• <
NAUTA_1100_200PX_100_LAT

Prezes GP Baltic na czele KGHM

Fot. GospodarkaMorska.pl

Remigiusz Paszkiewicz został powołany na stanowisko prezesa KGHM. Od sierpnia 2025 pełnił on rolę prezesa Grupy Przemysłowej Baltic. 

Remigiusz Paszkiewicz został prezesem KGHM Polska Miedź. Rada nadzorcza tej spółki poinformowała o tym dziś. Tym samym Paszkiewicz rezygnuje z funkcji w tejże radzie, której był członkiem. Radio Wrocław podało, że nie został on wybrany jednogłośnie. 

Paszkiewicz wciąż także widnieje jako prezes Grupy Przemysłowej Baltic, holdingu z branży stoczniowej. Sama Grupa nie poinformowała jeszcze o jego odejściu ze struktur spółki. 

Media podają, że posiedzenie Rady Nadzorczej KGHM wciąż trwa. Możliwe, że wybrany będzie także wiceprezes spółki ds. korporacyjnych. 

Paszkiewicz, absolwent Politechniki Warszawskiej, ma bogate doświadczenie w zarządzaniu, m.in. jako prezes PKP PLK (2012–2015) oraz w zarządzie Kolei Ukraińskich. Współpracował tam z aktualnym ministrem aktywów państwowych Wojciechem Balczunem.




VEGA_790x140_2026
JOTUN_2026

Dziękujemy za wysłane grafiki.