• <

Pierwszy na świecie autonomiczny holownik dla Portu Abu Dhabi?

mb

04.03.2020 12:20 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Pierwszy na świecie autonomiczny holownik dla Portu Abu Dhabi?

Partnerzy portalu

Pierwszy na świecie autonomiczny holownik dla Portu Abu Dhabi? - GospodarkaMorska.pl

Kanadyjski projektant i inżynier Robert Allan prowadzący swoją własną firmę, na zlecenie Portu Abu Dhabi zbuduje pierwszy na świecie całkowicie autonomiczny holownik.
 
Port w Abu Dhabi i Robert Allan podpisali memorandum w którym zobowiązali się do ścisłej współpracy w zakresie badań i rozwoju autonomicznych komercyjnych holowników morskich. Ich tedchnologia umożliwi pracę nawet w najgorszych warunkach.

Prezes zarządu Portu w Abu Dhabi podczas konferencji prasowej zapowiedział, że tu cytat: "Port chce przewodzić w cyfryzacji operacji morskich w regionie i być pionierem rozwiązań autonomicznych w sektorze. To kluczowe dla napędu gospodarki i stworzenia inteligentego portu (ang. Smart Port). Holownik dołączy do floty portowej SAFEEN.

Robert Allan pracuje nad technologią bezzałogowego holownika już kilka lat. Współpraca z Portem Abu Dhabi ma przyspieszyć wprowadzenie tego typu jednostek na rynek.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.