• <
attis_konferecnja_2024

Zakończono pierwsze badanie emisji metanu z gazowców LNG

31.05.2021 15:21 Źródło: własne
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Zakończono pierwsze badanie emisji metanu z gazowców LNG

Partnerzy portalu

Zakończono pierwsze badanie emisji metanu z gazowców LNG - GospodarkaMorska.pl
Fot. GasLog

Uczelnia Queen Mary University London, we współpracy z Collaboratory to Advance Methane Science (CAMS) oraz firmą Enagas SA, przeprowadziła pierwsze w historii badanie w celu bezpośredniego pomiaru emisji metanu ze statku napędzanego skroplonym gazem ziemnym (LNG).

Wyniki badania dostarczą ważnego wglądu w profil emisji gazów cieplarnianych (GHG) gazowców LNG w celu zidentyfikowania możliwości poprawy efektywności środowiskowej.

Naukowcy zebrali kompleksowe pomiary bezpośrednie, na pokładzie czarterowanego przez Cheniere'a GasLog Galveston, podczas rejsu jednostki w obie strony z zakładu skraplania Corpus Christi w Cheniere do portu zrzutowego w Europie - podało w oświadczeniu Collaboratory to Advance Methane Science.

Dane pomogą także decydentom

Dane zebrane podczas rejsu obejmowały pomiary spalin silnikowych oraz innych emisji. Oczekuje się, że wyniki kompleksowego badania zostaną opublikowane w recenzowanym czasopiśmie.

- Projekt ten pojawia się w krytycznym momencie, gdy decydenci chcą zrozumieć, jak regulować przemysł i zapewnić osiągnięcie celów klimatycznych. Będzie zależało od zapewnienia przejrzystych danych związanych z emisjami i wdrożenia wniosków wyciągniętych z takich badań - powiedział Paul Balcombe, wykładowca Inżynierii Chemicznej i Energii Odnawialnej na Queen Mary University i główny badacz.

- Transport LNG to obszar, w którym Cheniere i inni współzałożyciele CAMS wierzą, że istnieje potencjał do rzeczywistych postępów w zakresie pomiarów i redukcji emisji metanu - powiedział Anatol Feygin, wiceprezes wykonawczy i CCO w Cheniere.  - To badanie jest zgodne z naszym zobowiązaniem do zwiększenia przejrzystości w zakresie emisji w łańcuchu dostaw LNG, a solidne wyniki naukowe są ważnymi punktami danych służącymi do kierowania przyszłymi strategiami.

Dyrektor generalny aktywów gazowych w Enagás, Claudio Rodríguez, dodał: „Enagás intensywnie pracuje nad wykrywaniem i oznaczaniem ilościowym metanu w swoich aktywach, aby zminimalizować emisje”.

Partnerzy portalu

seaway7
rosang_2023
ambermarine_2023_390x150

Dziękujemy za wysłane grafiki.