• <
Nauta_top_1100x200

Otwarcie Centrum Usług Wspólnych DNV GL w Gdyni [wideo]

18.05.2016 12:54 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Otwarcie Centrum Usług Wspólnych DNV GL w Gdyni [wideo]
Otwarcie Centrum Usług Wspólnych DNV GL w Gdyni [wideo] - GospodarkaMorska.pl

DNV GL, znana na całym świecie firma dostarczająca usługi klasyfikacji, certyfikacji systemów zarządzania oraz doradztwa technicznego, otworzyła dziś (18.05) w Gdyni Globalne Centrum Usług Wspólnych. Jego zadaniem jest wsparcie procesów biznesowych w zakresie finansów, księgowości operacyjnej, zarządzania zasobami ludzkimi, zamówień oraz zarządzania nieruchomościami. Na rozmowach kwalifikacyjnych pojawili się już pierwsi kandydaci.

Centrum Usług Wspólnych DNV GL stworzy miejsca pracy dla 200 osób i zajmować się będzie usługami dla podmiotów europejskich. Kierować nim będzie Aleksandra Czerwińska, absolwentka Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Gdańskiego, która po ośmiu latach pełnienia funkcji regionalnego menedżera ds. finansowych i administracyjnych DNV GL w Chinach, Korei i Japonii wraca do rodzimej Gdyni, by objąć to stanowisko. 

- Szukamy dziś zmotywowanych osób o wysokich kompetencjach w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi lub finansów, księgowości korporacyjnej i administracji. Bardzo liczą się dla nas także kompetencje kandutatów w zakresie komunikacji - podkreśla Aleksandra Czerwińska. 

Przybyli do Gdyni przedstawiciele DNV GL podkreślili dobrą dotychczasową współpracę z władzami Gdyni, a także jej wieloletni chatrakter.

- Obecność DNV GL na rynku trójmiejskim datuje się od 1972 r., głównie w zakresie wspierania sektora morskiego - mówi Thormod Fjell, który kieruje Globalnym Centrum Usług Wspólnych DNV GL. - Od tamtej pory zostały również utworzone działy IT oraz tworzący oprogramowanie, które obecnie z powodzeniem obsługują naszą międzynarodową organizację. Do istniejącego już w Gdyni Globalnego Centrum Usług IT dołączymy teraz nowo budowane i pierwsze tego typu w naszej organizacji, centrum obsługujące finanse, operacyjną księgowość, procesy zarządzania zasobami ludzkimi, zamówienia oraz zarządzanie nieruchomościami. Biorąc pod uwagę wysokiej jakości uczelnie wyższe w regionie wiem, że zatrudnimy w Gdyni kompetentnych pracowników.

Obecna na inauguracji Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki, podkreśliła że wyznawane przez DNV GL wartości (bezpieczeństwo, sposób wykorzystania nowoczesnych technologii oraz troska o ekologię) są spójne z wizją rozwoju miasta, zaś Prezydent Wojciech Szczurek uznał rozwój za potwierdzenie słuszności przyjętej strategii rozwoju.

- Jest to dla nas bardzo bardzo ważny inwestor, którego przykład może zachęcić także inne globalne firmy do inwestowania i rozwoju w Gdyni, która otrzymała w ten sposób symboliczną certyfikację DNV GL - podsumował Marcin Faleńczyk, dyrektor inicjatywy Invest in Pomerania, koordynowanej przez Agencję Rozwoju Pomorza.

DNV GL jest globalną firmą opartą na wiedzy eksperckiej, która zatrudnia około 15 000 pracowników w 100 krajach. Firma jest uznanym liderem w zakresie przemysłu morskiego, naftowego, energii odnawialnej oraz infrastruktury przesyłowej. Siedziba główna znajduje się w Norwegii, w Oslo. W Polsce w DNV GL pracuje około 400 osób.

 

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 40250,00 $ tona -1,71% 26 lis
 Cynk 3330,00 $ tona -2,94% 26 lis
 Aluminium 2618,00 $ tona -4,45% 26 lis
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.