• <
Kongres_Polskie_Porty_2030

Premier: ukończenie budowy A1 zwiększa możliwości handlowe i stwarza nowe perspektywy rozwoju

Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Premier: ukończenie budowy A1 zwiększa możliwości handlowe i stwarza nowe perspektywy rozwoju

Partnerzy portalu

Ukończenie budowy A1 zwiększa możliwości handlowe i stwarza nowe perspektywy rozwoju Polski - mówił w czwartek premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji na węźle autostradowym Kamieńsk między Piotrkowem Trybunalskim a Radomskiem ws. ukończenia budowy autostrady od Gdańska do czeskiej granicy.

Zdaniem premiera "nowa arteria komunikacyjna otwiera nowe perspektywy gospodarcze". "To niezwykle ważne, bo taka droga zwiększa możliwości rozwojowe, zwiększa możliwości handlowe i stwarza zupełnie nowe perspektywy rozwoju dla Rzeczypospolitej" - zauważył.

W ocenie szefa rządu "otwarcie tej perspektywy jest w jakimś sensie otwarciem perspektywy Trójmorza. To jest ten nowy wymiar geopolityczny w tym regionie pomiędzy Morzem Czarnym, Morzem Bałtyckim, Morzem Adriatyckim".

Premier Morawiecki mówił, że "ta droga z północy na południe była koszmarem - podróżowało się tu fatalnie i było dużo wypadków śmiertelnych".

Dodał, że teraz do graniczy polsko-czeskiej można będzie przejechać w 4,5-5 godz. "i to z odpoczynkiem, i jadąc zgodnie z przepisami".

Jak zaznaczył Morawiecki, rząd obok dróg ekspresowych, autostrad wydaje "bezprecedensowe pieniądze na drogi gminne i powiatowe w czasach". Zaznaczył, że "to są inwestycje w krwioobieg dróg, w organizm gospodarczy, który nazywa się Polska".

Premier podziękował wykonawcy trasy, jak mówił, cieszy się, że "polskie firmy z polskim kapitałem realizują takie skomplikowane inwestycje". 

Fot. Depositphotos

Dziękujemy za wysłane grafiki.