• <

CMA CGM otrzymało pozwolenie na sprzedaż udziałów w 10 terminalach

PMK

19.03.2020 22:39 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski CMA CGM otrzymało pozwolenie na sprzedaż udziałów w 10 terminalach

Partnerzy portalu

CMA CGM otrzymało pozwolenie na sprzedaż udziałów w 10 terminalach - GospodarkaMorska.pl

Francuska firma żeglugowa CMA CGM oraz deweloper i operator portów China Merchants Port Holdings (CMP) otrzymali zgodę UE na przeniesienie udziałów w dziesięciu terminalach portowych do ich spółki joint venture Terminal Link.

19 marca Komisja Europejska zatwierdziła umowę zgodnie z rozporządzeniem UE w sprawie kontroli łączenia przedsiębiorstw.

- Komisja doszła do wniosku, że proponowana koncentracja nie wzbudzi obaw o konkurencję, biorąc pod uwagę jej bardzo ograniczony wpływ na strukturę rynku – czytamy w oświadczeniu KE.

Pod koniec 2019 roku CMA CGM i CMP poinformowały, że zamierzają rozszerzyć zakres swojej spółki joint venture JV Terminal Link, przenosząc udziały w dziesięciu terminalach kontenerowych będących obecnie w posiadaniu CMA CGM na Terminal Link. Utworzony w 2013 roku Terminal Link jest w 51% własnością CMA CGM i 49% w CMP.

Udziały w terminalach zostaną najpierw zgrupowane w dwóch spółkach zależnych CMA CGM, a następnie sprzedane firmie Terminal Link. Terminale znajdują się w Chinach, Wietnamie, Tajlandii, Singapurze, Jamajce, Ukrainie, Iraku i Holandii.

CMA CGM planuje spieniężyć 968 mln USD z transakcji. Sprzedaż jest częścią planu grupy mającego na celu zmniejszenie zadłużenia i pozyskanie ponad 2 mld USD do połowy 2020 roku.

Grupa odnotowała stratę netto w wysokości 229 mln dolarów w 2019 roku, 2 porównaniu z 34 mln USD zysku w poprzednim roku, powołując się na skutki zmiany zasad rachunkowości i przejęcie szwajcarskiej firmy CEVA Logistics przynoszącej straty.

Sirat powiedział, że grupa została odcięta od rynku obligacji, podobnie jak inni pożyczający pożyczki o wysokiej stopie zwrotu, z powodu obaw rynku o koronawirusa, ale oczekuje, że ta sytuacja jest tylko tymczasowa.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.