• <
konferencj_platforma_lng_2023

Portowi Solidarnościowcy nie chcą obsługiwać rosyjskich statków

Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Portowi Solidarnościowcy nie chcą obsługiwać rosyjskich statków

Partnerzy portalu

Portowi Solidarnościowcy nie chcą obsługiwać rosyjskich statków - GospodarkaMorska.pl
Fot. Pixabay

Krajowa Sekcja Portów Morskich NSZZ „Solidarność” wystosowała do premiera Morawieckiego list otwarty, w którym wzywa do zakazania wejść rosyjskich statków do polskich portów.

„Krajowa Sekcja Portów Morskich NSZZ „Solidarność” oraz zrzeszeni w niej członkowie NSZZ „Solidarność” apelują do Pana i wzywają do podjęcia niezbędnych kroków i zaprzestania jakiejkolwiek morskiej wymiany handlowej z Rosją i jej sojusznikami” – napisali reprezentanci dokerskiej „Solidarności” w piśmie do Mateusza Morawieckiego.

„Oczekujemy od Pana podjęcia niezbędnych środków by zakazać wejścia do polskich portów morskich wszelkich statków handlowych, które stanowią własność rosyjską, pływają pod banderą rosyjską, są czarterowane lub zarządzane przez spółki rosyjskie.

Ponadto, wzywamy do zapewnienia zatrzymania wszelkich ładunków pochodzących z Rosji lub zmierzających do Rosji na jakimkolwiek statku.

Tym samym, sprzeciwiamy się podejmowaniu jakichkolwiek prac przeładunkowych na ww. statkach.” – czytamy.

Pod listem podpisali się Jacek Szornak i Adam Tylski, odpowiednio Przewodniczący i Zastępca Przewodniczącego Rady Krajowej Sekcji Portów Morskich Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”. Pismo zostało przesłane do wiadomości Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka, Komisji Sejmowej ds. Gospodarki Morskiej, zarządów polskich portów morskich, poszczególnych jednostek „Solidarności” i do mediów.


Bollore Logistics
NAVIRETECH

Dziękujemy za wysłane grafiki.