• <
gryfia_70lat

Port w Wirginii zamawia 18 ekologicznych hybrydowych przewoźników wahadłowych

31.08.2021 11:35 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Port w Wirginii zamawia 18 ekologicznych hybrydowych przewoźników wahadłowych

Partnerzy portalu

Port w Wirginii zamawia 18 ekologicznych hybrydowych przewoźników wahadłowych - GospodarkaMorska.pl
Fot. Kalmar

Port w Wirginii na Wschodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych zamówił 18 ekologicznych hybrydowych transporterów wahadłowych od firmy Cargotec Kalmar z pełną dostawą maszyn, która ma zostać ukończona do końca czerwca 2022 roku.


15 jednostek zostanie dostarczonych do Norfolk International Terminals (NIT), a trzy do Virginia International Gateway (VIG), które są głównymi terminalami kontenerowymi w porcie i każdy jest w stanie obsłużyć największe statki w handlu atlantyckim.


Po dostarczeniu tego zamówienia port w Wirginii będzie miał w swoich terminalach łącznie 92 hybrydowe transportery wahadłowe Kalmar, oprócz dieslowo-hydraulicznych jednostek z pierwotnego wielkiego otwarcia terminalu w 2007 roku.


Według Kalmara, który dostarcza hybrydowe transportery wahadłowe dla Portu Virginia od sierpnia 2015 roku, jest to ich piąte z rzędu zamówienie na ekologiczne hybrydowe transportery wahadłowe, z poprzednimi analogicznymi zamówieniami sięgającymi 2017 roku.


Kalmar zapewnił również portowi wsparcie i serwis oraz kompleksowy, lokalny spis części.


– Jesteśmy zadowoleni z naszej owocnej i bliskiej współpracy z firmą Kalmar. Ich innowacyjna technologia hybrydowa pomaga nam zmniejszać zużycie paliwa, emisje, zwiększać komfort operatora i poprawiać ogólny zrównoważony rozwój naszych operacji – mówi Rich Ceci, starszy wiceprezes ds. technologii i projektów w Porcie Virginia.30 sierpnia Kalmar podpisał również umowę z Dublin Ferryport Terminals (DFT) na rozbudowę systemu Kalmar AutoRTG w terminalu o pięć nowych suwnic AutoRTG w ciągu najbliższych 2 lat. Dostawa pierwszych maszyn ma się zakończyć w pierwszym kwartale 2022 roku.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.