• <
PZT_1100x200_gif_2020

Promocja polskich portów i terminali podczas seminarium na Słowacji

Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Promocja polskich portów i terminali podczas seminarium na Słowacji
Promocja polskich portów i terminali podczas seminarium na Słowacji - GospodarkaMorska.pl
fot. mat.prasowe

ac

22.04.2021 Źródło: inf. prasowa

20 kwietnia Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Bratysławie zorganizowała seminarium on-line pod hasłem "Ships, trains, terminals – Polish offer for Slovak business expansion". 

W tej, drugiej z kolei edycji (poprzednia odbyła się w 2019 roku), skupiono się na promocji oferty biznesowej polskich portów morskich i terminali dla słowackiego biznesu.

Seminarium dotyczyło praktycznych rozwiązań dla połączeń transportowych na krótkich i długich dystansach. Dyskutowano o połączeniach morskich bliskiego zasięgu w Europie - np. do Wielkiej Brytanii, Skandynawii itp. oraz połączeniach na Daleki Wschód statkiem i pociągiem Euro - Chiny, a także o nowe infrastrukturze i dostępności usług.

W ramach seminarium swoją ofertę zaprezentowały: PKP Cargo International, Adampol, Port Gdynia, BCT Bałtycki Terminal Kontenerowy, Hutchison Ports Gdynia (GCT), Unifeeder, Port Gdańsk, DCT Gdańsk oraz Port Szczecin – Świnoujście.

W wydarzeniu uczestniczyły także znaczące słowackie organizacje branżowe, zaliczane do kluczowych partnerów społeczno-gospodarczych rządu SK. W seminarium wzięło udział niemal 60 uczestników (nie licząc reprezentantów prezentujących się firm), w tym przedstawiciele takich instytucji, podmiotów i firm jak: Ministerstwo Transportu i Budownictwa SK, Związek Logistyki SK, ČESMAD Slovakia – Stowarzyszenie Operatorów Transportu Drogowego SK, Słowacka Izba Przemysłowo-Handlowa, Rada Słowackich Eksporterów, Uniwersytet w Żylinie (specjalizującego się w transporcie), Akademia Transportu, słowacki oddział Volkswagen i Kia Motors, Maersk, Metrans, ŽS Cargo Slovakia, Duslo, Budamar, Cargo-partner SR i wiele innych.

Ambasador RP na Słowacji, Krzysztof Strzałka we wstępie do seminarium podkreślił kompleksowość polskiej oferty dla słowackich kooperantów i zachęcił do kontaktu we wszelkich kwestiach, które mogłyby stanowić przedmiot wspólnego zainteresowania.

W kolejnych wypowiedziach podkreślono znaczenie łańcuchów logistycznych na osi północ – południe i realny wkład Polski w ich rozwój (rozbudowa portów i terminali, szybki rozwój infrastruktury drogowej) i szansę, jaką dla firm z regionu jest rozwój połączeń kolejowych z Dalekim Wschodem.


Swoje prezentacje przestawili:

Jakub Radola – ECT and Cargo Department, Adampol

Mateusz Frankiewicz – Project Manager, Seaport Gdynia Authority

Michał Kużajczyk – Chief Commercial Officer/Commercial Director, Baltic Container Terminal

Mikołaj Magielka – Senior Commercial Specialist, Gdynia Container Terminal

Marcin Jaczewski – General Sales Manager Eastern Europe, Unifeeder Poland

Michał Stupak – Shipping Manager, Seaport Gdansk Authority

Dominik Landa – Trade Director, Deepwater Container Terminal Gdańsk

Juliusz Grabowski – Commercial and Investor Assistance of Senior Manager, Port Szczecin – Świnoujście Authority


Port Gdynia - Budowa infrastruktury portowej do odbioru ścieków ze statków w Porcie Gdynia - 390x150
MIĘDZYNARODOWA DROGA WODNA E70
port_gdańsk_sprzedaż_pge_390x100_2021

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 31180,00 $ tona -0,23% 14 maj
 Cynk 2924,00 $ tona 1,14% 14 maj
 Aluminium 2438,00 $ tona 0,66% 14 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.