• <
Kongres_Polskie_Porty_2030

Wiceminister transportu RPA: postęp wyzwaniem dla gospodarki morskiej

ew

14.06.2018 16:46 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Wiceminister transportu RPA: postęp wyzwaniem dla gospodarki morskiej

Partnerzy portalu

Wiceminister transportu RPA: postęp wyzwaniem dla gospodarki morskiej - GospodarkaMorska.pl

Postęp technologiczny jest wspólnym wyzwaniem dla gospodarki morskiej na całym świecie – powiedziała PAP wiceminister transportu RPA Sindisiwe Chikunga, która jest gościem na Światowych Dniach Morza w Szczecinie.

"Nowoczesne technologie, czy tego chcemy, czy nie, odgrywają coraz większą rolę w gospodarce morskiej. To wyzwanie dla całego świata" – powiedziała w czwartek PAP wiceminister transportu Republiki Południowej Afryki Sindisiwe Chikunga. Dodała, że istotna jest współpraca w zakresie badań nad nowymi technologiami, które usprawnią m.in. żeglugę.

Chikunga zwróciła też uwagę na kwestie środowiskowe, przede wszystkim zmian klimatu oraz na znaczenie kwestii szkoleń dla przyszłych żeglarzy.

"W RPA uruchomiliśmy Operację Phakisa (Operację Pośpiech – rządową inicjatywę mająca na celu eksplorację oceanów pod kątem potencjału gospodarczego - PAP), która pozwoliła znaleźć zakres przyszłych działań. Dzięki spotkaniom takim, jak dzisiejsze, możemy wiele się dowiedzieć od przedstawicieli krajów morskich i podzielić się swoim doświadczeniem" - powiedziała Chikunga.

W Światowych Dniach Morza w Szczecinie uczestniczą eksperci branży morskiej – politycy, dyplomaci, biznesmeni i naukowcy z Polski i zagranicy. Podczas trzech dni spotkań dyskutują o aspektach gospodarczych, środowiskowych, a także o bezpieczeństwie i infrastrukturze w żegludze morskiej i śródlądowej.

Republika Południowej Afryki ma być gospodarzem Światowych Dni Morza w 2020 r.

Dziękujemy za wysłane grafiki.