• <
BOTA_2023

Gdynia po raz piętnasty zaprasza na forum gospodarcze

02.10.2015 10:08 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Gdynia po raz piętnasty zaprasza na forum gospodarcze

Partnerzy portalu

Gdynia po raz piętnasty zaprasza na forum gospodarcze - GospodarkaMorska.pl

Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w nowej formule i będzie całkowicie poświęcone gospodarce morskiej. Temat przewodni  „Rozwój polskiej gospodarki morskiej na tle globalnej sytuacji ekonomicznej” nawiązuje do wyzwań i perspektyw dla coraz bardziej liczącej się dla Polski branży. -  Liczymy, że spotkania poświęcone dyskusji realnych szans, wyzwań i problemów, z jakimi mierzą się przedsiębiorcy staną się najważniejszym w Polsce forum dialogu branży morskiej. Mam nadzieję, że to forum stanie się też najważniejszym wydarzeniem dotyczącym gospodarki morskiej w naszym mieście. Cieszymy się również z synergii dwóch wydarzeń, jakie odbędą sie tego jednego dnia: forum oraz Wspólnej Kaczki - mówiła Katarzyna Gruszecka- Spychała, wiceprezydent Gdyni podczas konferencji poświęconej Forum Gospodarki Morskiej. 

Forum będzie miało formę otwartych paneli dyskusyjnych, a zaangażowani do rozmów praktycy biznesu z poszczególnych branż morskich, a także przedsiębiorcy i naukowcy, zapewnią rzeczowy charakter dyskusji przy jednoczesnej swobodnej wymianie poglądów i pomysłów. Gościem specjalnym wydarzenia będzie prof. dr hab. Dorota Pyć, Podsekretarz Stanu ds. Gospodarki Morskiej w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. W spotkaniu udział weźmie ponad 500 uczestników, którzy obradować będą w ramach czterech paneli tematycznych: „Przemysły Morskie", „Porty Morskie", „Logistyka Morska", oraz „Ship Management”.  

 - Forum Gospodarki Morskiej to projekt nowy, ale z tradycjami. Gdynia, miasto znane z dobrego klimatu dla biznesu i przedsiębiorczości, od lat organizowała Międzynarodowe Forum Gospodarcze. Z czasem stało się jasne, że żaden ze zróżnicowanych paneli nie osiąga takiej frekwencji, nie wzbudza tak gorących dyskusji, nie przyciąga tylu sław i autorytetów, jak panel gospodarki morskiej. Z tej obserwacji wyciągnęliśmy wnioski i całe wydarzenie, dotąd dedykowane wielu dziedzinom, postanowiliśmy poświęcić gospodarce morskiej. Wydaje się to naturalnym wyborem w Gdyni, która najsilniej ze wszystkich polskich miast jest związana z morzem i która ten związek świadomie pielęgnuje - powiedziała Katarzyna Gruszecka- Spychała, wiceprezydent Gdyni.

Goście i paneliści panelu „Przemysły Morskie" skupią się na kondycji polskiego przemysłu stoczniowego, przewadze konkurencyjnej firm odnoszących sukcesy na rynkach europejskich i światowych, a także istotnych czynnikach budowania sukcesu przemysłów morskich w Polsce. Liderem panelu jest Jerzy Czuczman, prezes Towarzystwa Okrętowców Polskich KORAB, dyrektor Biura Związku Pracodawców Forum Okrętowe.

Rozmowy podczas panelu „Porty Morskie" dotyczyć będą czynników wspierających, a także tych hamujących rozwój polskich portów morskich. Główne zagadnienia to problemy aktualnej sytuacji w portach morskich oraz w ich otoczeniu gospodarczym, prawnym, politycznym i ekonomicznym.  Liderem panelu jest Krzysztof Szymborski, przewodniczący Rady Interesantów Portu Gdynia.

W trakcie panelu „Logistyka Morska", którego liderem jest Marek Tarczyński, przewodniczący Rady Polskiej Izby Spedycji i Turystyki, poruszone zostaną m.in. tematy odnoszące się do perspektyw rozwoju portów morskich, akumulacji kapitału w łańcuchu usług logistycznych oraz globalizacji systemów informacyjnych.

Istotnymi zagadnieniami panelu „Ship Management” będą kwestie związanie z rozwojem tej działalności w Polsce, wyzwaniami oraz korzyściami płynącymi dla gospodarki i rynku pracy. Liderem Panelu jest Piotr Masny, członek zarządu Polskiego Związku Zarządców Statków.

Tegoroczna edycja forum stwarza także możliwość wzięcia udziału w praktycznych warsztatach. Zajęcia dotyczące znaczenia marki na rynku przedsiębiorstw z branży morskiej poprowadzą eksperci z Best Place – Europejskiego Instytutu Marki Miejsc, natomiast szczegóły protokołu dyplomatycznego i etykiety w biznesie, przybliży dr Janusz Sibora, ceniony autorytet w dziedzinie ceremoniału królewskiego, etykiety i komunikacji społecznej.

 Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2015 odbedzie się w piątek, 9 października.

 

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.