• <
BOTA_2023

Prezydent Zełenski i premier Danii odwiedzili port w Mikołajowie

jb

30.01.2023 15:02 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Prezydent Zełenski i premier Danii odwiedzili port w Mikołajowie

Partnerzy portalu

Prezydent Zełenski i premier Danii odwiedzili port w Mikołajowie - GospodarkaMorska.pl
Fot. Twitter @GlasnostGone

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski i premier Danii Mette Frederiksen odwiedzili w poniedziałek rannych żołnierzy w szpitalu w Mikołajowie. Latem ubiegłego roku Dania zadeklarowała swój udział w odbudowie tego portowego miasta na południu Ukrainy.

„Razem z premier Danii Mette Frederiksen odwiedziłem rannych ukraińskich żołnierzy w jednym ze szpitali w Mikołajowie” – powiadomił Zełenski na Telegramie.

Prezydent podziękował Danii za pomoc okazywaną Ukrainie, w tym konkretnie miastu Mikołajów, które od początku wojny jest ostrzeliwane przez rosyjską armię i poniosło duże straty.

„Od pierwszych dni pełnoskalowej inwazji Dania pomaga miastu i wspiera je. Dzisiaj w ramach duńskiego patronatu nad odbudową Mikołajowa odwiedziliśmy z premier Frederiksen Mikołajowski Morski Port Handlowy” – napisał Zełenski w oddzielnym komunikacie. 

Na załączonym nagraniu widać m.in. zniszczone przez rosyjskie rakiety i drony zbiorniki na ropę naftową.

Zełenski poinformował również, że przeprowadził naradę z władzami regionu na temat bieżącej sytuacji, w tym skutków rosyjskich ostrzałów, stanu infrastruktury energetycznej i odbudowy.

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.