• <

Hurtigruten zawiesza działalność wszystkich swoich statków

PMK

19.03.2020 22:40 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Hurtigruten zawiesza działalność wszystkich swoich statków

Partnerzy portalu

Hurtigruten zawiesza działalność wszystkich swoich statków - GospodarkaMorska.pl

W odpowiedzi na globalną pandemię koronawirusa norweski operator statków wycieczkowych Hurtigruten postanowił dobrowolnie zawiesić wszystkie operacje na norweskim wybrzeżu do 19 kwietnia.

Ponadto wszystkie międzynarodowe rejsy są anulowane do 28 kwietnia.

- Aby zapewnić płynną i bezpieczną przerwę w działaniu, Hurtigruten stopniowo wycofuje statki z eksploatacji - poinformował Daniel Skjeldam, prezes Hurtigruten.

Działania te, mające na celu zwalczanie rozprzestrzeniania się COVID-19, są podejmowane, chociaż Hurtigruten nie zanotował ani jednego wirusa na pokładzie żadnego ze swoich statków.

- Zaproponowaliśmy norweskiemu rządowi rozmieszczenie dwóch naszych statków zgodnie ze zmienionym harmonogramem krajowym, dostarczając krytyczne zapasy i towary lokalnym społecznościom wzdłuż wybrzeża Norwegii - dodał prezes Hurtigruten.

Ostatnio firma wprowadziła szereg ukierunkowanych środków ograniczających rozprzestrzenianie się pandemii, w tym masowe zwolnienia pracowników lądowych.

16 marca armator ogłosił kolejne 225 zwolnień pracowników lądowych, wyjaśniając, że kryzys bardzo mocno uderzył w branżę turystyczną. Ogłoszenie nastąpiło zaledwie kilka dni zwolnieniu 120 pracowników w biurach Hurtigruten w Norwegii.

- To największy kryzys, jaki przeżyliśmy my i reszta norweskiej turystyki od wielu dziesięcioleci. To niezwykła sytuacja, która zmienia się z godziny na godzinę i absolutnie wpływa na cały przemysł turystyczny oraz zagraża dziesiątkom tysięcy miejsc pracy w całym kraju - powiedział Daniel Skjeldam.

Firma wezwała również władze do wprowadzenia długoterminowych środków zapewniających płynność w branży.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.