• <
Famor_1100x200_2022

Lotniskowiec USS John F. Kennedy ochrzczony przez córkę prezydenta (wideo)

ew

09.12.2019 10:21 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Lotniskowiec USS John F. Kennedy ochrzczony przez córkę prezydenta (wideo)

Partnerzy portalu

Lotniskowiec USS John F. Kennedy ochrzczony przez córkę prezydenta (wideo) - GospodarkaMorska.pl

W sobotę, 7 grudnia 2019 r., w stoczniowym wydziale Huntington Ingalls Industries - Newport News Shipbuilding (HII-NNS) w Newport News, w stanie Virginia miała miejsce ceremonia chrztu lotniskowca USS John F. Kennedy (CVN 79). Matką chrzestną została córka prezydeta Johna F. Kennedy'ego - Caroline Bouvier Kennedy.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie: "Najnowsze technologie i możliwości bojowe sprawią, że USS John F. Kennedy stanie się nieocenionym wsparciem amerykańskiej marynarki wojennej. W dobie wielkiej konkurencji sił, CVN 79 będzie służyć jako najbardziej zwinna i zabójcza platforma bojowa na świecie".

W uroczystości chrztu wzięło udział ponad 20 000 uczestników. Co ciekawe, odbyła się ona w 78. rocznicę japońskiego ataku na Pearl Harbor. USS John F. Kennedy jest drugim lotniskowcem klasy Gerald R. Ford, zbudowanym w celu zastąpienia istniejących lotniskowców amerykańskiej marynarki wojennej klasy Nimitz. Imię lotniskowca pochodzi od Johna Fitzgeralda Kennedy'ego, 35. prezydenta Stanów Zjednoczonych, który sprawował urząd od stycznia 1961 roku do listopada 1963 roku.

CVN 79 wykorzystuje ponad 23 nowe technologie, obejmujące ogromny postęp w zakresie napędu, wytwarzania energii, obsługi amunicji i systemów startowych samolotów. Dzięki zastosowaniu tych innowacji, tzw. sortie generation rate (wskaźnik generacji wypadów) ma zanotować 33% wzrostu. Klasa "Gerald R. Ford"- ma też oferować również redukcję o około 4 mld USD na jednostkę w kosztach eksploatacji i wsparcia w cyklu życia, w porównaniu z wcześniejszą klasą "Nimitz".

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.