• <
bulk_cargo_port_szczecin

Rozpoczęto bunkrowanie LNG w japońskim porcie Jokohama

01.06.2021 11:49 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Rozpoczęto bunkrowanie LNG w japońskim porcie Jokohama

Partnerzy portalu

Rozpoczęto bunkrowanie LNG w japońskim porcie Jokohama - GospodarkaMorska.pl
Fot. Ecobunker Shipping

NYK Line, NYK Cruises, Ecobunker Shipping i Yokohama City podpisały list intencyjny w celu przeprowadzenia operacji bunkrowania LNG w japońskim porcie w Jokohamie.

Bunkrowanie LNG jest częścią planów japońskiego rządu, aby uczynić Jokohamę portem neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla i zbliżyć się o krok do osiągnięcia celu zerowej emisji do 2050 roku.

Miasto Jokohama uzgodniło z japońskimi firmami współpracę w zakresie bezpiecznego i płynnego bunkrowania statków wycieczkowych LNG.

Japoński właściciel i operator bunkierek LNG Ecobunker Shipping zwodował swój pierwszy statek w stoczni Fukuoka Shipbuilding w zeszłym roku. Ecobunker Tokyo Bay to statek do bunkrowania z wieloma zasobnikami, zdolny do bunkrowania zarówno LNG ze statku na statek, jak i VLSFO (oleju napędowego o bardzo niskiej zawartości siarki). Przewiduje się, że zostanie dostarczony do końca roku.

Miasto Jokohama buduje w porcie specjalne miejsce do cumowania dla Ecobunker Tokyo Bay. Statek będzie przeprowadzał operacje bunkrowania LNG ze swojej bazy w porcie Jokohama do innych portów w zatoce tokijskiej.

NYK Cruise, spółka zależna będąca w całości własnością japońskiej firmy NYK, planuje wypuścić nowy statek wycieczkowy zasilany LNG w 2025 roku.


Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.