• <

Port w Baku stanie się ważnym kanałem transportowym w relacji Europa-Azja

mb

28.11.2019 15:25 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Port w Baku stanie się ważnym kanałem transportowym w relacji Europa-Azja

Partnerzy portalu

Port w Baku stanie się ważnym kanałem transportowym w relacji Europa-Azja - GospodarkaMorska.pl

Protokół ustaleń podpisany w Federalnym Ministerstwie Transportu, Innowacji i Technologii Austrii ma na celu „wzmocnienie i rozszerzenie” ruchu towarowego z Europy do Azji Środkowej i Chin poprzez międzynarodowy szlak transportowy przez Morze Kaspijskie - czytamy w ogłoszeniu opublikowanym 26 listopada.

Dyrektor generalny portu w Baku, Taleh Ziyadov, zauważył: „Umowa z nowym partnerem, austriacką ÖBB Rail Cargo Group, jest ważnym kamieniem milowym w rozbudowie korytarza transportowego z zachodu na wschód z najbardziej ruchliwych europejskich centrów logistycznych w Holandii, takich jak jak Venlo i Niemcy do Turcji (Stambuł), Azerbejdżanu (Baku), Azji Środkowej i dalej do Chin ”.

Andreas Reichhardt, minister transportu, innowacji i technologii Austrii, który był obecny podczas podpisania protokołu ustaleń, dodał, że ogłoszenie „oznacza nową strategiczną inicjatywę Grupy Rail Cargo, rozszerzając swoją obecność w Azji Środkowej i Chinach”.(...) "Port w Baku odegra kluczową rolę w rozwoju inicjatywy. Oczekujemy, że w krótkim okresie wspomniana trasa będzie bardzo wydajna pod względem terminów i wielkości przeładunku towarów”. - dodaje

W oświadczeniu złożonym przez port w Baku stwierdzono, że port służy jako „naturalny pomost” między UE, Azją Środkową i Chinami.

Patrząc na wzrost eksportu z krajów UE do Chin, stwierdzamy,że ​​w ostatniej dekadzie eksport ten wzrósł trzykrotnie. Otwiera to ogromne możliwości dla portu w Baku i środkowego korytarza, a także dla wiodących europejskich firm transportowych i logistycznych, takich jak ÖBB RCG i Grupa Cabooter.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.