• <

Port Los Angeles wzmocni swoje zabezpieczenia przed cyberatakami

PMK

11.12.2020 16:25 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Port Los Angeles wzmocni swoje zabezpieczenia przed cyberatakami

Partnerzy portalu

Port Los Angeles wzmocni swoje zabezpieczenia przed cyberatakami - GospodarkaMorska.pl
Vincent Thomas

W Porcie Los Angeles otworzy się niedługo Portowe Centrum Odporności Cybernetycznej (CRC), które zostanie zaprojektowane i potem obsługiwane przez IBM.

Umowa opiewająca na 6,8 mln euro obejmuje sprzęt, oprogramowanie i usługi do projektowania, instalowania, obsługi i konserwacji CRC. Centrum będzie się skupiać na obronie przed cyberatakami, które mogłyby zakłócić przepływ towarów.

Port oczekuje, że pierwszy tego rodzaju system znacznie poprawi jakość, ilość i szybkość wymiany informacji cybernetycznych w społeczności portowej.

- Nasz port w coraz większym stopniu opiera się na integracji danych, aby zarządzać procesami ładunkowymi. Dlatego wykrywanie i ochrona przed incydentami cybernetycznymi ma kluczowe znaczenie - powiedział dyrektor wykonawczy portu, Gene Seroka.

- Nowe centrum nie tylko zapewni portowi system wczesnego ostrzegania przed cyberatakami obejmującymi cały port, ale także zaowocuje większą zbiorową wiedzą i udostępnianiem danych w całym naszym portowym ekosystemie łańcucha dostaw – dodał.

Cyberataki na porty w ostatnim okresie stały się coraz częstsze. Na początku tego roku francuskie CMA CGM oraz Międzynarodowa Organizacja Morska padły ofiarą wyrafinowanych ataków, w wyniku których ich strony internetowe oraz szereg innych funkcji przestały działać.

Według Naval Dome, izraelskiego specjalisty ds. cyberbezpieczeństwa, liczba cyberataków na systemy operacyjne w żegludze wzrosły o 900% w ciągu ostatnich trzech lat, a liczba zgłoszonych incydentów osiągnie rekordową liczbę w tym roku.

Cyberbezpieczeństwo jest coraz ważniejsze, w szczególności w czasie pandemii, która zwiększyła poleganie na technologii i cyfryzacji.

- Obecnie jak nigdy wcześniej ważne jest, aby globalne łańcuchy dostaw działały bezpiecznie i bez zakłóceń. Jesteśmy zaszczyceni mogąc współpracować z Portem w Los Angeles przy projektowaniu i budowaniu CRC, co jeszcze bardziej zwiększa jego gotowość na wyzwania związane z cybernetyzacją - powiedział Wendi Whitmore, wiceprezes IBM Security X-Force.

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.