Pierwszy katamaran zbudowany przez Sunreef Yachts w Zjednoczonych Emiratach Arabskich opuścił stocznię w Ras Al Khaimah. ULTIMA 55 została oficjalnie zwodowana 11 lutego 2025 r. i obecnie odbywa rejsy testowe po Zatoce Perskiej.
Ultima 55 zadebiutuje podczas światowych targów Dubai International Boat Show (DIBS), które odbędą się w dniach od 19 do 23 lutego 2025 roku. Sunreef Yachts zaprezentuje jednostkę na stoisku MD-25, co będzie ważnym momentem w ekspansji firmy w regionie.
Łącząc najlepszą dynamikę jednokadłubowca z bezpieczeństwem i stabilnością katamaranu, seria ULTIMA oferuje elegancką architekturę maksymalizując osiągi i zwrotność.
Sunreef Yachts wzmocnił swoją obecność w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w 2022 r., otwierając najnowocześniejszy obiekt w Ras Al Khaimah Maritime City. Stocznia o powierzchni 65 000 metrów kwadratowych wykorzystuje najnowocześniejszą technologię do produkcji przyjaznych dla środowiska, wysokowydajnych katamaranów.
Obiekt w Ras Al Khaimah został oficjalnie zainaugurowany 4 marca 2024 r. przez Jego Wysokość Szejka Sauda Bin Saqr Al Qasimi, członka Rady Najwyższej ZEA i władcę Ras Al Khaimah, z byłym prezydentem Polski i laureatem Pokojowej Nagrody Nobla Lechem Wałęsą jako gościem honorowym.
11
Tak to robią Włosi. Zobaczyliśmy jak powstają okręty podwodne i nawodne w Fincantieri
Stena Futura przeszła ceremonię chrztu w Belfaście. Stena Connecta ukończona
Zwodowano największy na świecie statek do układania kabli
Świnoujście: zatopiony kuter wydobyty z dna Basenu Północnego. Służby podejrzewają celowe działanie
PRS sprawuje nadzór nad budową okrętu ratowniczego programu „Ratownik”
Chiny oddały do użytku gigantyczny statek do akwakultury. 12 gatunków ryb na jednostce
HD Hyundai jako pierwsza stocznia wyprodukował 5 tys. jednostek