• <

Chińskie Targi Gospodarki Morskiej 2019 odbędą się w tym miesiącu w Shenzhen

Strona główna Chińskie Targi Gospodarki Morskiej 2019 odbędą się w tym miesiącu w Shenzhen
Chińskie Targi Gospodarki Morskiej 2019 odbędą się w tym miesiącu w Shenzhen - GospodarkaMorska.pl

mk

09.10.2019 Źródło: PAP

Chińskie Targi Gospodarki Morskiej 2019 (CMEE), prowadzone przy współpracy chińskiego Ministerstwa Zasobów Naturalnych i Rządu Ludowego Prowincji Guangdong i organizowane przez Miejski Rząd Ludowy Shenzhen odbędą się w dniach 14 do 17 października w Shenzhen. Targi odbywają się pod hasłem dzielenia się możliwościami niebieskiej gospodarki i budowania wspólnej przyszłości. Obejmują powierzchnię 37 500 metrów kwadratowych, którą zajmą powiązane z gospodarką morską kraju wystawy, fora, wydarzenia promocyjne, negocjacje handlowe i prezentacje pomyślnych inicjatyw.

W ramach wystaw zostaną zaprezentowane osiągnięcia Chin w zakresie rozwoju gospodarki morskiej od założenia Chińskiej Republiki Ludowej siedemdziesiąt lat temu, a także nowe technologie związane z rozwojem morskich zasobów i sprzętu inżynieryjnego, budowy statków, portów i transportu oraz rozwijającej się gospodarki morskiej.

Poniżej przedstawione są główne elementy targów CMEE 2019.

1. Utworzenie międzynarodowego wydarzenia i pierwsze w Chinach targi branży morskiej. Targi CMEE 2019 mają stać się wydarzeniem z wpływem na skalę międzynarodową przez połączenie wymian technicznych, wystaw produktów, targów handlowych, forów i sesji promocji inwestycji. Na wydarzeniu uczestnicy będą mogli zapoznać się z dotychczasowymi osiągnięciami Chin wraz z rozwojem gospodarki morskiej w kraju, a także dowiedzieć się więcej na temat najnowszych trendów w gospodarce morskiej na świecie. Gospodarzami tegorocznego wydarzenia są lokalne organizacje rządowe wspierane przez organizacje branżowe. Celem wydarzenia jest wzmocnienie międzynarodowej współpracy w całej gospodarce morskiej przez prowadzenie wymian między przedsiębiorstwami i organizacjami w branży. Wydarzenie ma przyczynić się do dalszego rozwoju obszaru zatoki Guangdong-Hongkong-Makao jako modelu międzynarodowej społeczności morskiej.

2. Otwarcie rynku z ogromnym potencjałem i wyłonienie trendsettera gospodarki morskiej. Tegoroczne wydarzenie będzie okazją do zaprezentowania osiągnięć Chin wraz z rozwojem gospodarki morskiej w ciągu ostatnich siedemdziesięciu lat. Odbywające się jednocześnie fora pozwolą na dyskusje na temat nowości w modelach, ścieżkach i technologiach z perspektywy międzynarodowej. Targi CMEE 2019 umożliwią także przeprowadzenie sesji dopasowywania działalności i promocji inwestycji w celu ułatwienia podpisywania umów w ramach projektów współpracy oraz utworzenia międzynarodowego sojuszu w zakresie gospodarki morskiej wraz z publikacją wskaźnika rozwoju chińskiej gospodarki morskiej za rok 2019.

3. Wzmocnienie gospodarki morskiej przez innowacje w zaawansowanych technologiach. Wydarzenie będzie platformą umożliwiającą zaprezentowanie najnowszych, kluczowych technologii i sprzętu w branży. Ponad 400 krajowych i zagranicznych firm obejmujących 30 segmentów branżowych potwierdziło jak do tej pory zamiar wzięcia udziału w wydarzeniu. Wśród tych firm znalazły się wiodące chińskie przedsiębiorstwa powiązane z gospodarką morską, w tym China National Offshore Oil Corporation, China National Petroleum Corporation, China Petrochemical Corporation, China Shipbuilding Industry Corporation, China Merchants Group i China International Marine Containers, a także wschodzące firmy technologii morskich Huawei i Kuang-Chi oraz wiodące międzynarodowe przedsiębiorstwa, między innymi Shell i Siemens.

4. Łączenie działalności upstream i downstream w całym łańcuchu branżowym. Wystawcy na tegorocznym wydarzeniu są głównie zaangażowani w rozwój zasobów morskich, zaawansowaną budowę statków i produkcję sprzętu inżynierii morskiej, odsalanie wody morskiej, biofarmaceutyki morskie i zarządzanie elektronicznymi informacjami morskimi. Organizatorzy rozprowadzą katalog wystawców i prezentowanych rozwiązań przed wydarzeniem w celu połączenia popytu i podaży, tym samym ułatwiając współpracę między wystawcami, instytutami badawczymi i realizatorami projektów. Targi CMEE 2019 będą dla uczestników platformą pozwalającą na dyskusje na temat przyszłych kierunków rozwoju gospodarki morskiej oraz analizowanie rozwiązań najważniejszych problemów branży.

Źródło:
PAP

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 33562,00 $ tona -2,61% 7 maj
 Cynk 2973,00 $ tona 1,82% 7 maj
 Aluminium 2518,00 $ tona 1,70% 7 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.