• <

Unijne dofinansowanie dróg prowadzących do portu w Świnoujściu

ew

28.11.2019 12:24 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Unijne dofinansowanie dróg prowadzących do portu w Świnoujściu

Partnerzy portalu

Unijne dofinansowanie dróg prowadzących do portu w Świnoujściu - GospodarkaMorska.pl

Blisko 122 mln zł unijnego dofinansowania trafi do Świnoujścia (Zachodniopomorskie) na przebudowę i budowę kilku ulic w prawobrzeżnej części miasta. Inwestycje zapewnią sprawny dostęp do świnoujskiego portu.

Magistrat dostał informację z Centrum Unijnych Projektów Transportowych, że weryfikacja wniosku o dofinansowanie dla projektu zakończyła się pozytywnie - poinformowały w czwartek służby prasowe świnoujskiego urzędu miasta. Urzędnicy przygotowują obecnie umowę, której podpisanie może nastąpić na przełomie 2019 i 2020 r.

Inwestycja obejmuje przebudowę ulicy Barlickiego pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Wolińską i Dworcową, budowę nowego odcinka drogi łączącej ul. Barlickiego z drogą S3, przebudowę ul. Ludzi Morza pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Barlickiego i nowoprojektowaną drogą tzw. obwodnicą Bazy Las, przebudowę odcinka ul. Ku Morzu, pomiędzy wjazdem na falochron wschodni a latarnią morską, budowę obwodnicy Bazy Las pomiędzy drogą krajową nr 3 a ul. Ludzi Morza.

Łącznie do wybudowania jest około 13 kilometrów dróg. Jak wynika z informacji magistratu, ich projektowanie już się rozpoczęło.

"To druga, największa dotacja unijna w historii Świnoujścia" – powiedział cytowany w komunikacie prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz. Jak dodał, "więcej otrzymaliśmy tylko na budowę tunelu".

Przedsięwzięcie realizowane będzie w latach 2020-2022. Całkowita wartość inwestycji to nieco ponad 143 mln zł, a wartość samego dofinansowania to prawie 122 mln zł. Unijne dofinansowanie pochodzi z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.