogarnięta była konfliktem zbrojnym.
14.11.2022

Gaz z Mozambiku rusza w świat

Pierwszy ładunek skroplonego gazu ziemnego wydobyty przez pływającą platformę Coral Sul (Offshore Support Vessel), należącym do włoskiej firmy naftowo-gazowe Eni, opuścił mozambijskie wybrzeże.
14.11.2022

Rynek LNG rośnie dynamicznie. Pierwsza trójka rozdaje karty

Rynek produkcji i dostaw LNG rośnie dynamicznie. We wrześniu stawki spot dla typowych gazowców LNG z silnikiem TFDE przekroczyły na 101,7 tys. USD dziennie, a zbiornikowce LNG (lub XDF) osiągały stawki czarterowe 170 tys. USD dziennie. Na rynku LNG w tym roku przestały rządzić prawa rynku, a zaczęli dostawcy. Widać to po rekordowych wynikach pierwszych dwóch kwartałów.
03.11.2022

Biełgorod gotowy do służby. To rosyjski okręt podwodny z napędem jądrowym

W piątek (8 lipca) Rosyjska Marynarka Wojenna przyjęła do służby okręt podwodny specjalnego przeznaczenia K-329 Biełgorod. To jednocześnie pierwszy nosiciel atomowych bezzałogowców podwodnych Posiejdon.
10.07.2022

Van Oord zamawia Mega Jack-Up do instalacji morskich turbin wiatrowych o mocy 20 MW

Van Oord zamówił nowy, ekologiczny statek instalacyjny, który będzie mógł pracować na metanolu i instalować turbiny wiatrowe o mocy do 20 MW. Inwestycja wpisuje się w rosnące światowe zapotrzebowanie na morskie farmy wiatrowe. Statek zostanie zwodowany w 2024 roku.
04.10.2021

Szwedzka Komisja ds. Badania Wypadków: 8 lipca ruszą prace przy wraku promu "Estonia"

Szwedzka Komisja ds. Badania Wypadków (SHK) podała w piątek, że 8 lipca rozpocznie prace przy wraku promu "Estonia". Dochodzenie ma wyjaśnić kwestię dziury w kadłubie, którą jesienią ubiegłego roku pokazali twórcy filmu dokumentalnego.
18.06.2021

Stocznia Kleven Verft AS przebudowała największą tego rodzaju barkę półzanurzalną na świecie (foto, wideo)

W ostatnich miesiącach, stocznia Kleven Verft AS dokonała gruntownej przebudowy barki Boabarge 33. Po zakończeniu prac, półzanurzalna barka została przekazana armatorowi - Boa Barges AS z Trondheim.
08.04.2020

Załadunek ramy grippera w Stoczni Szczecińskiej

Nowy projekt JW Steel Construction. 28 maja w Stoczni Szczecińskiej odbył się załadunek ramy grippera wykonanego przez tę spółkę. Konstrukcja trafiła do stoczni Damen Verolme BV w Rotterdamie.
16.06.2019

Shell wysłał pierwszy transport LNG z gigantycznej platformy Prelude

Po długim oczekiwaniu Shell w końcu wysłał pierwszy ładunek LNG z Prelude FLNG, największej w historii jednostki offshore.
11.06.2019

Pływający terminal LNG Petronasu rozpoczął produkcję w nowym miejscu

Pływający terminal LNG Satu, należący do Petronasu, rozpoczął produkcję na złożu Kebabangan w pobliżu Malezji.
21.05.2019

Największa na świecie jednostka offshore rozpoczęła pracę

Prelude FLNG, największa w historii jednostka offshore należąca do Shella, rozpoczęła w końcu pracę na złożu u wybrzeży Australii.
26.12.2018

Trzy kluczowe rodzaje statków, które warto obserwować w 2019 roku

Istnieją trzy główne rodzaje statków, które powinny być uważnie obserwowane w 2019 roku, w oparciu o to, co wydarzyło się w tym roku. Należą do nich masowce capesize, duże gazowce LNG i tankowce średniego zasięgu (MR1) - uważa analityk handlowy VesselsValue, Court Smith.
12.12.2018

Największa na świecie jednostka w końcu rozpoczęła pracę

Prelude FLNG, największa w historii jednostka offshore należąca do Shella, rozpoczęła w końcu pracę na złożu u wybrzeży Australii.
11.06.2018

