• <
siemens_gamesa_2022

Ponad pół mld ton towarów. To rekordowy rok dla Kanału Panamskiego

AK

29.10.2021 12:02
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Ponad pół mld ton towarów. To rekordowy rok dla Kanału Panamskiego

Partnerzy portalu

Ponad pół mld ton towarów. To rekordowy rok dla Kanału Panamskiego - GospodarkaMorska.pl
Fot. Pixabay

Przez Kanał Panamski w ostatnim roku przepłynęło ponad pół miliarda ton towarów, co oznacza rekordowy poziom dla kluczowej w świecie drogi wodnej - powiedział w czwartek Ricaurte Vasquez, administrator Panama Canal Authority.

„To był wyjątkowy rok”, powiedział podczas konferencji prasowej Ricaurte Vasquez ,po raz pierwszy kanał „przetransportował” ponad 500 milionów ton towarów w ciągu 12 miesięcy.

Towary przewożone na coraz większych statkach towarowych przez 80 km kanał transoceaniczny w roku podatkowym 2021 stanowiły około 3,5 proc. światowego handlu morskiego, zdominowanego przez zboża i produkty ropopochodne, ropa naftowa i benzyna.

Vasquez wyjaśnił, że nowy rekord był stymulowany przez większe statki przewożące więcej kontenerów, a także gwałtowny wzrost transportu skroplonego gazu ziemnego do Azji.

Przewiduje się, że w roku podatkowym 2022, który rozpoczął się na początku tego miesiąca, kanałem będzie przewożonych jeszcze więcej towarów, czyli około 535 milionów ton - powiedział Vasquez.

Źródło: PAP

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.