• <

Heerema Fabrication sprzedaje dwa zakłady produkcyjne. Działalność w Polsce będzie kontynuowana

Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Heerema Fabrication sprzedaje dwa zakłady produkcyjne. Działalność w Polsce będzie kontynuowana
Heerema Fabrication sprzedaje dwa zakłady produkcyjne. Działalność w Polsce będzie kontynuowana - GospodarkaMorska.pl

ew

04.12.2018 Źródło: własne

Jak poinformowała w oficjalnym komunikacie Heerema Fabrication Group (HFG), w związku z małą ilością zamówień i wynikającą z tego niską rentownością - grupa zdecydowała się na sprzedaż dwóch swoich zakładów produkcyjnych. Bedzie to jednocześnie pozbycie się znaczącej części  działalności z rynku offshore - projektowania i budowy skomplikowanych konstrukcji stalowych.


HFG przyznaje, że od jakiegoś czasu boryka się z niewystarczającym wolumenem zleceń i niską rentownością. Ponadto ryzyko związane z budowaniem nadwyżek jest wysokie, a klienci nie są gotowi zapłacić za to ryzyko. W związku z tym, grupa sprzeda dwa swoje zakłądy produkcyjne: w Zwijndrecht (Holandia) i Hartlepool (Wielka Brytania). Planowana restrukturyzacja spowoduje zamknięcie siedziby głównej HFG w Holandii. Przewiduje się, że zlikwidowanych zostanie 60 miejsc pracy w centrali firmy.


HFG podpisało już list intencyjny w celu sprzedania działalności w Zwijndrecht z włoską firmą inżynieryjno-budowlaną Rosetti Marino S.p.A. Według zapewnień, przeniesienie działalności nie ma wpłynąć na pracowników zakładu w Zwijndrecht.

W następnej kolejności, HFG zamierza poszukać nabywcy na swój zakład produkcyjny w Hartlepool. Działalność HFG w Vlissingen (Holandia) i Opolu (Polska) będzie kontynuowana w dotychczasowym kształcie.

Kierownictwo HFG w międzyczasie poinformowało personel we wszystkich lokalizacjach o planowanych zmianach i zwróciło się o poradę do rady zakładowej HFG Holandia. HFG zobowiązało się do wspierania pracowników, którzy w wyniku zmian stracą pracę. "Jesteśmy świadomi, że planowane zmiany będą miały ogromny wpływ na naszych pracowników w centrali w Zwijndrecht", mówi prezes HFG, Koos-Jan van Brouwershaven. "Będziemy dostarczać każdego wsparcia, które możemy zaoferować w tym bardzo trudnym okresie."

Według komunikatu, obecnie planowane dezinwestycje wynikają z restrukturyzacji HFG w listopadzie 2016 r., która miała miejsce w związku z obniżeniem cen ropy naftowej i związanym z tym braku inwestycji w przemyśle naftowym i gazowym a także z niekorzystnych warunków umów zawieranych na rynku energetyki wiatrowej.

Restrukturyzacja opierała się na oczekiwaniu, że rynek poprawi się od 2019 roku. Van Brouwershaven jest rozczarowany, że reorganizacja nie przyniosła HFG wyników, których oczekiwano. "W obecnych trudnych warunkach rynkowych HFG nie ma wystarczającej perspektywy, aby kontynuować swoją działalność przy obecnej strukturze".

Zakład HFG w Vlissingen, wspierany przez oddział w Polsce, pozostanie skoncentrowany na konstrukcji jacketów dla przemysłu offshore, a jednocześnie będzie nadal działał jako portowa baza siostrzanej firmy Heerema Marine Contractors (HMC).
 

 

 

Źródło:
własne

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 33562,00 $ tona -2,61% 7 maj
 Cynk 2973,00 $ tona 1,82% 7 maj
 Aluminium 2518,00 $ tona 1,70% 7 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.