• <
BOTA_2023

Wyniki audytu w Chinach: Cosco sfałszowało swoje wyniki finansowe

29.06.2015 12:18 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Wyniki audytu w Chinach: Cosco sfałszowało swoje wyniki finansowe

Partnerzy portalu

Wyniki audytu w Chinach: Cosco sfałszowało swoje wyniki finansowe - GospodarkaMorska.pl

Chiński koncern Cosco Group znalazł się na liście firm, które sfałszowały wyniki o swoich obrotach i zyskach – wynika z audytu przeprowadzonego przez chiński rząd.

Cosco, razem z trzynastoma innymi państwowymi spółkami, obniżyło swoje obroty i zyski o łączną sumę kolejno 4,9 mld i 3,1 mld dolarów. Najwięcej malwersacji zanotowano w okresie od 2008 do 2013 roku. W tym czasie Cosco ukryło danie o 48 mln dolarów obrotów i zysku rzędu 20,7 mln dolarów. W malwersacjach brały udział także wiele spółek-córek Cosco, w tym grupa stoczniowa Cosco Dalian Shipyard.

Dane z audytu trafią teraz do chińskiego wymiaru sprawiedliwości, który przeprowadzi dochodzenie w tej sprawie. Oprócz Cosco w aferę zamieszane są m.in.: State Grid Corp, China Southern Power Grid Co, Bank of Communications oraz China Development Bank.

Cosco nie kwapi się z wydaniem oświadczenia w tej sprawie oraz dalej śmiało poszerza swoją flotę. W zeszłym tygodniu koncern zakontraktował siedem nowych jednostek w stoczni Dalian Shipbuilding Industry Corporation (DSIC). Wśród zamówień znalazło się pięć tankowców o nośności 72 tys. ton oraz dwa VLCC – megatankowce o nośności 319 tys. ton. Kontrakt wart jest około 500 mln dolarów.

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.