• <
Kongres_Polskie_Porty_2030

Na mapie Afryki pojawi się nowy terminal kontenerowy

PMK

20.05.2018 16:29 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Na mapie Afryki pojawi się nowy terminal kontenerowy

Partnerzy portalu

Na mapie Afryki pojawi się nowy terminal kontenerowy - GospodarkaMorska.pl

Zarząd iworyjskiego portu Dżibuti rozpoczął rozmowy z francuskim armatorem CMA CGM na temat powstania nowego terminala kontenerowego wartego 660 mln dolarów.

 Według prezesa portu, Aboubakara Omara Hadiego, do rozpoczęcia budowy może dojść jeszcze we wrześniu, a ma ona potrwać 2 lata.

- Nowy terminal otrzyma nazwę Doraleh International Container Terminal. Potwierdzam, że prowadzimy w tej sprawie rozmowy z CMA CGM – potwierdził Hadi.


Hadi potwierdził także, że władze portowe nie prowadziły rozmów z innymi potencjalnymi partnerami. CMA CGM nie odpowiedział natychmiast na prośbę o komentarz.

CMA CGM, trzeci armator kontenerowy na świecie, odnotował dobry wynik finansowy w 2017 r., dzięki ponad 20 proc. wzrostowi wolumenu przewiezionych kontenerów.

Francuski przewoźnik poinformował w piątek, że całkowita liczba przetransportowanych towarów w 2017 r. wzrosła do 19 milionów kontenerów, co oznacza wzrost o 21 proc. w porównaniu do 2016 r.

W 2017 roku wzrosły także przychody armatora, osiągając 21,1 mld dolarów, co stanowiło gwałtowny wzrost o 32 proc. w porównaniu do 2016 r.. Dzięki rosnącym stawkom przewozowym w ciągu ostatniego roku, średni przychód za transport TEU wzrósł o  9% w porównaniu do 2016 roku. Firma powiedziała, że rok 2017 był pierwszym w historii, gdy roczny przychód przekroczył 20 miliardów dolarów.

Dziękujemy za wysłane grafiki.