• <
smartre_2023

Samsung Heavy Industries zdobył największy w historii kontrakt, warty 2,5 mld dolarów

PMK

25.11.2020 15:45 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Samsung Heavy Industries zdobył największy w historii kontrakt, warty 2,5 mld dolarów

Partnerzy portalu

Samsung Heavy Industries zdobył największy w historii kontrakt, warty 2,5 mld dolarów - GospodarkaMorska.pl
SHI

Koreański koncern stoczniowy, Samsung Heavy Industries, zdobył ogromny kontrakt, o najwyższej wartości w historii zakładu. Ujawniona umowa z anonimowym europejskim armatorem opiewa na 2,5 mld dolarów.

Dostawa zakontraktowanych bloków statku i ekwipunku jest zaplanowana na koniec 2050 roku. Dzięki temu zamówieniu docelowa wartość zamówień o wartości 8,4 mld dolarów została wypełniona w 45 procentach.

Kontrakt zakończył jeden z lepszych tygodni w historii koreańskich stoczni, które przyjęły zamówienia na kwotę ponad 1 mld dolarów. 

Samsung Heavy Industries wcześniej otrzymał kontrakt na trzy tankowce o wartości 175 mln dolarów. Złożyła go anonimowa firma z Oceanii. Trzy jednostki typu suezmax mają zostać dostarczone na początku 2023 roku.

SHI liczy na pojawienie się jeszcze innych kontraktów do końca tego roku, wliczając jednostki potrzebne na potrzeby terminali w Mozambiku i Katarze.

Gospodarka Morska
SHI

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.