mk
3 marca br., w pierwszą rocznicę podpisania "Deklaracji Łańcut II" intensyfikującej współpracę w ramach projektu Via Carpatia, odbyło się inauguracyjne posiedzenie grupy roboczej do spraw realizacji szlaku. Spotkanie otworzyła wiceminister infrastruktury i budownictwa Justyna Skrzydło.
W posiedzeniu wzięli udział przedstawiciele ministerstw ds. transportu Polski, Bułgarii, Węgier, Litwy, Rumunii, Słowacji, Ukrainy, Turcji oraz Czech (jako obserwator). Przedstawili oni stan realizacji odcinków Via Carpatia, przebiegających przez poszczególne państwa. Omówili także plan przyszłych działań w zakresie budowy trasy, obejmujący m.in. promocję inicjatywy na forum międzynarodowy, a także możliwości dalszego rozwoju projektu.
Via Carpatia to kluczowy transeuropejski korytarz transportowy, który może stać się nowym połączeniem Europy północnej i południowej, integrującym systemy transportowe Litwy, Polski, Słowacji, Węgier, Rumunii, Bułgarii i Grecji, a w przyszłości także Turcji i Ukrainy. Realizacja szlaku jest jednym z priorytetów polskiego rządu.
Port Haller tematem rozmów w Kongresie USA
00:04:03
Rekordowy tunel dnie Bałtyku połączy Niemcy i Danię w 2029 roku (wideo)
00:04:15
Największe kontenerowce świata - przegląd
Polski masowiec zderzył się z suwnicą i żurawiami
Bangladesz odmawia przyjęcia rosyjskiego statku z elementami elektrowni jądrowej
Rewolucja w rosyjskich portach Bałtyku - czy grozi im upadek?
Eksperci: skutki gospodarcze brexitu były negatywne, ale bez załamania
10 lat od pierwszej komercyjnej dostawy do Terminala LNG w Świnoujściu
Ocean Network Express uruchamia połączenie kontenerowe z zawinięciami do Gdańska i Gdyni
Indeks CPPI Banku Światowego: dominacja chińskich portów kontenerowych [RAPORT]
Przeładunki portowe a dbałość o Bałtyk. Premiera ważnej publikacji podczas Kongresu Polskie Porty 2030
Raport po katastrofie MSC Elsa 3: awarie, zaniedbania i błędy w szkoleniu załogi