Remigiusz Paszkiewicz został powołany na stanowisko prezesa KGHM. Od sierpnia 2025 pełnił on rolę prezesa Grupy Przemysłowej Baltic.
Remigiusz Paszkiewicz został prezesem KGHM Polska Miedź. Rada nadzorcza tej spółki poinformowała o tym dziś. Tym samym Paszkiewicz rezygnuje z funkcji w tejże radzie, której był członkiem. Radio Wrocław podało, że nie został on wybrany jednogłośnie.
Paszkiewicz wciąż także widnieje jako prezes Grupy Przemysłowej Baltic, holdingu z branży stoczniowej. Sama Grupa nie poinformowała jeszcze o jego odejściu ze struktur spółki.
Media podają, że posiedzenie Rady Nadzorczej KGHM wciąż trwa. Możliwe, że wybrany będzie także wiceprezes spółki ds. korporacyjnych.
Paszkiewicz, absolwent Politechniki Warszawskiej, ma bogate doświadczenie w zarządzaniu, m.in. jako prezes PKP PLK (2012–2015) oraz w zarządzie Kolei Ukraińskich. Współpracował tam z aktualnym ministrem aktywów państwowych Wojciechem Balczunem.
Zaczynamy Kongres Polskie Porty 2030. Startujemy we wtorek!
Szwedzi czekają na polskie promy. W porcie Ystad rosną obawy o finanse i przyszłość wspólnego projektu
Nowa wielozadaniowa jednostka ratownicza dla MSPiR powstanie w Remontowej Shipbuilding S.A.
W Chinach ruszyła budowa statków offshore według projektu gdyńskiego biura MMC Ship Design
W Chile zwodowano duży okręt wsparcia logistycznego. Kraj ma ambicje rozwoju przemysłu okrętowego
Kanada wybiera okręty podwodne. Decyzja w czerwcu?
Największe samochodowce w historii Sallaum Lines
Położono stępkę pod pierwszy z serii kanadyjskich niszczycieli typu River