Największa jednostka offshore na świecie może zostać niedługo bez pracy

Prelude FLNG, największa w historii jednostka offshore należąca do Shella, może niedługo pozostać bez pracy. Złoże, na którym miała pracować, planuje bowiem wykupić konkurent firmy.
10.05.2018

Porozumienie o współpracy Gaz-System i Delfin LNG

Polska sieć gazownicza i operator terminala LNG Gaz-System podpisała porozumienie o współpracy z Delfin LNG, pierwszym i jedynym dotychczas deweloperem z zezwoleniem na skraplanie gazu ziemnego przy użyciu systemów pływających.
27.03.2018

Platforma Prelude FLNG Shella może zostać niedługo bez pracy

Prelude FLNG, największa w historii jednostka offshore należąca do Shella, może niedługo pozostać bez pracy. Złoże, na którym miała pracować, może bowiem wykupić konkurent Shella.
14.03.2018

Gigantyczna platforma obsługująca wydobycie gazu LNG dotarła na miejsce przeznaczenia (wideo)

Prelude FLNG po kilku miesiącach rejsu dotarła do północnego wybrzeża Australii, gdzie niedługo rozpocznie operacje.
04.01.2018

Największa na świecie jednostka już niedługo rozpocznie pracę (wideo)

Prelude FLNG, największa jednostka morska świata, juz niedługo rozpocznie pracę na złożu gazu. Zadaniem statku będzie wydobycie i przetwarzanie surowca.
22.12.2017

Gigant offshore już na australijskich wodach (wideo)

Prelude FLNG (floating liquefied natural gas), największa w historii jednostka offshore, wpłynęła właśnie na australijskie wody. Wkrótce pływająca stacja skraplania gazu ziemnego rozpocznie tam pracę na złożu gazu.
26.07.2017

Prototypowe konstrukcje z EPG trafią do Kamerunu (foto, wideo)

Energomontaż-Północ Gdynia zakończył realizację kolejnego nowatorskiego projektu. 31 maja i 1 czerwca przy Nabrzeżu Włoskim Stoczni Remontowej Nauta odbył się załadunek prototypowych konstrukcji systemu cumowniczo-załadunkowego (Submerged Sal with Yoke). Będą one zainstalowane na polu Kribi na zachód od Kamerunu, na głębokości 20 m pod poziomem morza. Jest to ważna część międzynarodowego projektu wartego ponad 1 miliard dolarów.
03.06.2017

Najważniejsze statki 2016 roku: Prelude FLNG

Maritime Reporter & Engineering News jak co roku wybrała zestaw statków i okrętow które zachwyciły dziennikarzy swoją konstrukcją lub były przełomowe dla światowej żeglugi. Na łamach naszego portalu będziemy kolejno prezentować grono wyróżnionych. Dziś pora na Prelude FLNG - największą w historii jednostkę offshore.
10.01.2017

Pierwsza jednostka produkcyjna typu LNG zakończyła testy

Pierwszy na świecie statek typu Floating Liquified Natural Gas (FLNG) zakończył testy w stoczni w chińskim Nantong. Będzie to jedyna dotąd jednostka pływająca zdolna produkować na swoim pokładzie LNG.
28.09.2016

Trwa przygotowanie miejsca dla największej w historii konstrukcji offshore (wideo)

Powoli kończy się budowa największej w historii jednostki offshore – pływającego statku wydobywczo-magazynowego Prelude FLNG. Z tego powodu rozpoczęły się także prace przy wybrzeżu Zachodniej Australii, gdzie przewidziane jest miejsce cumowanie tej gigantycznej konstrukcji.
03.08.2016

Przełom w branży LNG. Stocznię opuściła pierwsza na świecie pływająca stacja skraplania tego gazu (wideo)

PFLNG Satu, pierwsza na świecie pływająca stacja skraplania gazu LNG, opuściła dziś koreańską stocznię Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering Co. Ltd (DSME). Jednostka płynie teraz na złoże gazu Kanowit w Malezji, gdzie będzie pracować dla koncernu Petronas. Statek mierzy 365 metrów, a jego nośność wynosi 132 tys. ton.
18.05.2016

