• <
BOTA_2023

Szczeciński Park Przemysłowy zmienił nazwę na Stocznia Szczecińska Wulkan

zk

13.04.2021 23:52 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Szczeciński Park Przemysłowy zmienił nazwę na Stocznia Szczecińska Wulkan

Partnerzy portalu

Szczeciński Park Przemysłowy zmienił nazwę na Stocznia Szczecińska Wulkan - GospodarkaMorska.pl
Fot. Stocznia Szczecin

Stocznia Szczecińska Wulkan - pod tą nazwą kryje się dawny Szczeciński Park Przemysłowy. Dotychczas stosowane określenie Szczeciński Park Przemysłowy, mogło być mylnie postrzegane i nieidentyfikowane z przemysłem stoczniowym.

Chcemy pokazywać, że jest to cały czas Stocznia Szczecińska także poprzez nazwę – komentuje Małgorzata Jacyna-Witt, przewodnicząca Rady Nadzorczej Stoczni.

– Robimy to ze względu na to, żeby cały czas podkreślić, że to jest Stocznia Szczecińska i że zajmujemy się produkcją stoczniową. Nazwa jest o tyle istotna, że każdy, kto odbiera tego typu jednostkę gospodarczą, odbiera także po nazwie. Stąd dla nas to było ważne, żeby to była Stocznia Szczecińska.

Nazwa, która dotychczas obowiązywała, nie była wiązana z przemysłem stoczniowym.

– Szczeciński Park Przemysłowy pokazywał, że to jest de facto miejsce do wynajmowania powierzchni zarówno w halach produkcyjnych, jak i placach, natomiast my jesteśmy Stocznią Szczecińską, wielokrotnie to podkreślamy. W tej chwili trwa tam produkcja doku, obecnie ona jest na etapie projektowania. Za chwilę będą wykonywane poszczególne sekcje doku. To jest ogromna inwestycja za 130 mln złotych. Będziemy też inwestować w sprzęt – oznajmia przewodnicząca.

Stocznia Szczecińska Wulkan ma kontrakt na budowę doku pływającego dla Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia.

Dziękujemy za wysłane grafiki.