• <
port_rezerwa_mega_1100_200

Orange Polska dołącza do Space3ac Intermodal Transportation

jk

29.09.2017 19:31 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Orange Polska dołącza do Space3ac Intermodal Transportation
Orange Polska dołącza do Space3ac Intermodal Transportation - GospodarkaMorska.pl

W piątek 29 września, umowę o partnerstwie w akceleratorze Space3ac Intermodal Transportation podpisali przedstawiciele Orange Polska  i organizatora programu - Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej sp z o.o.

Nabór do Space3ac Intermodal Transportation rozpoczął się 1 września, a do grona dużych przedsiębiorstw - odbiorców ich rozwiązań - należą już: Grupa LOTOS S.A., Instytut Morski, OT Logistics, Port Gdańsk, Port Gdynia i PZU Lab.

Nowym, występującym w roli Dużego Przedsiębiorstwa, partnerem programu został  Orange Polska, który  w  akceleratorze będzie  poszukiwał rozwiązań bazujących na wykorzystaniu danych i technik satelitarnych.

- Orange Polska od dawna stawia na innowacyjność. Testujemy i wdrażamy najnowocześniejsze rozwiązania i trendy technologiczne, ale także inspirujemy ich powstawanie i rozwój, między innymi we współpracy z obiecującymi startupami w programie Orange Fab. Równie ważna jest dla nas dobra współpraca z innowatorami i samorządami regionalnymi. Podpisanie tej umowy to ważny krok w konsekwentnej realizacji naszej strategii. Dzięki partnerstwu liczymy na dotarcie do rozwiązań m.in. z obszaru internetu rzeczy, wirtualnej rzeczywistości, czy big data, które pomogą nam w realizacji potrzeb naszych klientów”. – powiedział Piotr Muszyński, wiceprezes Zarządu Orange Polska ds. strategii i transformacji.

Orange Polska przedstawił technologiczne i biznesowe wyzwania dla startupów, które w akceleratorze będą pracować nad ich rozwiązaniami. Są to zagadnienia z  obszarów:

-    Smart City, Smart Home, Connected Home i Smart Car (m.in inteligentne oświetlenie, transport, zarządzanie ruchem i bezpieczeństwo),
-    systemów wsparcia sprzedaży wykorzystujących sztuczną inteligencję,
-    jakości obsługi, wpływu na zadowolenie klientów i budowanie pozytywnych realizacji z nimi (B2C, B2B), np. rozwiązania z zakresu edukacji osób starszych zachęcające tą grupe odbiorców do  korzystanie z usług cyfrowych Orange i wprowadzające ułatwienia w dostępie do nich, w tym selfservice.
-    Big data - zbierania i analizy danych, optymalizacji zarządzania danymi, wykrywania anomalii w usługach i efektywnej obsługi procesów reklamacyjnych,
-    AR (Augmented Reality) i VR (Virtual Reality) –wsparcia obsługi klientów, ich edukacji i automatyzacji procesów wewnętrznych.

Space3ac Intermodal Transportation wspiera  startupy pracujące z technikami i danymi satelitarnymi. Celem akceleratora jest połączenie potencjału początkujących, kreatywnych przedsiębiorców z infrastrukturą, doświadczeniem i potrzebami  dużych firm.

 - Cieszymy się, że Orange Polska został  kolejnym ważnym partnerem w naszym programie akceleracyjnym. Wypracowany w Space3ac Intermodal Transportation model współpracy  da impuls rozwojowy innowacyjnym technologiom,  a konkretne rozwiązania zaproponowane przez startupy odpowiedzą na wyzwania, jakie postawią przed nimi duże przedsiębiorstwa -  powiedział Paweł Lulewicz  Wiceprezes PSSE sp. z o.o. - organizatora Space3ac Intermodal Transportation  

Zakwalifikowanym startupom, Space3ac Intermodal Transportation zapewnia wsparcie merytoryczne (wysokiej klasy mentoring technologiczny i biznesowy), wsparcie finansowe (około 150 tys. PLN na jeden projekt) i odbiorców opracowywanych przez nie rozwiązań. Dużym przedsiębiorstwom natomiast - możliwość pozyskania innowacji “uszytej na miarę” pod konkretne zapotrzebowanie.

Projekt pilotażowy „Techniki satelitarne dla transportu intermodalnego” jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 Osi priorytetowej II: Wsparcie otoczenia i potencjału przedsiębiorstw do prowadzenia działalności B+R+I Poddziałanie 2.4.1 Centrum analiz i pilotaży nowych instrumentów inno LAB Pilotaż Scale UP.

Bollore Logistics
port_gdańsk_deepwater_2021_390x100
port_gdynia_port_zewnętrzny_390x100_jpg_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 38725,00 $ tona -0,80% 27 paź
 Cynk 3385,00 $ tona -2,03% 27 paź
 Aluminium 2703,00 $ tona -4,49% 27 paź
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.