• <

Pierwsze bunkrowanie LNG ze statku na statek w Porcie Rostock

PMK

23.01.2020 20:31 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Pierwsze bunkrowanie LNG ze statku na statek w Porcie Rostock

Partnerzy portalu

Pierwsze bunkrowanie LNG ze statku na statek w Porcie Rostock - GospodarkaMorska.pl

Kairos, uważana za największą na świecie bunkierkę LNG, zakończyła pierwsze bunkrowanie LNG ze statku na statek w Rostocku. Stanowi to drugą tego typu operację w Niemczech.

22 stycznia Kairos o powierzchni 7500 m3 dostarczył paliwo na morską jednostkę instalacyjną nowej generacji DEME Orion – podał Nauticor, dostawca LNG.

Orion jest obecnie w budowie w stoczni Liebherr w porcie w Rostocku, gdzie jest wyposażony w żuraw o masie 5000 ton. Jest to piąty dodatek dwupaliwowy we flocie DEME.

- Po przeprowadzeniu pierwszego transferu LNG między statkami w Niemczech zaledwie kilka tygodni temu w Brunsbüttel, z przyjemnością rozpoczynamy współpracę z najnowszym statkiem dołączającym do floty DEME - powiedział Jan Schubert, starszy kierownik sprzedaży i rozwoju biznesu w Nauticor.

- To pierwsza operacja bunkrowania LNG między statkami w Porcie w Rostocku. Podkreśla to dostępność LNG w kolejnym ważnym porcie w Europie Północno-Zachodniej, co jeszcze bardziej zmniejsza przeszkody dla firm decydujących się korzystać z paliw alternatywnych, a ostatecznie uczynić transport bardziej zrównoważonym – dodał Schubert.

- Ta operacja znacznie wzmacnia klaster LNG w Rostocku i jest istotnym rozszerzeniem usług oferowanych przez port. Paliwa przyjazne dla środowiska, takie jak LNG, oraz przemysł żeglugowy napędzany zrównoważonym rozwojem będą kształtować nasz port w dłuższej perspektywie - skomentował Jens A. Scharner, dyrektor zarządzający Rostock Port GmbH.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.