• <
konferencj_platforma_lng_2023

Ocean Network Express (ONE) otworzył biuro w Gdańsku

pc

30.08.2018 21:16 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Ocean Network Express (ONE) otworzył biuro w Gdańsku

Partnerzy portalu

Ocean Network Express (ONE) otworzył biuro w Gdańsku - GospodarkaMorska.pl

Ocean Network Express (ONE) teraz także w Gdańsku. Przewoźnik, którego można rozpoznać po kontenerowcach w kolorze magenta, otworzył biuro w kompleksie biznesowym Alchemia. W Centralnym Centrum Serwisowym ONE prace znalazło 120 osób.

– Wybór Trójmiasta jako lokalizacji nie był zbiegiem okoliczności – powiedział Reiner Zimbalski, dyrektor Centralnego Centrum Serwisowego w Gdańsku, podczas oficjalnego otwarcia, które odbyło się 13 sierpnia. Podkreślił, że gdański oddział będzie kluczowy dla działalności ONE. Ma m.in. realizować różne zadania w Europie, takie jak zarządzanie kontenerami, ich konserwacja i naprawa. Pracownicy gdańskiego biura będą np. ustalać, czy kontenery w różnych europejskich terminalach ładowane są na odpowiedni statek i wysyłane we właściwe miejsce.

Podczas rekrutacji firma zwracała uwagę na umiejętności analityczne i językowe, doświadczenie w branży logistycznej oraz na znajomość sektora morskiego.

Dyrektor Centralnego Centrum Serwisowego dodał, że Trójmiasto ma potencjał, by stać się równie ważnym hubem transportowym jak Hamburg i Rotterdam.

– Rozwój Trójmiasta, w szczególności wzrosty, jakie obserwujemy w Porcie Gdańsk, sprawiły, że to miejsce już na stałe wpisało się w europejską mapę żeglugową. To, czy uda się osiągnąć jeszcze więcej, zależy od kilku ekonomicznych czynników, które teraz trudno ocenić – powiedział Zimbalski.

Podkreślił, że nadmorskie położenie Trójmiasta może być brane pod uwagę przy uruchamianiu nowych morskich połączeń, jednak wymaga to zgody wszystkich członków aliansu.

Obecna na uroczystości Małgorzata Tusk, odpowiedzialna za sektor usług dla biznesu w Invest in Pomerania, poinformowała, że w projekcie ścian nowego biura wykorzystane zostały prawdziwe kontenery. – Dzięki temu rozwiązaniu odnosimy wrażenie, że jesteśmy w największym terminalu kontenerowym na Morzu Bałtyckim – powiedziała.

Ocean Network Express (ONE) powstał przez połączenie trzech japońskich przewoźników morskich: Kawasaki Kisen Kaisha, Ltd ("K" Line), Mitsui O.S.K. Lines, Ltd (MOL) i Nippon Yusen Kabushiki Kaisha (NYK). Według zapewnień założycieli, „ONE ma na celu przekształcić globalny biznes kontenerowy w całkowicie nowe i innowacyjne usługi. Oferujemy najlepszą jakość przy najbardziej konkurencyjnej cenie. Każde nasze działanie zostało tak opracowane, aby zapewnić zadowolenie na najwyższym poziomie”. Jak informuje przewoźnik, kontenerowce pomalowane na kolor magenta mają odzwierciedlać energiczne i innowacyjne podejście do klientów. Łączna pojemność floty kontenerowców ONE – 1 440 000 TEU, umożliwia mu działalność w ponad 100 krajach, w tym w około 200 najważniejszych portach całego świata.

Bollore Logistics
NAVIRETECH
Baltexpo2023_mały

Dziękujemy za wysłane grafiki.