• <
smartre_2023

Puste wycieczkowce napływają do Portu Los Angeles w nadziei na otwarcie sezonu

PMK

30.12.2020 14:00 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Puste wycieczkowce napływają do Portu Los Angeles w nadziei na otwarcie sezonu

Partnerzy portalu

Puste wycieczkowce napływają do Portu Los Angeles w nadziei na otwarcie sezonu - GospodarkaMorska.pl
Los Angeles

Wycieczkowce bez pasażerów napływają do Portu Los Angeles w nadziei na wznowienie rejsów na amerykańskich wodach. 

Statki płyną do portu w celu bunkrowania i uzupełnienia zapasów, by spełnić federalne przepisy odnośnie rejsów w przyszłości. Obecnie nie jest znana jeszcze data przywrócenia rejsów, gdyż jest ona mocno zależna od stanu zdrowia publicznego.

- Linie Princess Cruises, Holland America i Norwegian Cruise Line mają w tym tygodniu i przez nowy rok wysyłać statki przybywające do Los Angeles, okresowo dokując do terminalu wycieczkowego w Los Angeles w celu zaopatrzenia w paliwo, żywność i inne usługi. Żaden statek nie będzie przewoził pasażerów - podały władze portowe.

Port w Los Angeles oczekuje, że do początku lutego zawiną tam ponad dwa tuziny statków wycieczkowych. Rejsy zostały zawieszone od marca tego roku z powodu pandemii i dotąd nie wyznaczono jeszcze daty rejsów pasażerskich w USA.

Po wygaśnięciu zakazu żeglugi 31 października Centers for Disease Control and Prevention (CDC), oddział amerykańskiego Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej, ogłosił ramy stopniowego wznowienia działalności statków wycieczkowych.

W 2020 roku w porcie w Los Angeles odwołano 93 rejsy (70% wszystkich) z powodu pandemii. Według szacunków portu, za każdym razem, gdy statek wycieczkowy zawija do Los Angeles, wnosi około 1 mln USD do lokalnych przedsiębiorstw i gospodarki. Utrata tych statków wycieczkowych oznacza utratę prawie 100 milionów dolarów z działalności gospodarczej na nabrzeżu LA Waterfront.

- Port nadal ściśle monitoruje sytuację i współpracuje z Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC), Strażą Wybrzeża Stanów Zjednoczonych (USCG), Służbą Celną i Ochrony Granic Stanów Zjednoczonych (CBP), Departamentem Zdrowia Publicznego Kalifornii Departamentu Los Angeles oraz innych agencji ratunkowych i zdrowia publicznego – poinformował port.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.