Zakończenie budowy Prelude FLNG (wideo)

Kończy się budowa 600 000- tonowej jednostki, Prelude. Jest to największa na świecie jednostka służąca do skraplania LNG, tzw. floating liquefied natural gas (FLNG). W sieci możemy oglądać film prezentujący końcowy etap powstawania statku.
17.12.2015

To prawdziwe giganty. Zobacz największe statki świata (WIDEO)

W internecie pojawiło się nagranie prezentujące największe statki, które są obecnie na służbie. Część z tych gigantów jest większa niż część budynków nowojorskiego Manhattanu. Inne zadziwiają swoją unikatową konstrukcją. To warto zobaczyć.
14.11.2015

Giganci na morzu: Przemysł offshore – FPSO

Jednym z najnowszych typów jednostek offshore są tzw. FPSO, czyli Pływające Punkty Produkcji, Przechowywania i Załadunku. W odróżnieniu od tradycyjnych platform, FPSO nie są na stałe osadzone na dnie morskim.
10.07.2015

Zobacz jak powstaje największa w historii pływająca stacja skraplania gazu ziemnego (WIDEO)

Trwa doposażanie największej w historii jednostki offshore – pływającego statku wydobywczo-magazynowego Prelude FLNG. W grudniu w koreańskiej Samsung Heavy Industries odbyło się już wodowanie kadłuba tego giganta należącego do Shella.
08.07.2015

Shell zamawia trzy pływające terminale LNG warte miliardy dolarów

Koncern paliwowy Shell zakontraktował trzy pływające terminale LNG (FLNG) w stoczni Samsung Heavy Industries (SHI). Wartość zamówienia wynosi aż 4,7 miliardy dolarów. Jednostki mają być dostarczone do 2023 roku.
01.07.2015

Stocznie COSCO mają plan, jak poradzić sobie z małą ilością nowych zamówień

Konglomerat stoczni COSCO (CSG) zamierza zmienić swoją politykę działania, by dostosować się do obecnego rynku, nękanego przez nadpodaż tonażu. Rozwiązaniem ma być między innymi skupienie się na naprawach i przebudowie starych jednostek.
28.04.2015

ABB zdobyła warte ponad 50 mln USD zamówienie na potrzeby jednego z pierwszych na świecie pływających terminali LNG

ABB, wiodący dostawca technologii energetyki i automatyki, podpisała umowę o wartości ponad 50 mln USD na dostarczenie systemu elektrycznego dla jednego z pierwszych komercyjnych pływających terminali skroplonego gazu ziemnego (FLNG) na świecie, a drugiego, który będzie własnością malezyjskiego koncernu naftowego PETRONAS. Terminal będzie nazywać się „PFLNG2”.
02.03.2015

Czy pływające terminale zastąpią lądową infrastrukturę LNG?

Świetne perspektywy rysują się przed stosunkowo nową specjalnością produkcji stoczniowej, specjalistycznych statków nie tylko do przewozu gazu płynnego (FLNG), ale wykonywania innych usług dla przemysłu petrochemicznego.
23.10.2014

Shell - Preludium do testów

O budowie Prelude, czyli pływającej stacji skraplania gazu ziemnego pisaliśmy już kilkakrotnie na łamach naszego portalu. Kadłub tej największej jednostki, jaka kiedykolwiek została wysłana w morze, zwodowany został 3. grudnia zeszłego roku, obecnie trwają prace nad poszczególnymi elementami jego wyposażenia. Testy krytyczne prezentują się, podobnie jak cała konstrukcja, imponująco.
15.04.2014

[WIDEO] Zwodowano kadłub największego statku w historii

3 grudnia w stoczni Samsung Haevy Industries w Korei Południowej zwodowano kadłub największego statku jaki kiedykolwiek wysłano na morze. Prelude to pływająca stacja skraplania gazu ziemnego o długości 488 m, 74 szerokości i wadze około 600 tys. ton.
04.12.2013

Powstaną specjalne statki do produkcji LNG

Specjaliści spodziewają się, że w LNG nastąpi zmiana miejsca skraplania surowca. Zamiast robić to w instalacjach na lądzie, powstaną specjalne przeznaczone do tego statki.
14.03.2011

Dziękujemy za wysłane grafiki.