Realizując współpracę z Muzeum Miasta Gdyni, na terenie Portu Gdynia odbyły się wyjątkowe warsztaty. Podczas Panelu Malarskiego chętni mogli rozwijać swoje zdolności artystyczne, wykorzystując przy tym panoramę portową i przenosząc ją na płótno.
Wydarzenie, które zostało zorganizowane 2 sierpnia, odbyło się na terenie terminala kontenerowego, będącego niedostępnym na co dzień obszarem portu. Była to więc okazja do przyjrzenia się z bliska jego pracy. W związku z tym pojawiła się w tam grupa malarzy, którzy inspirując się tematyką portową mogli stworzyć swoje prace malarskie. Na wyznaczonym terenie stanęły sztalugi i przygotowane stanowiska z płótnami oraz farbami. Motywem przewodnim pleneru była szeroko rozumiana architektura portowa. Warsztaty poprowadziła Monika Wójcik, projektantkę wnętrz, malarkę, scenografię i kostiumografkę, absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.
Fot. Port Gdynia
Port Gdynia od zawsze była inspiracją dla wielu artystów, malarzy, fotografów. Zachwyca o różnych porach dnia i nocy, a industrialny krajobraz
inspirował od zawsze zarówno gdyńskich autochtonów, jak i artystów
zamieszkałych w mieście w późniejszym okresie życia, a także tych
przebywających w Gdyni jedynie przejazdem. Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. stara się w związku z tym również mieć swój wkład w kulturalny rozwój miasta, z którym jest nierozerwalnie związany od początku jego istnienia. To dzięki niemu z małej, nadmorskiej osady Gdynia stała się jednym z większych miast na Pomorzu i dołączyła do grona kluczowych portów bałtyckich.
00:04:03
Rekordowy tunel dnie Bałtyku połączy Niemcy i Danię w 2029 roku (wideo)
00:04:15
Największe kontenerowce świata - przegląd
Polski masowiec zderzył się z suwnicą i żurawiami
Grupa OTL podsumowuje III kwartał. Trudna sytuacja rynkowa
Znamy laureatów IV edycji Grantu Dzielnicowego Busole organizowanego przez Baltic Hub
Hapag-Lloyd: biznes urósł, ale zyski mocno spadły
Wietnamskie porty na liście rankingu Lloyd’s List. Refleksje po Port Gdańsk Business Mixer w Wietnamie
Prezydent Świnoujścia popiera rozwój portu, ale nie utworzenie Przylądka Pomerania
Porzucony w Basenie Północnym w Świnoujściu kuter zatonął