• <

Port w Rotterdamie spodziewa się 10-20 proc. spadku przeładunków z powodu koronawirusa

ew/Offshore-Energy

17.04.2020 13:58 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Port w Rotterdamie spodziewa się 10-20 proc. spadku przeładunków z powodu koronawirusa

Partnerzy portalu

Port w Rotterdamie spodziewa się 10-20 proc. spadku przeładunków z powodu koronawirusa - GospodarkaMorska.pl

Holenderski port w Rotterdamie przewiduje w tym roku spadek przeładunków nawet o 20 procent w związku z pandemią koronawirusa.

Jak wyjaśniono, pandemia COVID-19 doprowadziła do „ekstremalnych warunków” w pierwszym kwartale 2020 r., powodując poważne zakłócenia procesów produkcyjnych i łańcuchów logistycznych na całym świecie. Pandemia koronawirusa i jej konsekwencje wyraźnie wpłyną również na holenderski port.

Przepływ towarów w pierwszym kwartale 2020 wyniósł 112,4 miliona ton, co oznacza spadek o 9,3 procent w porównaniu do 123,9 miliona ton odnotowanych w analogicznym okresie ubiegłego roku.

„Stoimy w obliczu bezprecedensowych zakłóceń. Spadek przeładunków z powodu pandemii będzie widoczny od kwietnia. Bardzo prawdopodobnym jest, że w tym roku przepływ towarów zmniejszy się o 10-20%. Oczywiście, wynik ten jest uzależniony od czasu, w którym będą obowiazały restrykcje a co za tym idzie - jak szybko ożywi się produkcja i światowy handel” - powiedział Allard Castelein, CEO portu w Rotterdamie.

Spadek odnotowano głównie w segmencie węgla, ropy naftowej i produktów naftowych. Z drugiej strony wolumeny przeładunku kontenerów, skroplonego gazu ziemnego (LNG) i biopaliw w pierwszym kwartale 2019 r. były rekordowo wysokie.

Z pełną analizą poszczególnych grup ładunkowych można zapoznać się TUTAJ

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.