• <

Puget planuje otwarcie terminalu Tacoma LNG w 2021 roku

PMK

21.07.2020 23:01
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Puget planuje otwarcie terminalu Tacoma LNG w 2021 roku

Partnerzy portalu

Puget planuje otwarcie terminalu Tacoma LNG w 2021 roku - GospodarkaMorska.pl

Puget Energy nadal spodziewa się startu instalacji skroplonego gazu ziemnego w porcie Tacoma na zachodnim wybrzeżu USA w przyszłym roku.

Puget Energy z siedzibą w Waszyngtonie jest spółką-matką zarówno stanowego przedsiębiorstwa energetycznego Puget Sound Energy, jak i Puget LNG, które budują obiekt wart 310 milionów dolarów.

Puget LNG twierdzi, że zakład położony na południe od Seattle jest prawie ukończony i pozostały tylko niektóre prace elektryczne i oprzyrządowanie.

- Nadal jesteśmy na dobrej drodze do uruchomienia zakładu w pierwszym kwartale 2021 roku - powiedział deweloper obiektu.

Prace nad pomostem załadunkowym obiektu dobiegły końca. Puget twierdzi, że jest to pierwsze morskie molo bunkrowe LNG na zachodnim wybrzeżu Ameryki Północnej. Według dewelopera maksymalne natężenie przepływu w obiekcie wynosi 2640 galonów na minutę lub 600 metrów sześciennych na godzinę.

To molo będzie zasilać przebudowane statki klasy Orca firmy TOTE Maritime, obsługujące trasę żeglugową z Tacoma na Alaskę. Puget współpracował także z Crowley Maritime przy budowie bunkierki. Barka dostarczałaby LNG metodą statek-statek dla statków wycieczkowych i innych klientów morskich w regionie.

Oprócz molo w wytwórni LNG znajdują się dwie rampy załadunkowe dla samochodów ciężarowych. Puget już zabezpieczył klientów, podpisując umowę na dostawy z Potelco i InfraSource Services na początku tego roku. W ramach umowy Puget będzie dostarczał ponad 1 milion galonów LNG rocznie duetowi, który obsługuje flotę ponad 220 ciężarówek.

Zakład w Tacoma jest połączony z rurociągiem Williams Northwest Pipeline, który dostarcza gaz ziemny z kanadyjskiej Kolumbii Brytyjskiej. Po ukończeniu będzie miał zdolność skraplania 225 000 galonów dziennie i zbiornik magazynowy, który może pomieścić 8 milionów galonów LNG.

Obiekt nie tylko będzie służył jako węzeł bunkrowania LNG, ale będzie również zaspokajał zapotrzebowanie krajowe, zaopatrując klientów Puget Sound Energy. Około 6-8 milionów galonów zostanie odłożonych na dostawy gazu dla klientów indywidualnych i komercyjnych w okresie największego zimowego zapotrzebowania.

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.