• <
smartre_2023

Czy będą tereny pod inwestycje w okolicy Portu Gdańsk? Umowa na 3,3 mln zł dofinansowania już podpisana

AK

27.12.2021 13:46 Źródło: inf. prasowa
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Czy będą tereny pod inwestycje w okolicy Portu Gdańsk? Umowa na 3,3 mln zł dofinansowania już podpisana

Partnerzy portalu

Czy będą tereny pod inwestycje w okolicy Portu Gdańsk? Umowa na 3,3 mln zł dofinansowania już podpisana - GospodarkaMorska.pl
Fot. GospodarkaMorska.pl

Umowę na dofinansowanie drugiego etapu projektu podpisali marszałkowie Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski oraz przedstawiciele Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego. Dzięki dofinansowaniu na zapleczu Portu Gdańskiego, przedsiębiorcy zyskają dodatkowe 5 hektarów uzbrojonego terenu.

W ramach projektu przeprowadzone zostaną prace porządkowe, a grunty zostaną utwardzone. Rozbudowana będzie kanalizacja deszczowa i wybudowany zostanie zbiornik retencyjny.

Teren zostanie ogrodzony i uzbrojony. Łączny koszt prac to około 11 mln zł. 3,3 mln zł stanowić będzie dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Projekt zostanie zrealizowany do końca lutego 2022 r.

Dofinansowany projekt jest drugim etapem uzbrajania terenów Pomorskiego Centrum Inwestycyjnego. Łącznie to aż 67 hektarów terenów na inwestycje o charakterze usługowym i produkcyjnym. To między innymi place składowe, magazyny i przestrzenie biurowe.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.